ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
СУБСИДІЇ: ДЕРЖАВА ДОВІРЯЄ, АЛЕ ПЕРЕВІРЯЄ
02.09.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 93(21134) / Тираж: 8525

Відомо, що у зв’язку з підвищенням ціни на газ для населення уряд, аби малозабезпечений люд зміг хоча б якось розраховуватися за паливо, знизив поріг доходів для отримання субсидій, які вже існували, для пенсіонерів та інвалідів — з 15% до 10%, а для працездатних осіб — з 20% до 15%. Заступник міністра праці та соціальної політики Андрій Черкасов таке зниження порогу вважає суттєвим. «За нашими підрахунками, кілька сотень тисяч громадян зможуть оформити субсидії, крім тих, які вже оформляли», — зазначив він. Друге важливе нововведення — спрощення самої процедури отримання субсидії. За словами заступника міністра, раніше для її оформлення необхідно було зібрати 6 — 8 різних довідок. Зараз пенсіонерові чи інвалідові необхідно подати лише заяву та декларацію, а для працездатних осіб або тих, хто стоїть на обліку в центрі зайнятості, додається довідка про прибутки.

Андрій Володимирович розповів також, що буде з тими, хто спробує державу обманути. Претендент на субсидію отримує її, якщо для цього будуть підстави. Проте згодом заповнені заяви та декларації почнуть перевіряти, і якщо з’ясується, наприклад, що у декларації зазначені не всі прибутки, доведеться повертати гроші, які держава встигла за вас заплатити. Така перевірка може відбутися не одразу, а через кілька місяців, тож сума набіжить «кругленька». «Держава вам довіряє, але перевіряє», — підкреслив заступник міністра.

Напливу громадян за субсидіями в міністерстві очікують у жовтні, оскільки саме зі стартом опалювального сезону гаманцям буде завдано відчутного удару. А якщо врахувати підвищення ціни на блакитне паливо, яке передбачається навесні наступного року, питання про субсидії стає справді актуальним.

З іншого боку постає проблема довіри громадян до держави. Деякі люди побоюються оформляти субсидії, бо вважають, що таким чином можуть втратити право власності на своє житло. «Нема жодного закону, який міг би забрати квартиру, ввести певні обмеження на її продаж тощо. Я можу сказати, що ці побоювання необґрунтовані, тож приходьте та оформляйте субсидії — це жодним чином не вплине на зміну права власності», — запевнив Андрій Черкасов.

Заступник міністра з питань житлово-комунального господарства Віталій Шаповаленко, в свою чергу, розповів, що відомство підготувало проект про внесення змін до закону про реструктуризацію боргів за комунальні послуги, накопичених до 1 січня 2006 року. За його словами, раніше громадяни, які мали таку заборгованість, право на субсидію отримували тільки після реструктуризації боргу. Розуміючи, яка в країні зараз важка ситуація, уряд хоче дозволити отримувати субсидії попри борги. «Людям дали додаткові права і можливості на соціальний захист — це дуже важливий крок»,— впевнений заступник міністра.

Щодо тарифів на послуги ЖКГ, Віталій Шаповаленко зазначив, що вони сьогодні покривають собівартість цих послуг приблизно на 50 — 70 відсотків. Тому підвищення цін він називає об’єктивною необхідністю і зазначає, що без цього говорити про реформи житлово-комунального господарства чи підвищення якості послуг неможливо. Відтак зазначив: найближчим часом очікується підвищення цін на тарифи ЖКГ десь на 20 — 25 відсотків.

Автор: Людмила ОНОПРІЄНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту