ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЗА НОВИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ
04.09.2010 / Газета: Південна зоря / № 64(9624) / Тираж: 4015

Минулої п'ятниці Біляівський район відвідали представники Королівства Нідерланди та керівництво українсько-голландськото Центру аграрних технологій «Дукатт». Саме це товариство останнім часом тісно співпрацює з рядом сільгоспвиробників в Україні, залучаючи їх до роботи з Іноземними Інвесторами.

Кілька років тому участь в одному з тендерних проектів ЦАТ «Дукатт» успішно прийняв сільгосппідприємець з села Маяки Агузаров В'ячеслав Агубеєвич.

Спільно з іноземним інвестором та Київським-Центром аграрних технологій В'ячеслав Агубеєвич розпочав процес створення та розвитку конкурентоспроможного аграрного виробництва з використанням сучасних технологій та залученням високопрофесійних працівників.

Основні ставки зроблено на інтелектуальні системи зберігання овочевої продукції на базі інноваційних технологій європейських партнерів, адаптовані до місцевих умов. Нові сховища, площею біля 1,5 тисячі квадратних метрів, забезпечують якісне довготривале зберігання врожаю з мінімальними енергозатратами.

- Ми знаємо, що зберігаємо живий продукт, тому всі складові системи спеціально розроблені для підтримання ідеальних умов для свіжих овочів та фруктів, — акцентує Наталя Погожа, директор Центру аграрних технологій.

Ознайомитись з результатом роботи приїхали гості з-за кордону, головні інвестори проекту: Кейс Оомен -директор Департаменту виробництва та переробки сільгосппродукції Міністерства сільського господарства, природи та якості харчових продуктів Королівства Нідерланди, а також Евер Ян Крайнсбрінк — старший радник Департаменту та Мейвес Браувер — радник посольства.

Участь у зустрічі також прийняв Президент Всеукраїнської асоціації томатови-робників та томатоперероб-ників Буренко Володимир Васильович, який тісно співпрацює з підприємствами Біляївщини.

Начальник управління агропромислового розвитку Біляївської райдержадміні-страції Микола Михайловича Рудь, спілкуючись з гостями, розповів про успіхи та досягнення у вирощуванні сільгосппродукції. Зупинився також на проблемах та втратах вирощених врожаїв.

Після огляду сховища, яке побудоване відповідно до потреб і можливостей зберігання, з урахуванням широкого спектру технологічних рішень, учасники зустрічі пройшли до тепличної системи.

- Будівництво такої теплиці, єдиної в нашому регіоні, найкращим чином відповідає вимогам виробників розсади овочів та квітів, — говорить директор фірми «Гран» Агузаров В'ячеслав Агубеєвич. — Ми покладаємо великі надії на вдало вирощені парникові рослини. Крім того, вабить перевірена та ефективна технологія.

Конструкція теплиці має значно більшу, порівняно зі звичайними тунелями, корисну площу, досконалу систему фіксації плівки та якнайкращу форму для легкого сходження снігу та стікання конденсату. Робота в ній виконуватиметься за допомогою автоматизованих систем.

Зв'язки між українськими та голландськими бізнес-партнерами налагоджуються вже тривалий час. Тісна співпраця та обмін досвідом надзвичайно корисні. Підтвердженням цього стала нинішня зустріч, що пройшла в теплій атмосфері порозуміння. Незважаючи на те, що фахівці спілкувались українською, російською та англійською мовами, бесіда вийшла плідною для всіх сторін.

Автор: Кіма ДЕРКАЧ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту