![]() |
|
![]() |
![]() |
У рамках підготовки до чергової сесії обласної ради наприкінці минулого тижня відбулися спільні засідання постійних комісій, роботу яких очолив перший заступник голови облради Микола Тиндюк.
За результатами цих засідань до попереднього порядку денного сесії, який налічував 55 питань, за пропозицією облдержадміністрації додалися ще два проекти рішень. Одразу зауважимо, що один з них стосується укладання та термінів дії контрактів з керівниками закладів освіти, які перебувають у спільній власності громад області, інший — внесення змін до програми «Зерно Одещини». Зазначеними змінами пропонується більшу частину коштів у сумі три мільйони гривень, які за програмою передбачалися на часткову компенсацію вартості придбання сільгоспвиробниками дощувальних машин та обладнання для крапельного зрошування, спрямувати на дотування сільгоспвиробникам продукції, реалізованої регіональному фонду продовольчої пшениці. Таке рішення дасть змогу стимулювати сільгоспвиробників здавати пшеницю для виготовлення хлібобулочних виробів (потреба Одещини складає 30 тисяч тонн на рік) та утримувати в нашому регіоні ціни на хліб.
Традиційно особливо прискіпливу увагу серед депутатів викликають так звані бюджетні питання. Так, на майбутній сесії будуть розглядатися звіт облдержадміністрації про виконання обласного бюджету та Програми соціально-економічного і культурного розвитку за І півріччя 2010-го, а також питання про внесення змін до бюджету.
У своїй доповіді начальник головного фінансового управління ОДА Марина Зінченко повідомила, що, на жаль, скорочення окремих видатків державного бюджету позначилося на міжбюджетних трансфертах усіх регіонів. Так, нашій області на 26,8 мільйона гривень зменшено додаткові дотації з держбюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості. Із суми, яка залишається (а це понад 9 мільйонів гривень), 1,8 мільйона буде включено до обласного бюджету і спрямовано на заробітну плату працівникам медичних установ обласного підпорядкування. Натомість збільшуються обсяги (на 825,5 тисячі гривень) субвенції з державного бюджету на утримання дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам та субвенції на фінансування ремонту приміщень управлінь праці та соціального захисту — на 171 тисячу гривень.
А ще, як зазначила Марина Зінченко, зростання надходжень до доходної частини дає можливість переглянути призначення загального фонду обласного бюджету. Перерозподіл видаткової частини дозволяє сьогодні збільшити видатки на заробітну плату з нарахуваннями працівникам медичних установ, виплату компенсацій соціальним працівникам, погашення боргів із заробітної плати та податків Ізмаїльського аеропорту, інші соціальні потреби.
За рахунок видатків обласного бюджету розвитку планується завершення будівництва школи у с. Лиманське Ренійського району (1,4 мільйона гривень), реконструкції дитячо-юнацької спортивної школи у м. Вилковому Кілійського району (560,2 тисячі гривень), капітальний ремонт інших шкіл, дитячих садочків, лікарень, пологових, хірургічних, поліклінічних відділень, реконструкція водопроводів та будівництво водопровідних мереж в 11 населених пунктах, розробка проектно-кошторисної документації на переобладнання котелень та теплових систем по 27 об’єктах соціально-культурного призначення.
Окремо зупинилися депутати на обговоренні питання щодо внесення змін до цільової регіональної програми «Власний дім». За інформацією директора фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Миколи Глембовського, на сьогодні у черзі на житло у сільській місцевості перебуває 1850 соціально незахищених громадян. Для того, щоб задовольнити тільки цю чергу, потрібно близько 2 мільйонів гривень.
— На цей рік в обласному бюджеті на фінансування програми передбачено 169 тисяч гривень. Завдяки активній та ефективній роботі по цій програмі Одещині вдалося знайти підтримку у вирішенні цих проблем з боку Міністерства аграрної політики і Міністерства фінансів. Щоб показати зацікавленість і можливість нашої області попрацювати над збільшенням цих обсягів, пропонуємо підняти ці видатки на нинішній рік до 500 тисяч гривень, — зазначив перший заступник голови обласної ради Микола Тиндюк. Враховуючи важливість питання, він попросив профільні комісії спільно з облдержадміністрацією знайти оптимальні рішення щодо джерел фінансування цієї програми.
Обговорення порядку денного 33-ї сесії обласної ради, запланованої на 10 вересня, у постійних депутатських комісіях триває.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |