![]() |
|
![]() |
![]() |
Скільки не попереджали, не просили не чинити такої шкоди, однак у деяких районах області селяни продовжують палити стерню, від чого, немов сірники, можуть спалахнути невикошені поля, лісосмуги, сільськогосподарські приміщення, навіть житла людей.
Під час апаратної наради голова ОДА Едуард Матвійчук доручив своєму заступнику Анатолієві Новаковському суворо проконтролювати це питання, а порушників пристрахав прокуратурою. Він також звернувся до правоохоронців, рятівників та екологів з проханням приділити посилену увагу стихійним звалищам, яких у нас більше 200. Вони — що міни сповільненої дії, адже погасити звалище, яке тліє і димить, практично неможливо, оскільки товщина пласту утрамбованого сміття може сягати 10 метрів.
Ми всі знаємо, як потерпають від пожеж росіяни. Там вигорають цілі села. Щиро співчуваємо нашим сусідам. Під час апаратної наради голова ОДА висловив готовність прийняти на оздоровлення тисячу дітей із зон стихійного лиха, мовляв, фінансування для цього обласна адміністрація «знайде на місці».
На засіданні також йшлося про погашення заборгованості за спожитий природний газ, про повернення людям боргів із заробітної плати, про нове призначення. Посаду ще одного заступника голови ОДА обійняв Петро Хлицов, який донедавна вже був у цьому кріслі. Відатиме він питаннями енергетики та надзвичайних ситуацій.
Люди нині в насторозі: якщо піднімуть ціни на газ, то неодмінно подорожчають і продукти харчування. Кажуть, що білий буханець, який сьогодні купуємо мало не за 5 гривень, коштуватиме 7—9 гривень. Під час засідання Едуард Матвійчук заявив, що необхідно не допустити росту цін на хліб. Мовляв, ціна мусить залишатися такою, як було домовлено при укладанні меморандуму про співпрацю ОДА з виробниками хлібної продукції. Едуард Матвійчук доручив своєму заступнику Анатолію Новаковському не допустити зростання цін на хліб і на наступному тижні виступити з доповіддю з переліком конкретних заходів, які необхідно вжити для того, щоб ціни стабілізувати надовго. Якщо, сказав, їх не втримаємо, то заступник піде з посади.
Звільнити з посади, звісно, нескладно. А от забезпечення економічної, а відтак і цінової стабільності, — завдання зовсім іншого порядку, й окриками на підлеглих вони не вирішуються.
Говорили й про біженців. Міграційна служба України в Одеській області впритул зайнялася вирішенням питання про забезпечення їх житлом. Тим більше, що гроші на нього виділить ООН. Є намір придбати 100 покинутих господарями будинків у Красноокнянському та Котовському районах. Про це присутніх на засіданні поінформував начальник обласного управління міграційної служби Іван Супруновський. Він сказав, що представники впливової міжнародної організації скоро приїдуть на Одещину, щоб подивитися на пропоноване житло та скласти йому ціну. До речі, в нашій області біженців проживає найбільше з-поміж інших регіонів. Сьогодні їх 2315 осіб. Ще не менше тисячі людей хочуть отримати такий статус.
Якщо говорити про іноземців, то їх у нас на обліку більше 22 тисяч. (Де переважно громадяни Грузії, Іраку, Афганістану, Туреччини, Росії, Китаю, Молдови та Білорусі. Люди приїхали вчитися, а хтось і в гості. Особливих клопотів вони не завдають, однак, трапляється, декого доводиться спроваджувати додому коштом держави.
Під час апаратної наради Едуард Матвійчук вкотре сказав, що має багато претензій до міста Одеси, де і заборгованість із заробітної плати висока, і самі зарплати занизькі, є чимало й інших проблемних питань. За його словами, облдержадміністрація не може залишатися осторонь цієї ситуації, оскільки, мовляв, негативні показники по Одесі впливають на життя кожного мешканця регіону.
У притаманній безапеляційній формі «губернатор», як він себе величає, заявив, що облдержадміністрація втручатиметься у всі справи міськвиконкому. «Для всех умников из местного самоуправления отвечаю, что ваша задача в местном самоуправлении — не то, чтобы к вам никто не лез и вы занимались, чем хотели, а в том, чтобы вы защищали интересы местного населения. И областная администрация будет вмешиваться везде, где есть нарушения, потому что на областную администрацию, на губернатора возложена Президентом ответственность за экономическую ситуацию в области», — заявив Едуард Матвійчук, вирішивши, схоже, виконувати на Одещині роль і прокурора, і судді, і навіть виконавця покарань. І ніякі закони, насамперед «Про місцеве самоврядування», для нього не указ.
Звісно, «порулить» Одесою — набагато привабливіше, ніж займатися проблемами глибинки, сільських районів, які залишаються депресивними, животіють на дотаціях. Нова влада кинулася, було (принаймні на словах), їх підіймати, та останнім часом пригас той запал. Звісно, на прогрес потрібні гроші. Потрібні інвестиції. Та щось ніяк нас не накриває тим наобіцяно-вимріяним потоком доларів і євро, про які так палко говорив керівник області з перших днів на цій відповідальній посаді.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |