ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ПРОФСПІЛКИ — ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ... «ВАТИКАН»
14.08.2010 / Газета: Одесские известия / № 86(4068) / Тираж: 23655

У 42 конгресі Міжнародної федерації транспортних робітників (МФТ), який проходить зараз у Мехіко, у складі української делегації від профспілки працівників морського та річкового транспорту бере участь голова профкому Ізмаїльського морського торговельного порту Олександр Шубін. Серед питань, що розглядаються на конгресі, — життєдіяльність портів, рівень захисту прав портовиків. Напередодні конгресу в ІМТП побували представники МФТ. Як розповів Олександр Шубін, у них була можливість переконатися в тому, наскільки високий у колективі рівень турботи про людину праці.

Гості були ознайомлені з колективним договором, відповідно до якого у докерів є переваги при виплаті премій. Плюс до цього вони забезпечуються безкоштовним харчуванням, мінеральною водою у спеку. Для них створено досить комфортні побутові умови. Раз на рік надаються путівки на санаторно-курортне лікування. Більшу частину вартості путівок – до 90% (залежно від стажу роботи) – компенсує профспілка.

У порту активно діє рада бригадирів. На засіданнях ради обговорюються питання коригування тарифів, вибору спецодягу, розглядаються окремі аспекти охорони праці та ціла низка інших, що підказуються повсякденністю. Пропозиції ради потім спільно з профкомом розглядаються на зборах трудового колективу. До речі, спецодяг виготовляється у швейному цеху підприємства. Весь він сертифікований. Докери обирають найбільш підходящі для роботи варіанти.

Немає плинності кадрів. Більше того, на черзі 900 чоловік, які бажають працювати у порту.

Діє навчально-курсовий комбінат. Тут докери мають можливість підвищити кваліфікацію.

На території порту є медичні пункти, оснащені сучасним обладнанням, необхідним для тестування, медоглядів, профілактики хвороб. Процедури, призначені лікарем, портовики приймають практично без відриву від виробництва. Перелік медичних послуг з кожним роком розширюється.

Успішно вирішується житлове питання. Портовики користуються безвідсотковими кредитами на придбання житла і навчання дітей.

На належному рівні і оснащення порту сучасною технікою. У цей час завершуються пуско-налагоджувальні роботи щодо введення в експлуатацію нового портального крану «Стерх».

Примітно те, що координатор МФТ Сергій Фішов (представник Російської професійної спілки моряків) оглянув також Ізмаїл і був досить пригнічений побаченим у місті, яке, за його словами, могло б стати відомою туристичною визначною пам'яткою. Але так і не стало нею. Тому що «багате» на розбиті тротуари, сміття, недоглянуте. Тому що і місцева влада, і інші представники громади, швидше за все, не мають наміру підпускати до влади людей справді гідних.

А Ізмаїльський порт – ніби «Ватикан» – окрема країна на тлі оброслого соціальними проблемами провінційного міста. Настільки тут охайно, чисто. Настільки велика і наочна, у порівнянні з містом, турбота про людей. Настільки слова керівництва порту не розходяться з ділом. Отож міській громаді до далеких країн по досвід їхати не треба.

А от Олександр Шубін, сподіватимемося, у далекій Мексиці знайде про що розповісти.

Автор: Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей»


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту