![]() |
|
![]() |
![]() |
От і пролунав перший дзвоник. Перший раз у перший клас цього року пішли 8,5 тисячі маленьких одеситів. До Дня знань усі вони отримали набір канцелярського приладдя — подарунок міського голови Едуарда Гурвіца.
Своєрідний дарунок отримали й восьмикласники — «Одесознавство»: краєзнавчий курс з такою назвою ввели в розклад восьмих класів. Він є обов’язковим, а не факультативним. «Усі школи міста забезпечені електронним варіантом підручника з цього предмета, — розповіла начальник управління освіти та науки Одеської міської ради Наталія Савельєва. «Навчальним посібником» з «Одесознавства» також можуть стати й відомі одеські краєзнавці та працівники міських музеїв, яких школам радиться запрошувати на уроки.
Підручниками з інших предметів учні забезпечені частково (на 70 — 80%). Утім, деякі з тих книжок, яких школи мають вдосталь, «зношені». «В основному посібників не вистачає дітям, що першими йдуть невдалою й до того ж вже відміненою освітньою реформою — займаються за 12-річною системою навчання, — пояснила Наталя Володимирівна. — Через це минулого року проблеми з книжками були в учнів дев’ятих класів, позаминулого — восьмих, а тепер страждають десятикласники. Підручники для них поки що є лише в електронному варіанті». (Перелік сайтів, де їх можна знайти, опублікований на інтернет-сторінці Міністерства освіти і науки України — http://www.mon.gov.ua).
Окрім посібників школам потрібні… вчителі. Через нестачу фахівців із шкільних розкладів починають зникати уроки праці. Подекуди замість цього предмета вводять додаткові години іноземної мови абощо. «Також вкрай необхідні викладачі фізичної культури та музики», — продовжила тему Наталія Савельєва.
Щоправда, не все так погано в «нашому домі». Так, словосполучення «нестача комп’ютерів» скоро буде забуте: за останні три роки одеські школи були оснащені необхідною технікою.
Як розповіла начальник управління освіти, вартість денного харчування учнів початкових класів порівняно з минулим роком зросла на 60 відсотків.
Щодо реалізації проекту «Безпечна школа», який викликав значний резонанс у громаді, тепер його втілення цілком залежить від батьківських комітетів. Саме вони й мають прийняти рішення: встановлювати чи ні так звані програмно-апаратні комплекси (системи безпеки в закладах освіти). Наталія Савельєва запевнила: «Компанія «Інтел Сек’юріті Україна», що вже встановила ці системи в трьох одеських школах, готова продовжити участь у цьому проекті».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |