ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
НА ЧЕСТЬ ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
26.08.2010 / Газета: Одесские известия / № 91(4073) / Тираж: 23655

Примножують здобутки України

Одеський національний театр опери та балету вже не вперше приймав у своїх стінах учасників урочистих зборів з нагоди Дня незалежності України. У святковій церемонії взяли участь голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук, перший заступник голови Одеської обласної ради Микола Тіндюк, перший заступник Одеського міського голови Анатолий Ворохаєв, представники громадськості і духовенства.

Прозвучали привітання від перших осіб регіону. Найдостойніших чекали нагороди Глави держави, Одеської обласної ради і облдержадміністрації. І за кожною з них стояли роки наполегливої праці, серйозного внеску у розвиток нашого краю.

Від імені Президента України голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук вручив нагороди: орден Князя Ярослава Мудрого V ступеня – митрополиту Одеському та Ізмаїльському Агафангелу, орден «За заслуги» II ступеня – завідувачу кафедри конституційного права ОНЮА Марку Орзіху, орден «За заслуги» III ступеня – депутату Одеської міської ради Геннадію Труханову, орден Княгині Ольги III ступеня – професору кафедри кримінального права, директору Інституту прокуратури та слідства ОНЮА Наталії Мирошниченко.

Перший заступник голови Одеської обласної ради Микола Тіндюк у своєму виступі особливо підкреслив той факт, що на загальну ситуацію в державі суттєво впливає стан розвитку територіальних громад кожного з регіонів.

– Одеська обласна рада поточного, п’ятого, скликання протягом понад чотирьох років своєї діяльності робила і робитиме усе від неї залежне, щоб економіка нашого регіону зростала, покращувався рівень життя мешканців області, а вразливі верстви населення були соціально захищеними, – зазначив Микола Андрійович. – Так, з моменту обрання чинного депутатського корпусу відбулися 32 сесії обласної ради. Ухвалено понад тисячу важливих рішень, пов’язаних із затвердженням обласного бюджету та внесенням відповідних змін до нього, затвердженням програми соціально-економічного та культурного розвитку регіону, стратегії економічного та соціального розвитку Одеської області на період до 2015 року, регіональних цільових та комплексних обласних програм у різних галузях життєдіяльності Одещини.

Зараз в обласній, міських, районних, селищних та сільських радах працюють понад 10 тисяч депутатів, більшість з яких – відомі на Одещині люди, котрі своєю самовідданою працею завоювали повагу і довіру населення і далі розв’язують найскладніші проблеми територіальних громад. Та найбільша частка у цій роботі належить самим мешканцям нашого Причорноморського краю, котрі своєю сумлінною працею примножують здобутки Одещини, роблять власний внесок у справу розбудови України.

Микола Тіндюк також висловив переконання, що глибокі системні реформи, які зараз закладаються Президентом України Віктором Федоровичем Януковичем та нинішнім урядом, допоможуть вивести нашу країну на шлях сталого соціально-економічного розвитку.

Наш кор.

Святкова церемонія

У день святкування 19-ї річниці незалежності України відбулася урочиста церемонія покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку. У ній взяли участь перший заступник голови Одеської обласної ради Микола Тіндюк, заступники голови Одеської облдержадміністрації Дмитро Волошенков, Олександр Малін, Людмила Варавва, перший заступник Одеського міського голови Анатолій Ворохаєв, командувач ПівденОК генерал-лейтенант Петро Литвин, представники громадських організацій. На завершення церемонії урочистим маршем пройшла рота Почесної варти Одеського гарнізону.

Від молодіжних організацій

Напередодні Дня незалежності України представники молодіжних організацій міста пронесли 19-метрове полотнище, що символізує Державний прапор, Потьомкінськими сходами.

Анатолій Вакуленко

Живе джерело народних традицій

Молодіжна громадська організація «Демократичний альянс» організувала на Приморському бульварі Одеси справжнє народне гуляння. Усюди майоріли узорами вишиванки. На ярмарку були репрезентовані прикраси, книжки, кераміка та «хендмейд». Охочі могли покуштувати вареників і навіть позмагатися у швидкості їх поїдання, змайструвати ляльку-мотанку або глечик. Майстри навчали плести фенєчки та кувати.

Художники з боді-арту демонстрували свою фантазію у традиційному українському рисунку (Петриківський розпис) на руках, плечах, щоках – гарна пам'ять про свято!

Ольга МЕЛЬНИК, «Одеські вісті»

В національних традиціях

З нагоди всенародного свята у Фрунзівці пройшов традиційний мистецький парад «Пісні рідного краю». Кожна із 13-ти сільських і селищних громад підготувала художній номер, облаштувавши хатину в національних традиціях, а їхні господині змагалися за звання найкращої вишивальниці та майстрині пекти коровай. Серед журі – голова райдержадміністрації С. Бринза, голова районної ради П. Шестопалюк, їхні заступники Р. Мятига, В. Крилова та керівник апарату РДА Ю. Василинич.

Спочатку численні глядачі насолодилися акторською грою учасників художньої самодіяльності, які під керівництвом фахівців районного Будинку культури (директор О. Осійчук) запропонували самобутні виступи. Потім журі визначилося із найкращим короваєм. Це було справді видовищно: очі розбігалися від розмаїття запашних виробів. Та найбільш тривалими виявились оглядини облаштованих хатинок і подвір’їв. Кожна господиня чи господар намагалися здивувати гостей незвичайним вітанням, звучали пісні, вірші, приказки та гуморески. А столи просто вгиналися від наїдків та напоїв.

З раннього вечора до пізньої ночі на центральній площі райцентру не вщухали веселощі. Люди змістовно відпочили від усієї душі!

Олена ХАРЧЕНКО, власкор «Одеських вістей», смт Фрунзівка

Дві дати, одна доля

Дві дати значаться поруч для ізмаїльців – День незалежності країни і День визволення міста від німецько-фашистських загарбників.

В межах святкувань у місті побував відомий виконавець шансонів Леонід Портной, який привіз до столиці Придунав’я нову програму. А у краєзнавчому музеї було відкрито виставку народної української іграшки.

У цей же час виконком міської ради затвердив рішення про виділення житла за рахунок відповідної Державної програми ветеранові Великої Вітчизняної війни Володимирові Бакрову.

Перший заступник міського голови Валерій Бавицький, який виступив на святковому мітингу біля пам'ятника Кобзареві, підкреслив значимість набуття Україною незалежності для кожного з нас. Сьогодні ми живемо у зовсім іншій, незалежній країні і від кожного з нас залежить її майбутнє.

Увечері 24 серпня біля міського Будинку культури ім. Т.Г. Шевченка відбувся рок-фестиваль.

Євген анатольєв, м. Ізмаїл

Свято, зіткане з пісень та квітів

До Дня незалежності України Саврань одержала два вагомих подарунки: прапор з гербом селища та погруддя Тараса Григоровича Шевченка. Їх появі передувала велика і копітка робота. Голова районної ради Микола Васильович Бадюл розповів жителям селища, які зібралися на свято, про конкурс, в ході якого було визначено найкращий варіант герба Саврані. На гербі зображено річку, ліс та дуб, що символізує могутність. Під загальні оплески присутніх його автори, – редактор районної газети «Сільські новини» Діана Мудра, студентка Київського національного університету будівництва та архітектури Ольга Спусканюк та студент державного університету інформаційно-комунікативних технологій (м. Київ) Олексій Дергачов, – одержують премію за перемогу в конкурсі, але одразу ж вирішують передати її на лікування своєму землякові, людині з обмеженими фізичними можливостями. Потім авторам герба надається право підняти прапор з гербом Саврані.

Тут же, за урочистих обставин громадянам селища, які досягли повноліття, вручають паспорти громадян України.

Не менш важлива подія – відкриття погруддя великому українському поетові, нашому Кобзареві. Кошти на його виготовлення збирали всім миром. В привітальному слові з нагоди цієї знаменної події голова РДА Олег Іспанюк називає всіх поіменно. Це й великі підприємства, й середні та малі підприємці, й просто поодинокі громадяни. Всього було зібрано 45 тисяч гривень. Трохи більше як за рік, мрія савранців стала реальністю. Відкрити пам’ятник доручили голові РДА Олегу Іспанюку та заступникові голови ОДА Миколі Пундику. Настоятель храму Касперовської ікони Божої Матері, протоієрей Олег освятив погруддя. А хор ветеранського клубу «Затишок» виконав кілька пісень на слова Тараса Шевченка.

До підніжжя пам’ятника лягли живі квіти.

Свято продовжилось у центральному парку селища. Жителів та гостей вітали перші особи району, вшановували переможців трудового суперництва, вручали подарунки. А ще, як і годиться на святі, було багато пісень, танців та музики. Художні колективи, аматори сцени з усіх сіл району, районного Будинку культури, Будинку творчості школяра змагались у майстерності. Концертна програма, складена із багатьох виступів талановитих мешканців району, сподобалася присутнім на святі. А ще тут можна було побачити чимало цікавих виробів місцевих майстрів та майстринь. На виставках, які привезли з усіх сільських рад, Савранської ЗОШ, Будинку творчості школяра, Савранського професійно – технічного аграрного училища було багато виробів із природних матеріалів, вишиванок нитками та бісером, м’яких іграшок, аплікацій тощо.

До пізнього вечора тривало свято, зіткане з пісень та квітів.

Лариса ПІВТОРАК, власкор «Одеських вістей», Савранський район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту