ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ІСТОРІЯ НЕ ЗНАЄ УМОВНОГО СПОСОБУ
04.09.2010 / Газета: Одесские известия / № 95(4077) / Тираж: 23655

2 вересня – це не тільки День міста в Одесі, але й офіційна дата завершення Другої світової війни. З часу капітуляції фашистської Японії пройшло 65 літ. Для наших земляків ця дата ніколи не була святковою (на відміну від 9 Травня), однак сумніватися у самій важливості історичної події не доводиться. На Алеї Слави керівництво області та міста, представники ветеранів поклали квіти до пам'ятника Невідомому матросові...

– Мабуть, ми знову повертаємося до нормального розуміння історії, – заявив в інтерв'ю ЗМІ голова Одеської обласної ради Микола Скорик. – Була Велика Вітчизняна війна, у якій радянський народ воював за свою свободу і незалежність і протистояв людиноненависницькій ідеології фашизму. Вона була частиною Другої світової війни, яка розпочалася 1 вересня 1939-го і завершилася 2 вересня 1945 року. Друга світова – війна за геополітичні та стратегічні інтереси, у якій СРСР брав участь як одна з найбільших держав.

Як кажуть учені, якби не ядерні бомбардування Хіросіми і Нагасакі, то ця війна тривала б довше. Сьогодні ми говоримо про ці бомбардування, як про речі, що виходять за межі людяності. Але історія не знає умовного способу. Сталося те, що сталося.

Мабуть, на той час в уряду США були для цього свої мотиви. А сьогодні ми вшанували пам'ять людей, які загинули за шість років ведення найстрашнішої війни в історії. Її наслідки (зокрема демографічна криза) досі відчуваються не лише в Україні та Росії, але й у досить благополучних країнах Європи.

Якщо ж говорити про наших ветеранів, то нинішня каденція облради намагалася приділяти їм увагу постійно, а не тільки під час святкових дат. Насамперед це адресна матеріальна допомога. Можна згадати і наш обласний шпиталь для ветеранів (це єдиний такий шпиталь в Україні, який утримується за рахунок обласного бюджету, переважно такі заклади державні).

Хочу також сказати, що для наших ветеранів дуже важливі елементарне людське спілкування, розуміння і моральна підтримка. Адже останні роки, коли намагалися заперечувати їхній подвиг, були дуже складними. Згадаємо сусідню Грузію, де відкривається Музей радянської окупації! Слава Богу, ми такого не допустили. Навпаки, упорядкували наш історико-краєзнавчий музей, де сконцентрована пам'ять про оборону та визволення Одеси. Тепер цей будинок з нормальними комунікаціями і ремонтом. Звичайно, там ще багато чого потрібно зробити, але головне – збережена пам'ять.

Автор: Прес-служба обласної ради


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту