![]() |
|
![]() |
![]() |
Останнім часом наші сільчани усе активніше займаються пошуками альтернативних видів палива. Для цього використовують все: відходи деревообробної промисловості, сільськогосподарського виробництва. До них висуваються дві основні вимоги: економічність та екологічна чистота. Саме такі якості мають екобрикети. Це один з видів біопалива. Ще рік тому в Савранському районі про біопаливо навіть не чули. А сьогодні тут налагоджено його виробництво.
Молодий, енергійний Гліб Олегович Любєзнов зайнявся докладним вивченням цієї справи. Не раз побував у Швеції, де вже екобрикети – досить поширений вид палива.
Молодого підприємця охоче підтримав голова Савранської райдержадміністрації Олег Іспанюк. І це стало відправною точкою для відкриття в Саврані філії СП «СВ-Майстер». Приміщення знайти було неважко. Для виробництва екобрикетів підійшов колишній корівник.
За досить короткий період керівник філії Гліб Любєзнов за підтримки місцевої влади не тільки відремонтував приміщення, завіз і встановив обладнання, а й налагодив виробництво.
Як розповів Гліб Олегович, нині вони виготовляють екобрикети із соломи та тирси. Тирсу за домовленістю беруть у деревообробних цехах Саврані. Тісні партнерські відносини із ТОВ «Авантаж». Для підбирання та довезення сировини філія має необхідну техніку.
На сьогоднішній день виробляють від 250 до 350 кілограмів екобрикетів за годину. У найближчій перспективі планують придбати обладнання, яке буде потужнішим майже в чотири рази. Хоч цех запрацював зовсім недавно, його продукцію вже охоче купують як мешканці району, так і організації. Всі, хто користувався цим паливом, дуже задоволені. Та це й не дивно, адже тепловіддача брикетів у півтора рази вища, ніж дров. За ефективністю можна порівняти з кам’яним вугіллям. І це при тому, що одна тонна екобрикетів коштує 650 гривень, а вугілля 1200. До того ж не потрібно щоденно виносити жужелицю. Та ще й сушити голову, куди її подіти. Попіл від екобрикетів можна використовувати як добриво на городах.
Зробивши нескладні підрахунки, нове екологічно чисте біопаливо закупили деякі школи району, дитсадок, лікарня.
– Я дуже задоволений, що в нашому районі відкрилося таке виробництво, – говорить голова Савранської РДА Олег Аскольдович Іспанок. – Адже ми не тільки маємо змогу купувати дешеве паливо, а ще й одержуємо додаткові надходження до місцевого бюджету. Та й робочих місць додалося. А ту вигоду, яку ми матимемо від очищення наших лісів від хмизу, навіть оцінити важко.
Хоча сировини у нашому районі вистачить не на один рік і навіть не на одне десятиліття, Гліб Олегович вже підшукує ділянку землі для вирощування енергетичної верби, яка за рік з одного гектара дає до 10 тонн сировини. У Швеції, наприклад, ця рослина займає понад 20 тисяч гектарів.
Будемо сподіватись, що це дерево для екологічно чистого високоефективного біопалива приживеться і в нас. Адже це своєрідний крок у майбутнє.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |