![]() |
|
![]() |
![]() |
Чимало мальовничих місць зустрінете, подорожуючи долиною річки Ягорлик. Десь тут бере свій початок Подільська височина. Рельєф місцевості хвилястий та підвищений. Люди тут мешкають лагідні та привітні. Чи не тому, що живуть ближче до сонця?
Про те, як живеться сьогодні Красноокнянщині, наша розмова з головою районної державної адміністрації Миколою Васильовичем Лемищуком.
– Миколо Васильовичу, у чому полягає специфіка очолюваного Вами району?
– Він, як і більшість районів в Одеській області, є аграрним. Тож і головна увага повинна приділятися посиленому розвитку саме цього сектору економіки, зокрема великотоварному виробництву. Ні для кого не секрет, що там, де є потужне сільгосппідприємство, яке тісно співпрацює з сільською радою, і територія розвивається краще, і люди почуваються більш впевнено. Нас хвилює доля кожного окремого села в районі, а їх у нас аж 54.
– Тобто, майбутнє – за потужними сільськогосподарськими підприємствами?
– І наш район – тому приклад. Великих господарств у нас небагато, однак керівники тих, що є, розуміють своє значення у житті громади та розвитку території. Тож виходять на новий, більш якісний рівень співпраці з сільськими радами. Зі свого боку, держава повинна робити послідовні та реальні кроки назустріч аграріям, якщо необхідно, стати арбітром у стосунках між ними та зернотрейдерами. Адже значно подорожчали добрива, висока ціна на пально-мастильні матеріали. А яка ціна на зерно та м’ясо-молочну продукцію?
Крім того, вирощуючи сільгоспкультури, не варто забувати про необхідність впровадження сучасних технологій у сільськогосподарське виробництво. І це не чиясь примха, а потреба сьогодення. Не слід відкидати і примхливість погоди в нашому регіоні. Раніше ми з певним інтервалом переживали посуху. Однак надмір дощу, як цього року, теж не сприяє врожайності ранніх зернових та зернобобових культур. Завадила справі і нинішня спека.
– Миколо Васильовичу, дбаючи про розвиток територій, не варто забувати про розвиток соціальної інфраструктури.
– Зрозуміло, що на якісний показник життя кожної людини суттєво впливає розвиток населеного пункту. У селі повинні бути школа і дитячий садок, ФАП та клуб, розвинена торгівля. Ну і, звісно, – робочі місця. Інакше люди будуть змушені покидати насиджені місця в пошуках кращого життя. В даному напрямі проводиться значна робота органів державної влади та місцевого самоврядування. Ми зберегли мережу навчальних закладів, більше того, в складних економічних умовах спромоглися відкрити кілька дитячих садків. Це позитивний результат, який треба примножувати. Тож ми не зупиняємося на досягнутому, а послідовно втілюємо у життя намічене.
Продовжується газифікація району. Значну увагу в цьому році приділили ремонту автошляхів. З обласного бюджету вже виділено півтора мільйона гривень на капітальний ремонт доріг в селищі Красні Окни та селі Малаївці. Визначено підрядника, невдовзі розпочнуться самі роботи. І це лише початок. Маємо багато планів і зробимо все можливе, щоб втілити їх в життя.
– Літо в розпалі, затягнулися спекотні дні. Та незабаром осінь принесе холодну погоду. Не варто виключати і можливість суворої зими. Які кроки зроблено щодо підготовки району до осінньо-зимового періоду?
– Робота господарського комплексу району перебуває у центрі уваги райдержадміністрації ще з початку літа: відповідним розпорядженням затверджено заходи з підготовки житлово-комунального, паливно-енергетичного господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2010-2011 років. До роботи вже готові всі навчально-виховні заклади. Відремонтовано котельні, що опалюють установи соціальної сфери. Взагалі, ця робота ніколи не припинялася і перебуває на постійному контролі.
На порядку денному стоїть вирішення важливих питань в сфері комунального господарства, а саме: приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованих та здійснення розподілу функцій власника, виробника та споживача, пов’язаних з виробництвом та виконанням житлово-комунальних послуг.
Доречно зазначити, що платіжна дисципліна серед населення та підприємств за спожиті послуги у нас висока. Тому першочергове завдання – досягнення найвищої якості у наданні цих послуг. Час вимагає, аби наші люди працювали і жили з комфортом.
– Наповнення бюджету, раціональне використання землі та отримання повної плати за неї, виплата заробітної плати, легалізація робочих місць – основні завдання, на необхідності вирішення яких акцентують увагу Президент України Віктор Янукович та Прем’єр-міністр Микола Азаров. Які дії проводить місцева влада для розв’язання вказаних проблем?
– Конкретні завдання щодо вирішення зазначених питань перед нами ставить і губернатор Едуард Леонідович Матвійчук. Вже створено відповідні комісії для перевірки, виявлення і усунення порушень та зловживань. Так, наводимо порядок у сфері раціонального використання землі. Як результат – додаткові надходження до бюджету. Нам відомі всі факти заниження плати за використання землі, тож ця ситуація буде виправлятися. З іншого боку, легалізація робочих місць та відхід від практики виплати заробітної плати в конвертах знову ж призведуть до додаткових надходжень до районного бюджету. В результаті працівники будуть соціально захищені, а в майбутньому матимуть гідну пенсію. Копітка робота в цьому напрямі значно активізувалася. Тож цілком покладаюся на розуміння і підтримку наших підприємців.
Кризові явища в економіці ми зможемо подолати лише спільними зусиллями. Ми, зі свого боку, відкриті і готові до діалогу.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |