![]() |
|
![]() |
![]() |
Чергова 33-тя сесія обласної ради, запланована на 10 вересня, скоріш за все буде передостанньою для депутатського складу поточного скликання. 25 серпня відбулися засідання погоджувальної ради та президії обласної ради, на яких керівники депутатських фракцій та голови постійних комісій попередньо обговорювали порядок денний майбутнього пленарного засідання.
Як зазначив голова обласної ради Микола Скорик, ключовим питанням цієї сесії стане питання чисельності депутатів обласної, районних та міських рад Одеської області у наступному 6-му скликанні.
– Саме це рішення впливатиме на роботу органів місцевого самоврядування на наступний період їх обрання. Чинне законодавство окреслює рівне представництво адміністративно-територіальних одиниць у місцевих радах. Враховуючи, що до складу Одеської області входять 26 районів та 7 міст обласного значення, у наступному скликанні обласної ради їх представлятимуть не 120 депутатів, як сьогодні, а 132. Тобто, по 2 депутати за партійними списками і по два – за мажоритарною системою, – пояснив Микола Леонідович.
А поки що триває робота обласної ради поточного п’ятого скликання. Серед перших питань депутати та громадськість області матимуть змогу ознайомитися зі звітом голови обласної ради про свою діяльність. Крім того, депутатам належить затвердити низку організаційних змін щодо складу постійних комісій, президії та погоджувальної ради. Пов’язані вони з трагічними подіями, наприклад, передчасною смертю депутата обласної ради, голови фракції Партії пенсіонерів України Фелікса Петросяна. На його місце до обласної ради за черговістю по виборчому списку увійде Василь Барановський, а фракцію Партії пенсіонерів очолить голова постійної комісії з питань соціальної політики Володимир Хмельницький.
Загалом попередній порядок денний 33-ї сесії налічує 55 питань. Ймовірно, до початку пленарного засідання він ще поповниться окремими проектами рішень, зокрема, щодо внесення змін до програми «Зерно Одещини».
Вже зараз помітно, що на розгляд сесії (принаймні поки що) не внесено жодних політичних заяв чи звернень. Щоправда, одне звернення до вищих органів влади – Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів все-таки буде поставлено на голосування. Однак воно має суто економічне спрямування і внесено за ініціативою постійної комісії з питань економіки, промислової політики, інвестицій, розвитку малого і середнього бізнесу. У зверненні висловлено прохання скасувати рішення Держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва про ліквідацію територіальних представництв цього відомства. Оскільки цей крок, на думку членів комісії, негативно впливатиме на існування сприятливих умов для розвитку у регіонах малого та середнього бізнесу.
Традиційно на сесії розглядатиметься так званий економічний блок. Це – звіт облдержадміністрації про виконання обласного бюджету Одеської області та програми соціально-економічного і культурного розвитку області за 1-ше півріччя поточного року, внесення змін до цих документів та низки регіональних програм, прийняття нових важливих програм, зокрема, щодо газифікації Одеської області, підтримки малого підприємництва, будівництва або придбання доступного житла в Одеській області.
– Політика політикою, але економічна складова – це основа діяльності місцевих рад. І розподіл обласного бюджету – це виключна компетенція саме обласної ради. Сподіваюсь, що депутати нададуть серйозної уваги усім питанням, які виникли у міжсесійний період і ухвалюватимуть гідні рішення. Як і ті, що ми ухвалювали протягом чотирьох років своєї каденції, – відзначив Микола Скорик.
Фракція Блоку Юлії Тимошенко в обласній раді пропонує колегам ухвалити програму розвитку української мови, культури та історичної свідомості громадян. В той же час у депутатів виникло чимало серйозних зауважень з приводу як процедури внесення, так і оформлення цієї програми відповідно до вимог законодавства. Якщо ці недоліки завчасно не будуть усунуті, програму знімуть з порядку денного сесії.
Під час майбутньої сесії досить багато рішень буде розглянуто і у сфері земле- та природокористування, майнових відносин.
Другим на порядку денному засідання президії обласної ради депутати з великою увагою заслухали питання про підготовку об’єктів паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період. В цілому за інформацією начальника Головного управління розвитку інфраструктури та енергозабезпечення обласної державної адміністрації Олега Куракова, в області проведено необхідну організаційну та технічну роботу – створено спеціальний обласний штаб з питань підготовки до зими, розроблені графіки підготовки житлового фонду, об’єктів соціальної сфери, водопровідно-каналізаційних мереж, теплового та дорожньо-мостового господарства. За більшістю показників Одещина випереджає ті, що є на сьогоднішній день в середньому по Україні (окрім готовності шкіл та дитячих садочків). Однак, незважаючи на системність роботи, в області ще залишається чимало нерозв’язаних проблем – великі борги підприємств та організацій, а також безпосередньо населення за спожитий газ та інші енергоносії (особливо в Одесі), наявність заборгованості працівникам житлово-комунального –господарства, незадовільний технічний стан закладів культури області. Тож президія обласної ради рекомендувала органам виконавчої влади і місцевого самоврядування області посилити контроль та вживати більш дієвих заходів для вирішення подібних проблемних питань.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |