ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ДОКИ ХМАРИ ПОЛИВАЛИ ПОЛЯ
04.09.2010 / Газета: Одесские известия / № 95(4077) / Тираж: 23655

Давно не пам’ятають таких складних жнив у ТОВ ім. Кірова. За словами директора господарства Григорія Царука, трудівники сільгосппідприємства через часті дощі не змогли використати повноцінно ще жодного дня від початку збирання. Доки хмари поливали поля, минали терміни збирання ячменю. Під вагою налитого зерна в колосі ламалися стебла, перезріле зерно осипалося. Внаслідок рясних дощів полягли сходи гороху. Кіровці встигли зібрати бобові лише з 6% площ. Як наслідок – значний недобір урожаю. А у нього ж вкладено важку працю та чималі кошти, на які придбано насіння, пально-мастильні матеріали, різноманітні міндобрива, засоби захисту рослин, виплачено зарплату працівникам тощо. Кам’янці докладають усіх зусиль, аби зібрати те, що ще можна. Після обмолоту ячменю, комбайнові екіпажі перейшли на пшеничні поля.

Аби пришвидшити збирання, керівництво агроформування на допомогу власним двом «донам» та «акросу» залучило зі сторони ще «домінатор». Напружено працюють у полі комбайнери господарства Іван Замишляк та Володимир Крамар, Вільям Колосюк та Андрій Коновал, Володимир Дідур та Василь Мезін. Без перебоїв перевозять намолочене збіжжя на тік водії Володимир Третяк, Олександр Бабій та Василь Сировіцький. Постійний контроль за жнивними роботами ведеться з боку головного агронома Івана Лукаша. За безпроблемну роботу сільгосптехніки відповідає головний інженер Олександр Паламарчук.

Щодня у дві зміни триває робота на мехтоку, де нещодавно завершено реконструкцію навісу (перероблено дах, споруджено огорожу з листів шиферу).Як і завжди, милує око чистота і впорядкованість території току. Під відкритим небом не зберігається жодної купки збіжжя. Все зерно або у складі, або під навісом. Збіжжя з підвищеною вологістю систематично пересипається за допомогою навантажувача. Слід зазначити, що першу партію зерна ячменю, що надійшла з поля (близько 300 тонн), видали працівникам в рахунок орендної плати за землю.

Відповідально ставляться до своїх обов’язків оператори ЗАВ Олег Гижко, Ігор Грубий і В’ячеслав Гоцуляк. Не дають пропасти жодному граму зерна працівниці току Валентина Сініцька, Валентина Нечипоренко, Тетяна Романюк і Людмила Носкова. Допомагає жінкам обслуговувати навантажувальну техніку слюсар Анатолій Сахно. І механізатори, і водії, і працівники току забезпечуються щоденно триразовим безкоштовним харчуванням.

Як зазначив Григорій Царук, ніби передчуваючи недобре, господарство цього року застрахувало урожай від стихійного лиха у страховій компанії «Оранта». У сільгосппідприємстві вже побували її представники, які провели обстеження стосовно збитків, яких зазнало агроформування внаслідок несприятливих погодних умов. Кошти, які товариство має отримати як страховку, будуть спрямовані на придбання насіння.

Тож, незважаючи на нинішні труднощі, кіровці вже думають про урожай-2011. Коли просохне ґрунт на звільнених площах, механізатори приступлять до дискування.

Автор: Сергій ОСАДЧУК, Савранський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту