ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
1 ВЕРЕСНЯ – ДЕНЬ ЗНАНЬ
02.09.2010 / Газета: Одесские известия / № 94(4076) / Тираж: 23655

Перший крок у доросле життя

Останнім часом економічна освіта в Україні стала надзвичайно популярною. Фахівців такого профілю готують багато вузів. Але на їхньому тлі, як і раніше, виділяється Одеський державний економічний університет – відомий своїми традиціями «наргосп» у наступному році відзначить свій 90-річний ювілей. ОДЕУ користується заслуженим авторитетом у науковому світі і залишається популярним серед абітурієнтів. Серед почесних гостей вузу, запрошених на свято посвяти у студенти, був голова Одеської обласної ради Микола Скорик.

Цього дня вперше прозвучав гімн вузу. Урочисте винесення Державного прапора, вогонь, запалений у символічній Чаші знань, Клятва студентів...

Як відзначив ректор ОДЕУ Михайло Звєряков, сьогодні перед економікою України стоять складні завдання, тому наша держава потребує висококваліфікованих фахівців.

– Ми можемо дати вам такі знання, але за однієї умови – якщо ви самі хочете їх одержати, – заявив Михайло Іванович. – Серед наших випускників багато відомих учених, економістів, господарників, фінансистів, банкірів, працівників апарату регіональної влади, міністрів... У нас потужний колектив: 50 професорів і докторів наук, 250 кандидатів. Вони можуть дати вам знання і можливість через 5 років гідно увійти у життя. Протягом багатьох років «Наргосп» готував кадри не тільки для України, але й багатьох інших країн. Одним з почесних гостей свята став мер кіпрського міста Ларнаки Андреас Мойсеус, який навчався тут ще у сімдесяті роки минулого століття.

– Я завжди пишався, що навчався тут, – звернувся до присутніх пан Мойсеус. – І завжди згадую ті добрі часи, які провів у цьому місті. Зовсім недавно, кілька днів тому, ми у присутності одеської делегації відкрили парк імені Одеси у нашому місті. Це знак любові. Упевнений, що відносини між нашими містами ставатимуть усе кращими, а вас вітаю і бажаю успіху... Справді, роки навчання в Одесі напевне запам'ятаються студентам не тільки лекціями, але й дружнім спілкуванням, різноманітним культурним дозвіллям. Це ті підвалини, які багато у чому визначать їх подальше професійне і особисте життя. – Освіта – це інструмент, але домагається чогось сама людина, – впевнений голова обласної ради Микола Скорик, який, паралельно з основною роботою продовжує наукову діяльність у стінах ОДЕУ. – Сьогодні дуже важливий день у житті першокурсників, перший крок у доросле життя, серйозний шанс посісти гідне місце у суспільстві. Цей вуз готував економістів протягом десятиліть. Він має величезні традиції і можливості для того, щоб ви стали високопрофесійними фахівцями у своїй сфері. Впевнений, що роки, які ви проведете в університеті, назавжди залишаться у вашій пам'яті.

Людмила ВОРОБЙОВА

ДОРОГІ УЧНІ, БАТЬКИ, РІДНІ І БЛИЗЬКІ НАШИХ ДІТЕЙ!

Від щирого серця поздоровляю вас з початком нового навчального року! Прийміть поздоровлення з Днем знань!

Це чудове свято щороку відкриває юним жителям Одеси і області дорогу до живлющого джерела – до освіти. У багатьох молодих людей, котрі закінчили цього року школу, теж починається нове життя – студентське. Ставши студентами, молодь області не лише здолала першу значну життєву перешкоду, але і обрала справу, якій присвятить усе своє життя.

1 вересня – свято тих, хто навчається, і тих, хто навчає. Величезна і безцінна заслуга педагогів. Сьогодні ми з надією дивимося на їхніх вихованців, які з року в рік тішать своїми успіхами. Це і блискучі результати юної зміни на олімпіадах, і участь школярів в наукових конференціях, і успішна здача тестів та іспитів. Усі перемоги і досягнення школярів – це також заслуга і вчителів.

Висловлюю усім викладачам особливу вдячність за безмежну відданість професії, педагогічний талант і любов до дітей! Від щирого серця бажаю підростаючому поколінню успішного навчання. Педагогам – творчого горіння, постійного пошуку, радості від здобутків. Батькам – гордості за своїх дітей, що упевнено крокують країною знань!

Зі святом!

Голова Одеської обласної державної адміністрації Е. МАТВІЙЧУК

Поповнення у родині ліцеїстів

Біля входу до Ришельєвського ліцею було багатолюдно. Метушилися мами, зітхали бабусі. Учні гордо тримали в руках букети і кольорові кульки. Перший дзвоник, перший урок, перший підручник... Так починаються неповторні шкільні роки. Привітати ліцеїстів з Днем знань прийшов голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук.

Присутні привітали учнів одинадцятих класів фізико-математичного, хіміко-біологічного і природничо-технологічного профілю. Для них перший дзвоник пролунає востаннє. Цей смуток не знайомий ліцеїстам-«новобранцям», які склали іспити і зараховані у сьомі класи. Вони смакують радощі шкільного життя, насиченого подіями, готові проявити себе в рейтингових завданнях, олімпіадах, турнірах, що на них очікують. Директор ліцею Ольга Паладій вважає, що включення таких елементів до програми навчання виправдало себе. Так, ліцеїсти приголомшили комісії своїми високими балами тестування, медалісти показали найкращі в місті результати, і всі з 121 випускника вступили до вузів.

На лінійці було зачитано вітання Президента України, де він з добрими настановами звертався до учнів і викладацького складу.

Голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук зізнався, що для нього 1 вересня — найсвітліше свято. Виходець з родини вчителів, колишній педагог, він чудово знає ситуацію у системі освіти. Обнадіюють слова губернатора про те, що вчитель повинен стати найбільш значимою постаттю в суспільстві.

Начальник управління освіти і наукової діяльності ОДА Андрій Ткачук, звертаючись до ліцеїстів, нагадав, що навчатися в цьому престижному навчальному закладі не стільки честь і привілей, скільки велика відповідальність.

І ось школярів розвели по класах. Розійшлися по домівках батьки. Тихо: почалися заняття...

Владислав КІТІК, «Одеські вісті»

Навчати дітей і допомагати батькам!

Перше вересня – довгоочікуване свято не лише для школярів і студентів, але й для вихованців дитячих садків. Цього дня вони не менш урочисто і статечно крокують до дошкільного закладу з букетами квітів.

Як розповіла вихователька старшої групи дитячого садка № 88 м. Одеси Ірина Таранець, дітям, звичайно, дуже цікаво дізнатися, що таке школа, але поки що їм комфортно і весело у дитячому садку. Тому до школи № 5 вони прийшли привітати своїх друзів, які вже залишили стіни дитсадка і тепер гордо називаються першокласниками.

Урочиста атмосфера панувала не лише в старших групах. Навіть вихованці ясел на запитання – який сьогодні день, – упевнено пролепетали: «Перше вересня, усі йдуть до школи».

– Це справді свято для дітей всіх вікових категорій, – говорить завідувачка дитячого садка № 88 Євгенія Тесеоглу. – У нас два Нових роки: перше вересня – День знань, початок навчального року, і традиційний Новий рік. Саме тому діти сьогодні такі схвильовані. Відчувають урочистість миті.

Євгенія Борисівна спокійна за своїх випускників, які незабаром сядуть за шкільні парти.

– З введенням нової програми підготовки до школи «Я у світі», експериментальну версію якої ми опановуємо уже другий рік, на дитячі садки покладена велика відповідальність за дітей. Адже ми – перший щабель в освіті. Нова програма спрямована на соціальний розвиток дитини, психологічне сприйняття навколишнього світу. Наше завдання – навчити її жити у цьому світі, адекватно сприймати природу, повноцінно спілкуватися з ровесниками, батьками, безболісно адаптуватися та орієнтуватися у нових обставинах. Також далі будемо розвивати програму консолідації у вихованні, навчанні дітей. Це єдність дитячого садка, батьків, школи і громадськості.

Сьогодні, як це не дивно, потрібно не тільки навчати дітей, але й допомагати батькам зрозуміти своє чадо. Ми працюємо і з іншими закладами нашого мікрорайону: тісно співпрацюємо з дитячими поліклініками, жеками та іншими організаціями. Важливо, щоб кожна дитина одержала освіту, на яку має цілковите законне право.

Христина ВІЄР, «Одеські вісті»

Виконуючи завдання і волю держави

Нинішній вересень – місяць особливий для Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії держуправління при Президентові України. Як завжди, 1 вересня вуз широко розчинив двері для першокурсників – слухачів і студентів. Крім того, у ці дні ОРІДУ готується до ювілею – 15-річчя від дня заснування.

Привітати першокурсників прийшли перший заступник голови Одеської облради Микола Тіндюк, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Микола Пундик, Герой України, голова Громадської ради ОРІДУ Володимир Філіпчук, представник Секретаріату Кабінету Міністрів України Андрій Рудиков, начальник управління Головдержслужби в Одеській області Анатолій Козік, депутати, представники громадськості, журналісти.

У своєму виступі директор інституту Микола Іжа розповів, що за усі роки існування вуз підготував тисячі керівників, які обіймають ключові посади в органах державної влади і місцевого самоврядування, у банківській, фінансовій і інвестиційній сферах. Якщо перший випуск ОРІДУ становив усього 39 магістрів держуправління, то цього року – уже 375 магістрів. Випускники вузу працюють в Автономній Республіці Крим, Вінницькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях та інших регіонах, у місті Севастополі.

Вісімдесят відсотків професорсько-викладацького складу становлять доктори і кандидати наук. У 2010 році відкрито нову і дуже перспективну спеціальність – «Публічне адміністрування». Вчені інституту взяли активну участь в обговоренні стратегії державної кадрової політики і питань підготовки Президентського кадрового резерву.

Микола Іжа подякував за підтримку керівництву Одеської області та інших регіонів. У свою чергу, перший заступник голови облради Микола Тіндюк привітав присутніх із Днем знань і звернувся до першокурсників з такими словами:

– Ви спроможні зробити так, щоб слово «чиновник» зазвучало без негативного підтексту. Кваліфіковані, грамотні посадові особи зобов'язані ухвалювати рішення заради добра простої людини, виконуючи завдання і волю держави. Стати професіоналами вам допоможуть чудові викладачі Одеського регіонального інституту держуправління.

Заступник голови облдержадміністрації Микола Пундик побажав викладацькому складу сил і терпіння, а слухачів і студентів закликав гідно оцінити зусилля керівництва інституту.

На завершення заходу першокурсникам вручили символічні студентський квиток, посвідчення слухача і ключ знань.

Євген БЛІНОВ, «Одеські вісті»

Ласкаво просимо до гімназії!

У День знань поки що єдина у Білгороді-Дністровському НВК «школа-гімназія» широко розчинила двері першим гімназистам. Вона заснована на базі колишньої загальноосвітньої школи № 2, яка працювала до цього дня з вересня 1944 року за рішенням сесії міськради.

За день до свята першого дзвоника відбулося розширене засідання педагогічної ради, у якому взяла участь начальник відділу освіти міськвиконкому Валентина Бондаренко.

– Обговорювалися підсумки минулого навчального року. Було проведено глибокий аналіз роботи, виконаної колективом і шкільними методоб'єднаннями. Колектив готовий працювати з врахуванням того, що школа переходить на 11-річний період навчання.

Напередодні вересня частина шкільного подвір’я і вулиця, прилегла до школи-гімназії, були цілком заасфальтовані. За сучасними технологіями до школи прокладено 60 метрів нової теплоцентралі. Ці роботи на суму 100 тисяч гривень виконано за рахунок міського бюджету. За рахунок благодійного та батьківського фонду зроблено часткову заміну даху, відремонтовано зовнішній туалет і зовнішню стіну шкільного будинку, яка серйозно постраждала під час червневих злив. Всі класи відремонтовано за допомогою батьків.

Сьогодні у єдиній у місті гімназії навчається 624 школярі. Зі складу п'ятикласників створено 2 гімназичних класи гуманітарного профілю. Цього року шкільна сім’я поповнилася 56-ма першокласниками.

У майбутньому навчальному році прийом до школи-гімназії відбуватиметься за рейтингом. У цій школі, як одній з перших у місті, яка взяла курс на українську філологію, всі учні з першого по випускний клас навчаються державною мовою. У школі високий педагогічний потенціал: понад 70% учителів з вищою та першою категорією мають понад 30 років педагогічного стажу.

Через зливу традиційна урочиста лінійка проходила в актовій залі. На жаль, місця виявилося досить лише для першокласників, випускників і п'ятикласників-гімназистів. Багато батьків, бабусь та дідусів, які прибули на свято 1 вересня, мінялися місцями, щоб побачити радість дітей. Бабуся гімназиста Сергійка – Марія Іванівна Бухан, у минулому вчителька початкових класів Плахтіївської школи Саратського району, від щирого серця побажала педагогічному колективу здоров'я, успіхів і натхнення:

– Головне, не бути глухим до особистості дитини, учня. Мені радісно, що мій Сергійко відтепер навчатиметься тут. Сподіваюся, нова навчальна програма гімназії виправдає наші очікування.

Тетяна ГУРІЧЕВА, власкор «Одеських вістей», м. Білгород-Дністровський

Допомогли підручниками

До нового навчального року Березівський райком Компартії України подарував першокласникам 190 новеньких букварів. Доброчинна акція провадиться з ініціативи ЦК КПУ, а безпосередніми виконавцями стали місцеві активісти партії.

Так, випускникам дитсадків міста Березівки 80 підручників вручив перший секретар райкому Віктор Желіховський. У селах району це зробили депутати районної ради (фракція КПУ) С. Свідовий, А. Сітінський, М. Буряк. До речі, подібна добра справа мала місце і перед початком минулого навчального року, тоді першокласники отримали 330 підручників. Всі букварі затверджені Міністерством освіти і науки України і видані у 2009 році. Батьки учнів та вчителі вдячні за конкретну допомогу освітянській сфері.

Наш кор.

«Росинка» приймає поповнення

Дві додаткові групи відкрито цими днями у дитячому дошкільному закладі «Росинка» в Арцизі. На це витрачено понад 500 тис. грн з міського бюджету. Оновлено також і інші групи, методкабінет. Маленькими господарями дитячого садка стали ще 50 діток. Нині «Росинку» разом з новачками відвідують 210 дітей. Урочисті ранки, що відбулися напередодні Дня знань стали святом для дітей та їхніх батьків. Забезпечено садки також новими меблями і м'яким інвентарем. З 3 млн 312 тис. грн, профінансованих міськрадою за 7 місяців на потреби бюджетних організацій, культурні заходи, благоустрій міста, значна частина – 2 млн 200 тис грн – припадає на утримання дитячих дошкільних закладів Арциза. У них сьогодні 630 вихованцям добре, затишно і весело.

П. МИЦУЛ, м. Арциз

Святу й дощ не завадив

Напередодні першого вересня всю ніч лив дощ. Не стихла злива і вранці. Та дощ не став на заваді тим, хто зібрався до школи. Особливо з нетерпінням чекали цього дня малюки-першокласники.

Їх зустріли чепурні, свіжовифарбувані класні кімнати. Незважаючи на те, що в бюджеті району закладені досить скромні кошти на освіту, в кожній школі зроблено косметичні ремонти, є хоча і невеликі та придбання. Одні учні сіли за новенькі парти, другі опановуватимуть новий комп’ютер. А от у Дубинівській ЗОШ l-lll ступенів замінено всі вікна на пластикові. Як розповів заступник голови Савранської РДА Віктор Рябокоровко, – Зроблено таку серйозну справу завдяки участі в проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Нині над реалізацією цього проекту працюють в Капустянській школі.

– Важливість його полягає в тому, що до фінансової участі залучається громада. Відтак ефективно використовується кожна копійка. До того ж все побудоване, чи відремонтоване таким чином ретельно оберігають, адже в нього вкладені і кошти громади, – додав Віктор Васильович.

Урочистості з нагоди першого дзвоника пройшли в усіх школах. На святі побували керівники району, шановані у районі люди.

Лариса ПІВТОРАК, власкор «Одеських вістей», Савранський район

Відкрито новий навчально-виховний комплекс

Першого вересня продзвеніли перші дзвінки в 27 загальноосвітніх школах Любашівського району, за парти сіли 3610 учнів, з яких 300 першокласників. Позитивним також є те, що розпочав функціонувати Шликарівський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад».

Як відзначила начальник відділу освіти райдержадміністрації Людмила Підвальна, нова школа-сад відкрилася за сприяння директора ТОВ ВНФ «Зеленогірське» Олександра Манзара, батьків, педагогів. За короткий термін було проведено необхідні ремонтні роботи з переобладнання приміщень під дитячий садок. Цього року дошкільні заклади продовжать роботу за новою базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі». Тож перед педагогами стоїть завдання забезпечити творчо-розвивальний характер навчання і виховання дітей в логіко-математичному, естетичному, гуманітарному, фізкультурно-оздоровчому напрямах. Також дбатимуть про функціонування груп з вивчення іноземної мови, хореографії, з оволодіння навичками користування комп'ютером тощо. На жаль, сьогодні в деяких населених пунктах не забезпечено якісного доступу кожної дитини до отримання дошкільної освіти. Так, в селах Агафіївка, Бобрик-Другий, Кричунове, Новокарбівка, Червоний Яр та Ясенове не працюють дитячі садки. Правда, робота по їхньому відновленню триває. Тож, діти 5-річного віку, як передбачено відповідним рішенням уряду, будуть охоплені дошкільним навчанням та вихованням.

Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район

Перед подорожжю до Країни знань

Напередодні нового навчального року тридцяти п'яти хлопчикам і дівчаткам з багатодітних родин представники виконкому Ізмаїльської міської ради вручили головні подарунки – шкільне приладдя, ранці.

Ця акція пройшла в актовій залі Центру здоров'я міста. Організована вона відділом сім’ї та молоді міської ради під патронатом голови Одеської облдержадміністрації Е. Матвійчука.

Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей», м. Ізмаїл

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту