![]() |
|
![]() |
![]() |
Закінчився термін перебування на посаді Генерального консула Російської Федерації в Одесі Олександра Грачова. Напередодні від'їзду дипломата до Москви голова обласної ради Микола Скорик зустрівся із Олександром Григоровичем Грачовим, щоб висловити йому свою вдячність за роботу та особистий внесок у розвиток нормальних україно-російських відносин.
Хоча формат цієї зустрічі можна назвати протокольним, але, як відзначив керівник облради, за чотири роки роботи у нього із Олександром Грачовим склалися не просто гарні ділові, але й дружні відносини. Микола Скорик та Олександр Грачов приступилися до виконання своїх службових обов'язків практично одночасно. Можливо, цей факт певною мірою сприяв встановленню довіри, що дозволило обом посадовим особам продуктивніше співпрацювати.
– Протягом цих років ми зберігали міжрегіональні відносини України та Росії на гідному рівні, незважаючи на те, що на рівні держави були серйозні проблеми. І в тому є величезна заслуга Олександра Григоровича Грачова, – відзначає голова обласної ради.
Як конкретний приклад Микола Леонідович нагадав, що підписання у 2007 році Протоколу намірів про співпрацю між Одеською та Московською областями відбулося саме за ініціативи Генерального консула РФ в Одесі. Минулого року було укладено повноцінний масштабний Договір із Ленінградською областю, який активно реалізується у гуманітарній сфері. В межах цього документа влітку минулого року діти-сироти та діти із багатодітних сімей Ленінградської області гостювали в нас, а зовсім нещодавно наші діти-сироти відпочивали протягом двох тижнів у Санкт-Петербурзі.
За часів «жовтогарячої» влади облдержадміністрація не мала повноважень укладати подібні договори із суб'єктами Російської Федерації, і місію щодо налагодження дружніх відносин між нашими народами взяла на себе обласна рада.
– Коли говорять про дружбу між нашими країнами, мені здається, що це не зовсім правильне слово. Україна та Росія – не просто друзі, це єдиний організм, дві частини одного цілого. Так, це дві незалежні держави, у кожної з яких є свої економічні інтереси. Але ми повинні завжди розуміти, і більшість наших співгромадян це відчуває, що рідніших народів, ніж українці та росіяни, важко назвати. У такому ж братньому дусі ми повинні виховувати наших дітей та майбутні покоління, – вважає Микола Леонідович.
Висловлюючи слова вдячності, голова облради відзначив, що у цьому випадку говорять не «прощавай», а «до побачення» і побажав Олександру Грачову успіхів на новій посаді в російській столиці.
Сам же Генконсул Росії в Одесі, зізнався – він залишає Одесу із почуттям вдячності нашому місту, регіону та країні в цілому. Хоча у діяльності Олександра Григоровича були різні моменти, зокрема період, коли колишня влада намагалася вислати його з країни та оголосити персоною нон-грата.
– Для мене Одеса, південь України, сама Україна – це не просто закордон, а рідне місце. Раніше я часто розповідав, що в мене в Херсонській області живе родичка. Зараз можу говорити про те, що в мене тут дуже багато не просто приятелів та гарних знайомих, але й друзів. Одещина унікальний регіон. Ти приїжджаєш сюди і думаєш, що будеш лише представником іноземної держави, а від’їжджаєш звідси представником Одещини уже в Росії, – говорить Олександр Григорович.
І додав: за термін його каденції між Генкосульством РФ в Одесі та керівництвом обласної ради склався тісний та конструктивний діалог, а спільну роботу було спрямовано на те, щоб відносини між двома братніми країнами були тісними, зрозумілими та взаємовигідними.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |