ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
З ПОЗИЦІЇ ЧЕСТІ ТА СОВІСТІ
26.08.2010 / Газета: Одесские известия / № 91(4073) / Тираж: 23655

Шановна редакціє! 31 серпня минає 24 роки страшної трагедії, що розігралася на рейді Новоросійська. Затонув пасажирський лайнер Чорноморського морського пароплавства (ЧМП) «Адмірал Нахімов», загинуло 423 особи. Разом з начальником експедиційного загону аварійно-рятувальних і підводно-технічних робіт ЧМП Львом Володимировичем Кільчевським мені довелося брати участь в обстеженні лайнера, що лежав на борту, пошуку та піднятті тіл загиблих. При виконанні робіт загинуло двоє чорноморських водолазів. Більшість учасників пошуково-рятувальних робіт проявила високе почуття відповідальності, мужність і відвагу. Але в якому широкому діапазоні проявилися якості людей, що потрапили в біду! Від найвищої самопожертви заради порятунку дітей до ницості, коли здорові й сильні чоловіки відбирали у них рятувальні засоби. І не лише в екстремальних умовах проявляються негативні якості окремих людей. Наприклад, вони випнулися сьогодні, коли вирішується доля наших дельфінів-афалін, північних морських котиків з Одеського дельфінарію, а також його устаткування і однієї третини нерухомості. Він був створений за участю Севастопольського підприємства «Біологічна станція», яке у 2004 році вклало у будівництво понад мільйон гривень. Нині все це стараннями засновників Одеського ТОВ «Нерум» та його директора Олександра Мерляна у севастопольців просто відібрали незаконно, а вчинки деяких комерсантів нагадують вчинки тих людей, які віднімали рятувальні засоби у дітей під час трагедії.

Багато одеситів пам'ятають, як у 1998 році на березі моря в районі 8-ї станції Великого Фонтану севастопольці відкрили сезонний дельфінарій. Біля його джерел стояли такі люди, котрі були захоплені ідеєю і безкорисливо допомагали нам, як академік С.А. Андронаті, академік В.М. Єремєєв, академік М.І. Скіпа, капітан 1-го рангу В.П. Галковський, відомий Одеський геолог В.М. Донцов, провідний інженер ЧорноморНДІ проекту В.І. Глазков та інші. Про історію створення дельфінарію розказано у книжці академіка Анатолія Федорова і журналістки Маргарити Козунової «Під сузір'ям Кита». Книжка є в одеських бібліотеках і розміщена в інтернеті.

У перший же сезон роботи дельфінарію на його базі були виконані дві науково-дослідні роботи з гідроакустики дельфінів і впливу на них середовища в прибережних водах Одеси. А в подальшому наводилося ще дуже багато важливих наукових досліджень, описаних у науково-художньому виданні...

Але повернімося до нашого героя, директора ТОВ «Нерум» Олександра Мерляна, який чисто по-одеському, у стилі Остапа Бендера, намагається ще вдавати із себе скривдженого. Чим же цікаво, ми його скривдили?

Два роки тому Олександр Мерлян, будучи директором «Нерума», якому «Біологічна станція» так необережно передала в оренду на один рік свою нерухомість, устаткування і групу відмінно підготовлених тварин (чотирьох дельфінів і трьох північних морських котиків), очолив захоплення усього цього добра. Цьому сприяли міські чиновники, які залишалися до якогось часу в тіні і посідали певні пости, але тоді, 31 березня 2008 року, за 24 години до завершення договорів оренди наш герой разом з фізичними особами Олександром Суботіним і Наталею Буяклу в Приморському суді Одеси оформили мирову угоду, яка того ж дня була затверджена суддею. Мирова угода базувалася (вдумайтеся!) на тому, що Олександр Суботін раніше перешкоджав передачі «Нерум» усього, що належало «Біологічній станції», а тепер, 31 березня, він, бачте, погодився не перешкоджати. Дозвольте, скаже проникливий читач, а чому питання вирішується не в господарському суді Одеси, а в районному!? А де ж власники, а де ж договір купівлі-продажу, а де гроші, які пристойні люди повинні заплатити за придбане майно? На жаль, нам все це по-одеському «пробачили»!

Від нас, власників, це шахрайство просто приховали, а пан Олександр Мерлян подав до БТІ міста Одеси клопотання зареєструвати за ТОВ «Нерум» «528,4 нежитлової будівлі за адресою: м. Одеса, пляж Ланжерон,25 а». При цьому Мерлян чесно зізнався, що «Оригінал свідоцтва на право власності від 1.03.2006 року, виданого на ім'я ПП «Біологічна станція», подати неможливо!

І в цьому випадку, він єдиний раз не збрехав, оригінал справді перебуває у власника, майно не продавалося і панові Мерляну ніколи не дарувалося.

І що ж, у БТІ міста Одеси засумнівалися? Зажадали усі необхідні документи? Ні, і комусь там теж вистачило мирової угоди, затвердженої суддею Приморського районного суду (тієї, за яку вже сьогодні ініційовано питання про притягнення її до відповідальності)...

Через десять днів після візиту О. Суботіна, Н. Буяклу і О.Мерляна до суду нерухомість севастопольців за 340 тисяч гривень була продана ТОВ «Валентин», а використовується і донині ОО «Одеський дельфінарій». При цьому засновниками усіх трьох ТОВ є ті самі особи, а сам Мерлян, будучи директором ТОВ «Нерум» ще є і одним із засновників ТОВ «Валентин». Виходить, що власники «Нерума» продали захоплене майно самим собі. І на що ж тоді ображатися панові Мерляну, який постійно підкреслює, що серед засновників «Нерума» є якась впливова людина. Таким схемам позаздрив би і сам Остап Бендер.

Зрозуміло, ПП «Біологічна станція» буде калатати в усі дзвони, інформуючи про це шахрайство усі інстанції з урахуванням того, що вищі судові інстанції вже скасували протизаконне рішення Приморського суду. Конституція країни (статті 13 і 41) також стоїть на варті прав власників!

До кого ж звернувся пан Мерлян, щоб захистити його «честь» і «гідність»? Звичайно, до того ж Приморського суду, куди він уже звертався 31 березня 2008 року. Але ж «кривдники» Мерляна живуть у Севастополі і справа повинна розглядатися у Севастопольському суді! Як би не так!

В Одесі Мерлян знайшов якусь громадянку, яка дуже «затурбувалася» долею севастопольських дельфінів і звернулася до прокуратури знов-таки Приморського (!) району. У результаті судова справа буде розглядатися не в Севастополі, а в Одесі.

Адже ігнорується навіть той факт, що Верховний суд України виніс рішення на користь Севастопольського дельфінарію. І понині розпорядження Верховного суду в Одесі не виконується, незважаючи на значну заборгованість ТОВ «Нерум» (підприємства, що обслуговує Одеський дельфінарій) стосовно севастопольської «Біологічної станції».

Але, слава Богу, що в Україні змінилася влада і всенародно обрано нового Президента — Віктора Януковича, який узявся наводити порядок у країні.

Колектив «Біологічної станції» звернувся з відкритим листом до губернатора Одеської області і Президента України з проханням взяти під свій контроль цю резонансну справу! І є перші позитивні результати. Наприклад, прокуратурою Одеської області вже ініційовано питання про притягнення до відповідальності судді Приморського районного суду Одеси за свідомо неправосудне рішення!

Гадаємо, що це стало переконливим приводом для міркувань Мерляну і всіх тих, хто разом з ним брав участь у рейдерському захопленні дельфінів, устаткування, 33 відсотків приміщень в Одеському дельфінарії. Побійтеся, добродії, якщо не мене, так Бога, адже рано чи пізно доведеться відповісти за свої справи судом правди і совісті.

Олександр ЖБАНОВ, науковий керівник Севастопольського дельфінарію, директор міжнародної лабораторії гідробіоніки, доктор науки і техніки МАІСУ, капітан 1-го рангу у відставці

Автор: Олександр ЖБАНОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту