![]() |
|
![]() |
![]() |
Із року в рік підприємництво на Україні утверджується як реальний сектор економіки. Незважаючи на кризові явища в державі, не зовсім сприятливу для малого та середнього бізнесу політику, цей вид діяльності став невід'ємною частиною життя суспільства. Якість, конкурентоспроможність вітчизняної продукції та сфери послуг зростають сьогодні саме завдяки підприємництву, яке створює надійне підґрунтя для росту соціальних стандартів.
З приводу Дня підприємця, який щороку відзначається в нашій країні у першу неділю вересня, ми зустрілися з начальником управління економіки Біляївської рай держадміністрації Оленою Анатоліївною Нікітенко. Працюючи на цій посаді вже три роки, вона постійно спілкується з підприємцями, надаючи їм консультативну допомогу, відслідковуючи роль малого та середнього бізнесу в економічних показниках району. А ще Олена Анатоліївна щиро зацікавлена в його успішності, бо добре розуміє сучасні пріоритети розвитку нашої країни.
- Олено Анатоліївно, з чого б Ви хотіли розпочати нашу розмову?
- Започаткувавши власну справу, підприємці беруть на себе значну відповідальність по втіленню у життя власних ініціатив. Наше ставлення до бізнесу, на жаль, не завжди виправдовує ті фінансові затрати та особистісні зусилля, яких потребує організація малого та середнього бізнесу. Сучасний успішний розвиток держави неможливий без підприємництва.
- / цьому є наочні приклади?
- Думаю, читачам буде цікаво знати, що частка ВВП малого та середнього бізнесу на Україні не перевищує 18%, на той час як у Німеччині — 78%. Зайнятість населення на малих підприємствах в Україні становить близько 12% від загальної кількості працюючих, а у країнах Європи цей відсоток не менше 50. В нашій країні — за кількістю й обсягом власності частка малих приватних підприємств становить 20-25%, тоді як у розвинутих країнах — від 50 до 80%. Обсяг діяльності приватних підприємств України досить малий (за кількістю МП, що припадають на Ютис. осіб населення, Україна у кілька разів відстає від країн Балтіїта Російської Федерації, у 10 разів — від Румунії та
Словенії, у 50 разів — від Польщі, Угорщини, Чехії.
Це досить показові орієнтири, які окрім іншого, вказують на широкі перспективи розвитку підприємництва в Україні. Гадаю, керівники нашої держави це добре розуміють. Маємо надію, що прийняття нового Податкового Кодексу створить сприятливий клімат для розширення можливостей займатись підприємницькою діяльністю.
— А яка тенденція прослідковується в нашому районі?
— З початку поточного року кількість суб'єктів підприємництва в районі зросла на 3,7% і нараховує 7613 фізичних та 1582 юридичних особи.
За січень-липень поточного року зареєстровано 458 фізичних осіб-підприємців та 49 юридичних осіб.
Питома вага надходжень від суб'єктів малого підприємництва до Зведеного бюджету за перше півріччя складає 69,9% або 41841,3 тис. грн. від загальної суми. Для порівняння: в І півріччі 2007 року вона була більше 30%.
Кількість зайнятих на малих підприємствах становить 5854 чоловіки. V
— Не менш важливим показником є рівень заробітної плати у цій сфері.
— На жаль, відслідковані показники не дуже втішні. Се-
редньомісячна заробітна плата найманих працівників на малих підприємствах у 2009 році зросла у порівнянні з попереднім роком на 9,4% і становила 911,6 грн. (у 2008 році — 833,2 грн.), хоча її рівень залишається дуже низьким.
Вище середнього рівня заробітна плата спостерігалася на малих підприємствах у таких видах економічної діяльності: транспорт та зв'язок (1363,7 грн.), фінансова діяльність (1113,9 грн.), будівництво (1083,0 грн.), надання комунальних та індивідуальних послуг (1078,7 грн.).
— Як підтримується малий та середній бізнес у нашому районі?
Світова практика свідчить, що в сучасних умовах розвиток підприємництва є одним з найважливіших факторів вирішення соціально-економічних проблем.
З 2003 року в районі діє Програма підтримки малого підприємництва в* Біляївсь-кому районі. За роки реалізації з районного бюджету виділено 299,0 тис.грн. 19 осіб підприємницької діяльності отримали одноразову безповоротну допомогу на реалізацію своїх бізнес-планів. За рахунок цієї державної
підтримки в районі відкрито 5 перукарень, 4 майстерні по ремонту взуття, майстерня по пошиву одягу та ремонту те-лерадіоапаратури, цех по переробці рибної продукції.
Хочу відмітити, що останнім часом в основному реєструють підприємницьку діяльність люди віком від 20 до 40 років, які здатні брати на себе відповідальність і бачити у цьому перспективу.
— / традиційне питання: що побажаєте тим, хто вже пов'язав свою долю з бізнесом або ж збирається це зробити?
— Хочу всіх щиро привітати з Днем підприємця і побажати нових цікавих ідей і рішень. Нехай фортуна ніколи не залишить вашого бізнесу, а держава сприяє його розвитку. Бажаю вам завжди відчувати смак життя, отримувати задоволення від ваших добрих справ на благо українського народу. Добробуту вашим родинам та міцного здоров'я!
Будьте успішними!
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |