ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
«КАРТИНА – НЕТРАНСПОРТАБЕЛЬНА!»
19.08.2010 / Газета: Одесские известия / № 89(4071) / Тираж: 23655

Такий діагноз поставлено украденому з Одеського музею західного та східного мистецтва і виявленому у Німеччині шедевру Караваджо «Поцілунок Іуди».

Злочинець був дилетантом. Лише цим можна пояснити варварське ставлення з боку викрадача до шедевра світового живопису.

Цю точку зору висловив на прес-конференції директор музею Володимир Островський. За словами пана Островського, коли картину таємно перевозили через кордон, її не згорнули в рулон (як це зазвичай роблять), а склали так, як складають наволочку. У такому вигляді картина пролежала тривалий час, перш ніж була вилучена у злочинців.

– На сьогоднішній день картина категорично нетранспортабельна, і наші німецькі колеги з Державної картинної галереї Берліна, де перебуває полотно Караваджо, люб'язно запропонували зафіксувати шар фарби, щоб фарба не обсипалася, а потім як варіант запропонували провести її повну реставрацію, – поділився інформацією Володимир Островський.

Він також запевнив журналістів, що сумнівів у справжності картини немає. Версію, за якою оригінал було вкрадено набагато раніше, а викрадення, що сталося рік тому, – всього лише відволікаючий маневр, покликаний замести сліди і заплутати слідство, директор музею назвав нічим не обґрунтованими домислами.

У разі, якщо українська сторона дасть згоду на пропозицію німецьких реставраторів, полотно залишиться у Німеччині ще мінімум півтора року.

Заяви кількох німецьких експертів про те, що виявлена картинна – не оригінал, а копія, створена учнем італійського майстра, директор музею назвав спекуляціями.

– Були запрошені найкращі фахівці, у нас відбулася з ними розмова, і ні в кого не виникло жодного сумніву – серед фахівців, а не піарщиків, – в оригінальності твору, украденого 31 липня 2009 року з Одеського музею західного та східного мистецтва, – сказав Володимир Островський.

Однією з умов реставрації (у рахунок оплати за роботу) може стати право на першу ексклюзивну демонстрацію відновленого шедевра у Берлінській картинній галереї і тур музеями Німеччини.

Але поки що розглядається і такий варіант: відновлювати картину будуть все-таки українські майстри. Щоправда, як вважає директор музею, у цьому разі реставрація може затягтися через проблеми з фінансуванням і у зв’язку з відсутністю належної матеріально-технічної бази.

Отже, картину знайшли, але до Одеського музею вона повернеться ще дуже не скоро.

Автор: Вікторія ЄРЬОМЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту