![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Впорали мільйон гектарів
За останніми даними Головного управління статистики в Одеській області, зернові та зернобобові культури (без кукурудзи) скошено і обмолочено у регіоні на площі майже в мільйон гектарів.
У початково оприбуткованій вазі одержано 2,6 мільйона тонн зерна, його значну частку складає зерно озимих культур (майже 2,2 мільйона тонн). Середня урожайність в усіх категоріях господарств області – понад 25 центнерів з гектара (на центнер більше, ніж у середньому по країні, та на 0,5 центнера більше, ніж було зібрано на Одещині торік).
Найвищі валові показники забезпечили хлібороби Саратського, Білгород-Дністровського, Березівського районів.
Найвищу середню урожайність зафіксовано в Арцизькому (31 центнер з гектара), Кілійському та Кодимському (по 30,4 центнера), Саратському (30,3 центнера) районах.
Обсяги переробки контейнерів зростають
За оперативними даними Міністерства транспорту і зв’язку України, вітчизняні порти з початку поточного року на третину збільшили обсяги переробки контейнерних вантажів у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
Так, за січень – липень через відповідні термінали підприємств перевантажено понад 350 тисяч місткостей.
Абсолютними лідерами тут є Одеський морський торговельний порт, де оброблено 190 тисяч контейнерів (плюс 42 відсотки до січня – липня 2009 року), та Іллічівський порт – 160 тисяч контейнерів (або плюс 24 відсотки).
Нагадаємо, що за весь минулий рік у портах України було оброблено близько 520 тисяч контейнерів (на 60 відсотків менше запланованого).
Відновиться рух морських трамвайчиків
На осінь поточного року заплановано початок реалізації проекту відновлення прибережного морського сполучення.
Про це повідомив директор комунального підприємства «Агентство програм розвитку Одеси» Михайло Фрейдлін.
Для того, аби з’єднати з центральною частиною міста морем Великий Фонтан, Чорноморку, Южний та Іллічівськ, на першому етапі передбачається відновлення причальних комплексів на пляжах Ланжерон, Отрада та Аркадія. Зараз завершується робота щодо отримання різноманітної дозвільної документації для запуску так званих морських трамвайчиків, що перевозитимуть жителів і гостей Південної Пальміри за цілком доступними цінами.
Загалом реалізація проекту здійснюватиметься упродовж трьох років.
Великомихайлівський район
Перед святом – розрахунки з пайовиками
ТОВ «Агродрайв», що базується на території Новоолександрівської сільради, провело післяжнивний розрахунок з власниками орендованих земельних паїв, влаштувавши при цьому справжнє свято на все село.
Лунала музика, було організовано безпрограшну лотерею, де серед головних виграшів – мобільні телефони, велосипед, телевізор і кругленька сума грошей. Люди також не приховували свого задоволення розміром орендної плати – 1 тисяча 107 гривень грошима або 1 тонна 400 кілограмів ячменю. Таку оплату пайовики отримали вперше.
Саратський район
Визначаючи основні напрями
Відбулася зустріч активу району із представниками облдержадміністрації. Їх очолювали перший заступник губернатора Наталя Чегодар та заступник голови ОДА Анатолій Новаковський.
Головна мета – допомога керівникам району у вишукуванні резервів наповнення бюджету. Зокрема, як було відзначено, найімовірнішими варіантами для збільшення надходжень є легалізація робочих місць, обов’язкове нарахування мінімальної зарплати, сплата боржниками оренди землі.
Наталя Чегодар підкреслила, що керівництво області буде допомагати району у вирішенні питань ремонту доріг, водопостачання, будівництва школи у Міняйлівці, купівлі сучасного флюорографа для ЦРЛ.
Іванівський район
Півмільйона на підготовку шкіл
За рахунок коштів районного бюджету завершуються капітальні ремонти в навчальних закладах району. Зокрема, йде ремонт системи опалення школи в райцентрі, ремонт даху школи села Благоєвого, капітальний ремонт системи водопостачання школи №1 селища Петрівки, заміна електропроводки в школі села Баранове, заміна вікон у школі села Павлинки тощо.
Всього на ремонти спрямовано 560 тисяч гривень. У багатьох школах запланований обсяг робіт вже виконано, тож педагогічні колективи та технічний персонал цих навчальних закладів мають змогу добре підготуватися до нового навчального року.
Ізмаїльський район
Пройдено півшляху
Триває газифікація села Утконосівки. Директор підприємства ТОВ «Агура-Чародей» Микола Агура повідомив, що вже освоєно до 50% передбачуваного комплексу робіт як поза селом, так і на його території.
На сьогоднішній день почали зварювати та прокладати «воздушку» – ставити труби на газопровідні опори на вулицях. Наближається до завершення встановлення самих опор.
Одночасно провадиться прокладання труб, які пов’яжуть систему в селі із основною магістраллю.
Триває і укладання індивідуальних договорів. Їх вже понад 250.
Ізмаїл
Спека, температура, сип…
Останнім часом почастішали випадки появи у городян підвищеної температури та висипу на шкірі. Чи може це бути якимось новим видом інфекційного захворювання? Який рівень інфекційних захворювань у місті – запитують наші читачі.
Відповідає Лариса Девятьярова, головлікар Ізмаїльської інфекційної лікарні:
– Спостерігаючи за хворими, які до нас надходять, говорити про виникнення якогось нового захворювання не можу. Швидше, це пов’язано із іншим, зокрема і з застосуванням людьми різних препаратів, мазей від комарів та сонячних опіків, які викликають алергію, що проявляється як сип та підвищення температури. До того ж, судячи із розповідей відпочивальників, що повертаються з моря, сьогодні вода дуже брудна – а це вкупі із аномальною спекою також має свій вплив на організм людини.
У цілому, у порівнянні із тим же періодом минулого року, хворих у нас на 110 чоловік більше. Пов’язано це, судячи із діагностики, з недотриманням правил санітарії та високими температурами повітря, що зберігаються тривалий час. Як правило, після відповідного медикаментозного лікування протягом двох-трьох днів у пацієнтів алергійні явища зникають.
Фрунзівський район
Розпочалися виїзні огляди
Фахівці центральної районної лікарні організували медичний огляд ветеранів, інвалідів, учасників бойових дій та вдів.
Двічі на тиждень, по вівторках і четвергах, після закінчення прийому пацієнтів у поліклініці, бригада лікарів у складі терапевта, хірурга, ЛОРа, окуліста, невропатолога і лаборанта виїздить у села, де провадить обстеження стану здоров’я людей означеної категорії. Робота ведеться як на фельдшерсько-акушерських пунктах, так і по домівках. У разі необхідності видається направлення на шпиталізацію до ЦРЛ або до обласних лікувальних закладів. На сьогодні огляди вже проведено на території Фрунзівської селищної ради та Павлівської дільниці. На черзі – Затишшя та Перехрестове. У доволі стислі терміни відповідна робота буде проведена на території всього району.
Роздільнянський район
Підпал був навмисним
У селі Єгорівці горіла стерня на площі 9 гектарів у безпосередній близькості від лісових насаджень.
Районний відділ МНС разом із працівниками лісництва загасили вогонь, не давши можливості йому наблизитися до насаджень.
Винуватцем пожежі став місцевий житель, який сам зізнався у вчиненому. Прокуратурою району порушено кримінальну справу за фактом підпалу.
Балтський район
Як сусід сусіда врятував
Не звертаючи уваги на кількаразове попередження працівників МНС щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті, громадянин Л., перебуваючи у нетверезому стані, запалив сигарету і приліг відпочити. Це й стало причиною пожежі.
Сусідка помітила, що з вікон п’яного сусіда валить дим. Повідомивши про пожежу по «101», вони із чоловіком почали діяти самі. Володимир Іванович Бонка через лічені хвилини вже стояв біля вхідних дверей палаючого будинку. Вони були замкнені зсередини. Довелося вибити. Виливши на себе відро води, кинувся до ліжка, на якому ледве живий лежав невдачливий сусід. На собі чоловік виніс його із бурхливого полум’я.
– Такий вчинок заслуговує на повагу та пошану. Володимир Іванович повівся, як справжній рятувальник, – говорять у МНС.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, О. ХАРЧЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, О. НЕБОГАТОВ, Є. МАСЛОВ, А. СТЕПАНОВА
Нове призначення
Молодий, діяльний, перспективний...
Так охарактеризував заступник Генерального прокурора України Віктор Занфіров нового прокурора Одеської області, старшого радника юстиції Ігоря Проценка, якого відрекомендував за дорученням Генпрокурора і від імені колегії прокуратури. На офіційному представленні були присутні голова Одеської облради Микола Скорик, голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук, мер Одеси Едуард Гурвіц.
Ігор Проценко пройшов усі щаблі прокурорської діяльності. Працював помічником прокурора, слідчим прокуратури, потім досить тривалий час – в апараті Генпрокуратури України. Був прокурором району у Києві. Остання посада, з якої І. Проценка переведено до Одеської області, – начальник Головного управління нагляду за дотриманням законів на транспорті та підприємствах оборонної промисловості.
Новий прокурор області подякував усім за довіру. Протягом тижня він має намір познайомитися з керівниками судів та правоохоронних органів і визначити пріоритети діяльності.
Впевненість у тому, що І. Проценко зможе вирішувати ключові завдання, які стоять перед регіоном, висловив голова Одеської облради М. Скорик:
– Вважаю, що новому прокуророві вистачить енергії і сил продовжити роботу щодо захисту правопорядку, яку гідно виконували попередники. Проблем, які потрібно розв’язувати за сприяння прокуратури, багато. Це сфера земельних відносин, питання наповнення бюджету, нагляд за силовими органами, контроль за виплатою зарплати. Ми зі свого боку відкриті для співпраці і готові надати всіляку підтримку.
Владислав КІТІК, «Одеські вісті»
Газифікувати усі села
Таку мету поставили перед собою керівники ТОВ «Прометей-Парт» Анатолій Артеменко і Сергій Паровик. Протягом останніх п’яти років (стільки існує їхнє підприємство) вони газифікували майже десять сіл району.
Сьогодні завдяки цим ініціативним підприємцям – депутатам Любашівської районної ради – та фінансуванню з обласного бюджету «блакитним паливом» опалюються дитсадок, школа і клуб Гвоздавської сільської ради, приміщення Ясенівської сільської ради і школи, ФАП у Новоселівці. Завершуються роботи по підключенню до газової мережі НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів-дитсадок» с. Познанки. Близько двох тисяч сільських жителів також мають змогу користуватися газом і вже почали забувати про вугілля та дрова.
В перспективі – газифікація ще п’яти населених пунктів та багатьох об’єктів соціальної сфери.
Перебуваючи у Любашівці з робочим візитом, перший заступник губернатора Наталя Чегодар відзначила, що район газифікований на 75 відсотків, і залишилося лише завершити добру справу. Можливо, цьому посприяє і Програма подальшої газифікації Одеської області, яка буде винесена на розгляд найближчої сесії обласної ради.
Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район
«Живи та міцній, Україно моя»
Під такою назвою у Роздільнянській центральній районній бібліотеці відкрилася виставка, присвячена Дню незалежності України.
Вона розповідає про тривалий історичний процес здобуття країною незалежності. Звертає на себе увагу книжка «Невідома Україна», у якій зібрані матеріали про маловідомі події, що відбувалися на українських землях у різні епохи.
Завідувачка відділу обслуговування ЦРБ Людмила Коновалова розповідає відвідувачам про новинки і рекомендує, що краще почитати про рідну країну, яка цими днями відзначатиме свій черговий день народження.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |