![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Борги не гріють
За даними Державного комітету статистики, рівень заборгованості жителів Одещини за комунальні послуги знизився на 15,5 млн гривень.
У той же час заборгованість населення за різні види послуг комунальних служб далі залишається досить високою. Так, за централізоване опалення та гаряче водопостачання вона становить 189 млн 108 тис. гривень. За спожитий природний газ громадяни заборгували – 173 млн 911 тис. гривень; за утримання будинків та прибудинкових територій – 102 млн 553 тис. гривень; за холодне водопостачання та за водовідведення – 86 млн 602 тис. гривень; за вивезення побутових відходів – 14 млн 691 тис. гривень; за електроенергію – 101,6 млн гривень.
А тим часом, як уже повідомляли «Одеські вісті», компанія «Газ України» попередила, що договори про постачання «блакитного палива» у новому опалювальному сезоні будуть укладені лише із підприємствами, які повністю розрахуються за газ, спожитий з 1 жовтня 2009 року.
Бактерії, що несуть чистоту
Вчені Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова систематично провадять наукові пошуки у сфері охорони навколишнього середовища. На їхньому рахунку є вагомі результати.
Про це, зокрема, розповів завідувач кафедри мікробіології та вірусології, професор, доктор біологічних наук Володимир Іваниця. За його словами, біопродукти, розроблені на кафедрі, розкладають нафту до кінцевих продуктів – води та вуглекислого газу. На відміну від західних аналогів, біопродукти одеситів очищають воду не лише на поверхні, але й у глибині, і навіть на дні. Біологи також створили препарат, здатний очищати від нафти ґрунт.
Важливо відзначити, що бактерії, які становлять основу препарату, продовжують свою життєдіяльність доти, доки перебувають у забрудненому середовищі. Після «проведеної роботи» вони більше не розмножуються.
Королі і поезія
Підбито підсумки 1-го заочного туру 3-го Всеукраїнського фестивалю російської поезії та культури «Пушкінська осінь в Одесі-2010».
Усього до оргкомітету надійшло 200 творчих робіт із 42 міст та населених пунктів 18 областей України. З них 152 заявки було подано для участі у Всеукраїнському турнірі поетів і 48 – для участі у турнірі іронічної поезії.
До фіналів турніру вийшло 29 представників різних регіонів країни.
Переможці 1-го туру боротимуться між собою за титули Короля поетів України та Короля іронічної поезії на турнірах у Воронцовському палаці з 16 по 20 вересня.
На королів (королев) чекає символ поетичної влади, виготовлений одеським скульптором Климом Степановим, а також грошові премії, передачі на телебаченні, публікації у центральній пресі та у книжці фіналістів, спеціально виданій до форуму.
До журі фестивалю входять: російський поет, володар премії «Золотий Остап» Ігор Іртеньєв; поет, прозаїк, сценарист, голова Ради з прози СП Росії Михайло Попов; головний редактор журналу «Радуга» Юрій Ковальський; поет, співак Вадим Степанцов; поет, прозаїк, продюсер Олександр Бригинець; поет і журналіст, Король турніру поетів «Пушкінська осінь в Одесі-2009», Володимир Пучков; поет, який посів перше місце у турнірі іронічної поезії «Пушкінська осінь в Одесі-2009», Євген Мучник; поет і прозаїк Валерій Хаїт; автор проекту, голова Великого журі Олег Борушко.
Ізмаїл
Податкові збори зросли
За сім місяців внесок Ізмаїльського району до Держбюджету зріс майже на чверть у порівнянні із тим же періодом минулого року. Про це поінформувала на прес-конференції начальник Ізмаїльської об'єднаної податкової інспекції Тетяна Шиліна.
Згідно із її даними, до 1 серпня від місцевих платників податків надійшло до Зведеного бюджету України понад 150 мільйонів гривень. Це на 15 із лишком відсотків більше, ніж за той же період минулого року. Розрахункову базу щодо мобілізації доходів місцевого бюджету виконано на 105 відсотків.
Збільшили податкові відрахування до місцевого та державного бюджетів Ізмаїльський морський торговельний порт, ВАТ «УДП», комунальне підприємство тепломереж «Ізмаїлтеплокомуненерго», підприємство Ізмаїльських електромереж, ВАТ «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат», ТОВ «Таврія-В», КП «Ізмаїльське ВУЖКГ» та інші підприємства міста і району.
Іванівський район
Нові проекти місцевого розвитку
На черговому засіданні районного форуму місцевого розвитку проаналізовано співпрацю громад сіл і селищ з Проектом ООН та Європейського союзу «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Голова райдержадміністрації Н. Бянова подякувала очільникам органів самоорганізації населення – сільським комітетам з Павлинки, Білки, Бузинового, Причепівки, Богунового, Радісного, Петрівки за великий обсяг роботи по згуртуванню громад, за терпіння, наполегливість при реалізації мікропроектів щодо комунального облаштування сільських територій. Асистент по впровадженню Проекту в Одеській області Т. Маяк проінформувала, що в наступному році район впевнено може розраховувати на підтримку в реалізації ще п’яти додаткових мікропроектів: три дістається громадам, що вже співпрацюють з Проектом, два – мають бути реалізовані в нових сільських комітетах.
Роздільна
Головне – водопостачання
Незадовільна робота КП «Роздільнаводоканал» була у центрі уваги депутатів на нещодавній сесії міськради.
На сьогоднішній день підприємство фактично не здатне повноцінно функціонувати. Відсутність техніки та коштів, дефіцит кадрів і борги, зношеність водопровідної системи – за таких складових закономірне погіршення ситуації із оплатою населення за воду.
Шляхи розв’язання болючої проблеми розглядалися на засіданні постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, транспорту та зв'язку, у результаті чого був підготовлений проект рішення щодо проведення концесійного конкурсу.
На сесії депутати проголосували за створення конкурсної комісії, яка й буде вирішувати, у чиї руки перейде КП «Роздільнаводоканал» і як скоро в місті з'явиться вода.
Овідіопольський район
З урахуванням інтересів громад
Проблеми екологічної безпеки Дністровського лиману розглянуто на нараді при голові Овідіопольської РДА. Головним чином, мова йшла про ситуацію, що загострилася, у селах Надлиманському та Миколаївці у зв'язку із визначенням кордонів Нижньодністровського національного природного парку.
Представники громадськості стверджують, що при визначенні кордонів природного парку на території цих сільських рад, думку людей, які тут живуть, враховано не було. Надлиманський сільський голова Віктор Гвоздовський висловився про те, що створення заповідної зони не знайшло підтримки у громади: із 749 опитаних 728 чоловік висловилися проти, 18 підтримали кордони національного парку, 3 – утрималися. Миколаївський сільський голова Михайло Зубик також підкреслив, що рішення щодо створення парку ухвалювалося, без ураховання думки людей і рішення сесії сільської ради. Опитування, проведене у Миколаївці, має аналогічний підсумок: 1133 жителів – проти, 45 – згодні із існуванням кордонів парку. При цьому сама ідея не заперечується, піддається лише її втілення.
На нараді висловлювалася думка, що причиною виниклого протистояння виявилася відсутність у громади точної інформації. У підсумку голова райдержадміністрації Михайло Жидков поставив завдання провести роз'яснювальну роботу та об'єктивно вивчити громадську думку.
Білгород-Дністровський
Чотири святкові дні
Протягом чотирьох днів, з 21 по 24 серпня, городяни брали участь у святкових заходах, присвячених Дню незалежності, Дню Державного прапора України та Дню визволення Білгорода-Дністровського від фашистських загарбників.
Урочистості, присвячені 66-й річниці визволення міста розпочалися вранці 23 серпня з покладання квітів до обеліска героям Великої Вітчизняної війни. Біля пам'ятника Тарасові Шевченку відбулося урочисте підняття Державного прапора і покладання до монументу квітів. На Меморіалі Слави відбувся багатотисячний мітинг.
На одній з міських площ усіх запрошував у гості ярмарок, на якому пропонували свої товари підприємства міста і області. У святкуваннях були задіяні більшість спортивних майданчиків і стадіонів міста: тут відбулися ралі «Акерман-2010», фінал Кубка міста з футболу, показовий турнір з великого тенісу, інші змагання.
Об'єднують зусилля
За ініціативою Білгород-Дністровського міського голови Миколи Даценка та міського голови Кам'янець-Подільського Анатолія Нестерука фахівці приступили до розробки спільного проекту розвитку туристичної галузі.
Проект буде складений із урахуванням унікальних наробітків у сфері розвитку туризму, досягнутих Кам'янець-Подільським, а також туристичного та рекреаційного потенціалу Білгорода-Дністровського. Обоє прадавні українські міста ставлять перед собою завдання об'єднати зусилля щодо подальшого розвитку економіки, охорони здоров'я, туризму, культури та спорту. Підписання проекту заплановано на 27 вересня поточного року, у Міжнародний день туризму.
Кодимський район
У полі зору – діти
Питання соціального захисту у районі спрямоване, зокрема, на покращення економічної ситуації у малозабезпечених сім’ях. Своєчасна виплата субсидій, опіка над дітьми – це далеко не всі пункти здійснення районної програми.
Так, служба у справах дітей райдержадміністрації взяла на облік 142 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 10 дітей живуть у прийомних сім’ях.
Профілактичні рейди «Діти вулиці», «Вокзал», що провадяться регулярно, а також обстеження умов проживання дітей, які перебувають на обліку, запобігають безпритульності та жебракуванню.
Балтський район
Роки – як пісня
У селі Сінному відбулася пам’ятна подія. Свої 104 роки від дня народження відзначила найстарша жителька Іуліта Євстафіївна Чумак. Вона виховала шістьох дітей, пишається п'ятнадцятьма онуками та двадцятьма правнуками.
Для неї в цей день звучали здравниці, пісні та багато гарних слів від родичів, сільського голови, працівників Будинку культури, сусідів, друзів та просто односільчан.
Сама про себе іменинниця говорить:
– Де мої роки?
І відповідає:
– Вони пролетіли, як пісня.
Любашівський район
Символіка краю
У її розробці взяли участь кращі митці. Нещодавно геральдична комісія при районній раді визначила переможців.
Як зазначив керуючий справами апарату райради Руслан Пілюк, за результатами першого етапу конкурсу найкращі проекти герба і прапора подали Ірина Станчева і Федір Шевченко. Також заслуговує на увагу проект прапора Артема Присяжного.
Ескізи зазначених конкурсантів надіслані на експертизу до геральдичної колегії обласної ради.
Миколаївський район
Село моє, для мене ти єдине…
Жителі району активно включилися у проведення традиційного однойменного фестивалю-конкурсу, що розпочався 24 серпня і триватиме по 14 жовтня поточного року.
Його підсумки будуть підбиті в День українського козацтва. Переможців відзначать преміями та цінними подарунками.
Дискують площі
СТОВ «Новоандріївське» серед перших в районі завершило збирання ранніх зернових культур. Врожай цьогоріч порадував. Та довго відпочивати трудівникам не випадає.
Одразу ж після жнив почали готувати площі під сівбу озимих. Один з кращих механізаторів господарства Ігор Моспан у ці дні провадить дискування. Намагаються не відставати від свого колеги й інші трудівники господарства.
Водночас на току насіння доводять до посівних кондицій. Тут все роблять, аби врожай наступного року теж був вагомим.
Лариса Півторак, власкор« Одеських вістей», Ширяївський район
Взуття для інвалідів
У приміщенні Ананьївської райдержадміністрації працювала виїзна бригада Одеського експериментального протезно-ортопедичного підприємства. Вона оглянула 23 інвалідів. З них четверо – інваліди ВВВ. Прийом здійснювала інженер-протезист Едіта Паламарчук.
Попередньо відділ з питань соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації роздивився заявки від людей з особливими потребами і через Централізований банк даних з проблем інвалідності сформував направлення на забезпечення їх протезно-ортопедичними виробами.
В результаті, спеціальне взуття приміряли 15 інвалідів та дітей віком до 18 років. Наступний прийом фахівці протезно-ортопедичного підприємства проведуть у листопаді поточного року.
Наш кор., Ананьївський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |