![]() |
|
![]() |
![]() |
В Одеській національній науковій бібліотеці ім. М. Горького відбувся круглий стіл «Незалежність України: вчора – сьогодні – завтра», організований Представництвом МЗС України в Одесі спільно з ОННБ. Під час роботи круглого столу експонувалася документно-ілюстративна виставка «Незалежність України: вибір і усвідомлення», а також виставка раритетів з колекції Тараса Максимюка.
В заході взяли участь заступник представника МЗС в Одесі Григорій Закраєвський і співробітник цієї інституції Валентина Бондарчук, експерт Місії ЄС щодо надання допомоги з питань кордону Україні та Республіці Молдові Андрій Віденов, Генеральний консул Грузії Зураб Квачадзе, Консул Польщі Адам Адамчук, Консул Болгарії Іван Стоянов, Консул Молдови Петро Роша, Консул Російської Федерації Андрій Аксьонов, Радник з торговельно-економічних питань Генерального Консульства Грецької Республіки Александрос Іконому, почесний консул Південно-африканської Республіки Лариса Поплавська, а також представники громадськості. Учасників круглого столу привітала директор ОННБ ім. М. Горького, заслужений працівник культури України Ольга Ботушанська.
У світлі декларованого Україною курсу на євроінтеграцію знаковим став виступ експерта Місії ЄС Андрія Віденова. Головною метою Місії є просування України до євро стандартів, покращення взаємин між митними, прикордонними й іншими правоохоронними службами як України й Молдови, так і відповідними службами всередині цих країн, боротьба з нелегальною міграцією та контрабандою. Фінансується ця робота винятково на кошти ЄС. Від імені глави Місії Удо Буркхолдера промовець привітав українських партнерів з 19-ю річницею незалежності, наголосивши, що нашій державі на шляху до Євросоюзу треба пройти ще довгий і важкий шлях. «Щасливий той, хто бореться за те, що любить», – ці слова Овідія в устах дипломата прозвучали напутньо й оптимістично.
На спільних цивілізаційних цінностях, закладених в добу розповсюдження християнства та в період пізнього середньовіччя, а також інтенсивності сучасного економічного й культурного обміну між Грузією і Україною наголосив у своєму виступі Зураб Квачадзе – «дипломат з вулиці Богдана Хмельницького», як жартома відрекомендував себе цей колишній одесит. Згаданий біографічний момент в новій поважній якості пана Квачадзе реалізувався в чудовому проекті – випуску наукового видання «Грузини в Одесі: історія та сучасність» (Одеса, 2010). Зураб Квачадзе – автор ідеї проекту, а втілював її доцент ОНУ ім. І.І. Мечникова Олександр Музичко.
«Дві країни – одна команда», – таке формулювання напрошується з огляду на підготовку Польщі та України до спільного проведення Євро-2012. У цьому контексті Польща й Україна зацікавлені в спрощенні візового режиму. Як зазначив пан Адамчук, це один із важливих напрямів роботи Генконсульства.
Цьогорічне відзначення 200-річчя з дня народження Ф. Шопена стимулювало ряд концертних заходів, які польське Консульство організувало в Ізмаїлі, Херсоні та Одесі спільно з Одеською музичною академією ім. А.В. Нежданової. Адам Адамчук також висловив надію, що в Одесі в майбутньому буде встановлена меморіальна дошка одному з командувачів польського ВМФ адміралу Єжи Свірському.
Тепло вітали присутніх представники інших дипломатичних місій.
Про історичні перипетії сповненого драматизму процесу становлення й розвитку української державності з прадавніх часів розповів у своєму блискучому імпровізованому виступі кандидат історичних наук Тарас Гончарук. Він дав стислу й змістовну інформацію з акцентом на міжнародне значення та природне прагнення України до незалежності й Соборності. Доречним, як на мене, було нагадування про достатньо відомий факт, що наш державний гімн написали представники колись розділених українських земель – Наддніпрянщини (автор слів П. Чубинський) та Західної України (композитор М. Вербицький).
Як бачимо, виплекана в свій час активним багатонаціональним потоком Одеса сьогодні є ареною, на якій різні національності прагнуть довести й утвердити свою присутність та історичну вагомість. Співробітник представництва МЗС України в Одесі Валентина Бондарчук у своєму заключному слові зазначила, що Одеса є не лише значним культурним центром. В Одесі, після столиці, найбільше іноземних представництв. Місто зберігає інвестиційну привабливість. Як тут не згадати відомий вислів, що Одеса «не перша, але й не друга» з-поміж міст і про її велике значення для міжнародної дипломатії говорить хоча би той факт, що минуло рівно 100 років з дня відкриття першого Консульства Болгарії в Одесі. Про це нагадав Консул Болгарії пан Стоянов. Саме його словами хотілось би завершити статтю: «Народ незалежний тоді, коли знає своє минуле, упевнений у власних силах і своєму майбутньому».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |