ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
02.09.2010 / Газета: Одесские известия / № 94(4076) / Тираж: 23655

Одеса

ШЕДЕВР КАРАВАДЖО ЗНОВУ ВДОМА

Після дворічних пошуків картина Мікеланджело Мерізі да Караваджо «Поцілунок Іуди», викрадена з Одеського музею західного та східного мистецтва у серпні 2008 року, знову повернулася до України.

Шедевр живопису був знайдений у результаті спільної операції німецьких та українських правоохоронців.

Картину передали главі МВС України Анатолію Могильову представники прокуратури Берліна під час офіційного візиту української делегації до Німеччини. Президент України Віктор Янукович подякував Федеральному канцлеру Німеччини Ангелі Меркель за роботу німецьких правоохоронців.

Директор музею Володимир Островський офіційного запрошення на експертизу не одержав. Але в тому, що це – оригінал, а не підробка, у нього немає сумнівів. А от реставрація – питання декількох років роботи.

За час реставрації музей буде обладнаний посиленою системою сигналізації.

СВЯТКУВАННЯ РОЗПОЧИНАЮТЬСЯ

Цього року у межах Дня міста очікується понад 30 заходів. Головним з них буде традиційний гала-концерт, який відбудеться сьогодні увечері на Потьомкінських сходах. У ньому візьмуть участь Таїсія Повалій, Діма Білан, Лариса Доліна, Йосип Кобзон, Людмила Гурченко, «Хор Турецького».

Вести концерт будуть актори Нонна Гришаєва та Олександр Олешко. Для зручності одеситів та гостей міста трансляція концерту буде організована на плазмових екранах у Київському, Суворовському та Малиновському районах. А розпочнеться сьогоднішній день з покладання квітів до пам’ятників засновникам Одеси. Потім у мерії відбудеться святковий прийом.

Цього року відзначаються одразу кілька ювілеїв установлення побратимських відносин. Зокрема, 45 років – з Йокогамою, 20 років – з Регенсбургом та 15 років – з Єреваном. А в цілому участь у святкуванні підтвердили близько двохсот іноземних гостей та делегацій.

ПОДОРОЖ АВТОМОБІЛЕМ ДО ГРЕЦІЇ – РЕАЛЬНІСТЬ

Поромну лінію Пірей – Одеса має намір відкрити у найближчій перспективі компанія «Triad Real Estate».

Про це повідомив, перебуваючи з діловим візитом у нашому місті, повноважний представник фірми Герассимос Петропулос – нащадок відомого одеського градоначальника та мецената Григорія Маразлі.

За його словами, вже досягнуто домовленості щодо придбання двох великотоннажних сучасних поромів, здатних перевозити близько трьох тисяч пасажирів та 900 автомобілів за рейс.

Це дасть можливість подорожувати автомобілями через Одесу до Греції не лише українським туристам, а й громадянам сусідніх країн, а у зворотньому напрямку – крім греків, любителям подорожей з Балкан.

ПОВЕРНУТО З НЕПАМ’ЯТІ «БЕСПОЩАДНОГО»

У Севастополі до 9 травня наступного року буде відновлено пам’ятник легендарному есмінцеві «Беспощадный».

З липня по вересень 1941 року цей бойовий корабель Чорноморського флоту постійно перебував у морі, супроводжуючи транспорти, обстрілюючи німецько-румунські війська під Одесою, несучи дозорну службу. 22 вересня, під час артилерійської підтримки Григорівського десанту, екіпаж одночасно витримав і відбив повітряні атаки 22-х ворожих штурмовиків «юнкерс-87». Маючи численні пошкодження, «Беспощадный», виконав бойове завдання і своїм ходом дійшов до ремонтної бази у Севастополі. Далі вів важкі бої за Севастополь, Новоросійськ, Феодосію. За мужність і героїзм ескадрений міноносець у квітні 1942 року Указом Президії Верховної Ради СРСР було нагороджено орденом Червоного Прапора.

Загинув «Беспощадный» у жорстокому нерівному бою з фашистською авіацією біля кримських берегів 6 жовтня 1943 року.

ПІДНОСЯЧИ ДУХОВНИЙ СВІТ

Наш земляк полковник у відставці Василь Максимович Донськой багато років віддав військовій журналістиці.

Його матеріали публікувалися у центральних виданнях і знаходили жвавий відгук у читачів. Широку популярність він одержав і як талановитий композитор, автор багатьох ліричних пісень, які включали до свого репертуару різні виконавці в Україні та в Росії. Особливе місце у творчості Донського посідає військово-патріотична тематика. Ним створені цикли пісень, які оспівують героїзм воїнів-фронтовиків і воїнів-афганців, доблесть і славу ветеранів, ратний труд нинішніх воїнів.

Нещодавно Василь Максимович удостоєний літературної премії Спілки письменників баталістів та мариністів імені М.Д. Скобелєва «Суворову равный» з врученням медалі «Генерал М.Д. Скобелев». У Дипломі лауреата престижної літпремії, який вручив Донському у Москві голова Спілки письменників баталістів та мариністів, відомий поет Володимир Силкін, відзначено: «За создание военно-патриотических песен, возвышающих духовный мир защитника Отечества, раскрывающих величие славянского братства и за большой вклад в музыкальную летопись России и Украины».

Миколаївський район

У ОСВІТЯН – ПОПОВНЕННЯ

На серпневій педагогічній конференції було підбито підсумки розвитку освіти району за минулий навчальний рік та визначено завдання на поточний. Вчительській громаді також відрекомендовано 9 молодих спеціалістів.

У обговоренні нагальних проблем взяли участь голова райдержадміністрації Олександр Чорний і голова райради Віктор Купченко, директори шкіл, завідувачі дошкільних навчальних закладів, керівники організацій та установ.

Було підбито підсумки літнього оздоровлення дітей. Найкраще справилися з цим педагоги Левадівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені С. Олійника (директор В. Літвінова). Друге місце посів колектив Олексіївського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» (директор Л. Макрій), третє присуджено Андрієво-Іванівському НВК ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» (директор Т. Жорнова). Серед дошкільних навчальних закладів перше місце посів Антонюківський ДНЗ № 10 «Калинка» (керівник Т. Шип), друге – Миколаївський ДНЗ «Сонечко» (В. Змунчило), третє – Ісаївський ДНЗ № 4 (Б. Якубовська).

Кращим освітянам вручено почесні грамоти райдержадміністрації та цінні подарунки. На базі Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися засідання районних методичних об’єднань, під час яких розглянуто методичні рекомендації з проблем викладання предметів та впровадження інноваційних технологій в навчально-виховний процес.

Придунав’я

РІШУЧЕ БОРОТИСЯ ЗА НИЖНІЙ ДУНАЙ

Такої думки дотримуються сьогодні Президент і Прем’єр-міністр України

У своєму виступі на недавньому засіданні Комітету з економічних реформ Віктор Янукович підкреслив:

– Ми вирішуватимемо питання судноплавства на Дунаї, незважаючи на той тиск, вчинений на уряд та Міністерство транспорту і зв’язку. Нехай всім буде зрозуміло, що нас ніякі балачки довкруж означеного питання не зупинять. Ви знаєте, до кого я звертаюся – до тих, хто виконував замовлення, аби зупинити Україну у вирішенні цього питання, – висловив свою позицію Президент.

Не менш однозначна думка Миколи Азарова, сформульована під час його недавньої зустрічі з Комісаром Європейської комісії з питань регіональної політики Йоханнесом Ханом:

– Ми стурбовані позицією Румунії, котра в односторонньому порядку має намір розширити гирло Дунаю з тим, аби переорієнтувати вантажопотоки на свої порти.

Нагадаємо, що кілька місяців тому деякі ЗМІ повідомили про наміри Румунії висунути Україні територіальні претензії стосовно острова Майкан, розташованого у гирлі Дунаю, мотивуючи це тим, що фарватер річки в цьому районі змінився.

Ізмаїл

ЯКІСНО І З ДОТРИМАННЯМ ТЕРМІНІВ

Майже три мільйони гривень витрачено з початку року в Ізмаїлі на ремонт доріг. На кошти з міського бюджету їх відремонтовано близько 11 кілометрів – на це пішло півтора мільйона гривень. З обласної скарбниці виділено 1,3 мільйона.

Сьогодні ведуться роботи на одній з найдовших і найбільш розбитих вулиць – Некрасова. Тут уже укладено 1,5 тисячі квадратних метрів асфальтового покриття.

Найближчим часом, за словами в.о. міського голови Ірини Рудніченко, очікується надходження з держбюджету ще 5 мільйонів гривень – у межах програми «Усе для людей».

Роботи провадить ТОВ «Євродор» (Одеса). За словами провідного інженера УКС виконкому міськради Сергія Літінського, ремонт провадиться якісно з дотриманням термінів.

Савранський район

СТАН ҐРУНТУ НА ЗАВАДІ

У районі друга половина вересня вважається оптимальним часом для сівби озимих. Та невідомо, чи у цьому році можна буде вчасно розпочати цю роботу.

Тривала спека наприкінці липня та упродовж усього серпня так висушила ґрунт, що його не здатні розпушити дискові борони та плоскорізи. А плуги вивертають великі брили – і нерідко ламаються. Хоча хлібороби докладають максимум зусиль, щоб завершити поверхневий обробіток ґрунту, та досі ще багато площ не готові до осінньої сівби.

Кодимський район

ЗЛАГОДА ДІМ БУДУЄ, НЕЗЛАГОДА – РУЙНУЄ

Відбулася чергова сесія районної ради. Її порядок денний свідчив про те, що зима не за горами і зустріти її слід у всеозброєнні.

Серед багатьох питань першим розглядалося те, що стосувалося забезпечення підготовки об’єктів житлово-комунального, енергетичного, дорожнього господарства та соціальної сфери району до осінньо-зимового періоду 2010 – 2011 років.

До речі, це питання перебуває на особливому контролі районної та обласної держадміністрацій, що дає позитивні результати. Так, до опалювального сезону нині готові 92% котелень району. До рангу задовільних віднесено також показник і щодо заготівлі вугілля. Його на сьогодні припасено 66 % від потреби. Зокрема, відділ освіти, центральна районна лікарня, відділ культури забезпечені відповідно на 78, 76, 52 відсотки.

Знаковою для нинішньої сесії також стала домовленість між представниками політичних партій у райраді: не політизувати сесійні засідання.

Роздільнянський район

БУДІВНИЦТВО РОЗПОЧАЛОСЯ

Про будівництво нового водопроводу Степанівка – Роздільна, який би зняв напруження у забезпеченні міста водою, йдеться давно. Але до останнього часу далі слів справа не доходила.

І тільки нещодавно, завдяки наполегливості райдержадміністрації та районної ради, на спорудження життєво необхідного об’єкта з обласного бюджету спрямовано 3,5 млн гривень. Підрядником обрано ВАТ ПМК-15 «Дунайводбуд», три бригади якого уже приступили до робіт.

Після завершення будівництва планується також реконструювати водомережі міста і створити станцію третього підйому води.

Ширяївський район

З’ЯВИВСЯ РЕГУЛЯТОРНИЙ ДОКУМЕНТ

Одним з основних завдань чергової сесії райради було ухвалення рішення про порядок оформлення короткотермінової оренди земельних ділянок із площ, що належать до державної та комунальної власності.

Адже до сьогодні відповідного документа не існувало. Після затвердження депутатами, регуляторний акт набрав юридичної сили.

Ухвалений сесією документ надає можливість раціональніше використовувати землю, отримувати додаткові надходження до сільських та селищних бюджетів.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, Є. МАСЛОВ, Л. ПІВТОРАК, Л. КУЗЬМЕНКО, А. СТЕПАНОВА, В. МАМОНТОВ, В. КІТІК

Ми пам’ятаємо!

В Одеській міській раді відбулася прес-конференція начальника управління культури та мистецтв міськради Романа Бродавка, голови оргкомітету марафону пам’яті-2010 «Ми пам’ятаємо!», депутата міськради Валентина Дубовенка, голови військово-історичного центру «Пам’ять і слава» Леоніда Ігнатьєва, присвячена завершенню марафону. Цього року він був присвячений початкові героїчної оборони Одеси у 1941 році.

– Немає нічого більш святого, ніж пам’ять, – сказав Роман Ісаакович. – Ми всі – громадяни країни, яка пережила страшну війну, нащадки тих, хто захищав нашу Батьківщину на фронтах і кував перемогу у тилу. Тому пошукові роботи повинні провадитися постійно, щоб з почестями були віддані землі останки всіх полеглих воїнів.

Леонід Ігнатьєв розповів про підсумки пошукових робіт, які були проведено на південному рубежі оборони Одеси, у Комінтернівському районі, де воювала нескорена 412-та берегова батарея. Там були знайдені останки 7 бійців, їх 18 вересня перепоховають на Меморіалі захисників Одеси у селищі Чорноморському. Крім того, у руках пошуковиків виявилися унікальні свідчення боїв: осколки, фрагменти мін, що вибухнули, солдатські казанки, саперні лопатки, кулі та гільзи, пряжки та ґудзики від солдатської амуніції. Частина знайденого була виставлена у експозиції в холі міськради. Пізніше експонати будуть передані у дарунок Одеському археологічному музею.

Активізувати пошукову роботу у регіоні допоможе відкриття у нашому місті філії організації пошуковців країн СНД та Балтії, які спільними зусиллями протягом багатьох років роблять усе від них залежне для увічнення пам’яті полеглих. Хоча Україна поки що і не приєдналася до цього співтовариства, досягнення наших пошуковців загальновідомі, вони користуються повагою колег.

Валентин Дубовенко нагадав мудрий вислів про те, що політики думають про майбутні вибори, а державні діячі – про майбутні покоління. На жаль, за останні роки було зроблено чимало для втрати підростаючим поколінням історичної пам’яті, зв’язку з поколіннями предків. Зокрема, дуже постраждали шкільні музеї Великої Вітчизняної війни. Ситуацію треба якнайшвидше виправляти, повертаючись до шанобливого та дбайливого ставлення до історії.

Валентин Дубовенко розповів про ініціативу розробки муніципальної програми підтримки пошукового руху. На його думку, такий проект підтримає більшість депутатів міськради.

Світлана КОМІСАРЕНКО, «Одеські вісті»

У спілці з козацтвом

Кожної останньої п’ятниці чергового місяця на головній міській площі шикуються підрозділи та служби відділу внутрішніх справ Ізмаїльського відділення міліції.

Серпневий розвід був першим для начальника відділення міліції Олександра Карачебана на його посаді. У ньому взяв участь також отаман Українського реєстрового козацтва Одещини Ігор Іона. Гість вручив співробітникам міліції пам’ятні нагороди та ордени на знак успішної співпраці щодо охорони громадського порядку.

Керівники підрозділів ознайомили особовий склад з орієнтуваннями та першочерговими завданнями на найближчу перспективу. А потім був традиційний марш.

– Я вперше на такому заході, – сказав отаман. – На мій погляд, розвід на головній міській площі не тільки підтягує співробітників міліції, але і об’єднує їх з добровільними помічниками, серед яких представники козацтва.

– Останнім часом намітився відчутний позитив у правоохоронній роботі, з багатьох позицій зменшилася кількість злочинів і правопорушень, – далі говорить начальник Ізмаїльського МВ УМВС щодо обслуговування міста та району Олександр Карачебан. – У цьому свою роль відіграють і такі от заходи. Вони дисциплінують особовий склад, істотно підвищують імідж міліції в очах городян та гостей міста і примножують ряди наших добровільних помічників.

Автор: Євген МАСЛОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту