![]() |
|
![]() |
![]() |
Регіон
СІЮТЬ РІПАК
У багатьох районах області, використовуючи дорогоцінну вологу від минулих дощів, приступили до сівби ріпаку
Культура ця, як відомо, високорентабельна і користується великим попитом на світовому ринку. Під майбутній урожай у регіоні відведено 166,4 тис. гектарів. Засіяно чверть площ. Деякі райони поки ще не приступили до цієї роботи, хоча, за визначенням вчених та фахівців, оптимальні терміни вже пройшли. А пізні посіви – це певні втрати майбутнього врожаю.
Найбільше засіяно ріпаком полів у Комінтернівському, Тарутинському, Балтському, Савранському районах.
ЩОБ НЕ ВТРАТИТИ ВРОЖАЙ
Спекотне літо значно прискорило дозрівання соняшнику. В окремих районах, – Арцизькому, Ізмаїльському, Березівському, Овідіопольському, Саратському, – почали масово збирати врожай.
У багатьох господарствах одержують понад 20 центнерів з гектара. А середня врожайність по області на сьогоднішній день становить 18,4 центнера, для нинішнього року непоганий показник.
Одеса
ПРО БОЛЮЧІ ТОЧКИ – ІЗ ПЕРШИХ ВУСТ
Новий голова Суворовської районної адміністрації Наталя Мостовських зустрілася із активом первинних ветеранських організацій. Необхідність спілкування керівництва зі старійшинами, які репрезентують значну частину населення району, стала тут традиційною.
Перед цим керівник району встигла побувати на багатьох об'єктах, з вуст керівників комунальних, дорожніх служб, на зустрічах з жителями довідалася про болючі точки промислово-житлового масиву.
Випереджаючи багато запитань, що назріли у активістів району, Наталя Іванівна розповіла про своє бачення деяких проблем, чесно та відверто заявивши, що частину з них через пізно ухвалений Держбюджет цього року просто не вдасться вирішити.
У свою чергу, голова районної організації ветеранів Валентин Абрамов, голова СОН Валентина Плужникова, керівники первинок Юліан Ворожилов, Олександра Ядгарова та інші висловили думку мешканців мікрорайонів щодо першочерговості організації заходів щодо поліпшення соціально-економічного становища.
Взаємодію ветеранських організацій зі службами райадміністрації, за словами Валентина Абрамова, налагоджено досить чітко, і це сприяє оперативному вирішенню багатьох проблемних питань.
Наталя Мостовських пообіцяла розібратися із обставинами в районі, особливо щодо соціального забезпечення ветеранів, пенсіонерів та незаможних. Голова райадміністрації вручила активістам ювілейні знаки міського голови «65 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні».
АКАДЕМІЇ ЗВ’ЯЗКУ – 90
Сьогодні в Одеській національній академії зв’язку імені Олександра Попова розпочинаються триденні урочисті заходи з нагоди 90-річчя з дня заснування знаного на всьому пострадянському просторі навчального закладу.
У межах святкувань, зокрема, зустрічі випускників різних поколінь, Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні комунікації: проблеми і перспективи розвитку», засідання круглих столів щодо розвитку та впровадження новітніх комунікаційних технологій, численні творчі заходи, спортивні змагання.
Науковими і прикладними досягненнями одеситів сьогодні залюбки користуються телевізійники, радійники, працівники інших галузей зв’язку у багатьох країнах світу. До складу академії нині входять навчально-наукові інститути радіо, телебачення й електроніки; комп’ютерних технологій, автоматизації та логістики; економіки і менеджменту; проблем інформаційного суспільства. Вуз далі готує високо кваліфіковані кадри найсучасніших професій, захищаючи державні інтереси у сферах зв’язку та інформації.
ЯК ФЕНОМЕН КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ
На базі Одеської обласної бібліотеки для дітей триває чотириденний Всеукраїнський саміт директорів обласних бібліотек для дітей «Дитяче читання як феномен культурної спадщини», що розпочався 6 вересня.
Організаторами його виступили Міністерство культури і туризму України, Національна бібліотека України для дітей, обласна державна адміністрація, Одеська обласна бібліотека для дітей ім. Н.К. Крупської. Учасники розглядають актуальні питання роботи обласних бібліотек для дітей, їх місце і роль у відродженні та збереженні національної спадщини, примноженні духовного і культурного надбання українського народу. Йдеться про організацію дитячого читання, створенні сприятливих умов виховання нового покоління читачів, майбутніх високоосвічених членів інформаційного суспільства та про інші питання сучасного бачення тенденцій розвитку діяльності бібліотек для дітей.
Проблеми обговорюються на пленарних та секційних засіданнях, дискусіях за круглим столом. У процесі знайомства з досвідом роботи Одеської та Ізмаїльської центральних дитячих бібліотек, Затишанської селищної дитячої бібліотеки. Виїзні засідання також відбудуться на базі Фрунзівської та Саратської ЦБС.
Під час роботи саміту для його учасників організовані екскурсії по визначних місцях.
ЗАПРОШУЄ «ПУШКІНСЬКА ОСІНЬ»
З 16 по 20 вересня за підтримки мерії пройде ІІІ Всеукраїнський фестиваль поезії та культури «Пушкінська осінь в Одесі-2010», проведений організатором найбільшого міжнародного форуму поезії російського зарубіжжя «Пушкін у Британії» Олегом Борушком.
Як повідомляє управління інформації міськради, головними подіями фестивалю стануть Всеукраїнський турнір поетів, турнір іронічної поезії та дитячий турнір поетів. Усього до оргкомітету надійшло 200 творчих робіт із 42 міст та населених пунктів 18 областей України.
До фіналу Всеукраїнського турніру поетів вийшло 17 чоловік із 9 областей (із них 6 одеситів), до фіналу турніру іронічної поезії – 11 чоловік із 5 областей (з них 5 одеситів). Фінали пройдуть у межах фестивалю. Із віршами фіналістів можна ознайомитися на сайті «Глобус Одеси» (www.odessaglobe.com).
Основні заходи фестивалю пройдуть у Воронцовському палаці.
Савранський район
ПРО ЗИМУ ДУМАЮТЬ СЬОГОДНІ
На останній позачерговій сесії райради розглядалося кілька питань. Зокрема, йшлося про хід підготовки об’єктів народногосподарського комплексу до роботи в зимових умовах.
Хоча було відзначено багато позитивних прикладів з минулого року, та наголошувалось і на необхідності в цілому прискорити роботи. Так, наголошувалося на активізації щодо завезення палива, ремонту доріг, підготовки техніки для їх розчищення в період снігопадів. При цьому депутати підкреслювали, що один «Автодор» з цим не впорається. Слід долучати до справи господарства, підприємців, які мають відповідну техніку. І угоди з ними варто укладати вже зараз.
Комінтернівський район
КОШТІВ НЕ ШКОДУЮТЬ
Депутати районної ради вирішили провести у середині вересня позачергову сесію. На її розгляд виноситься два питання: «Про зміни до районного бюджету» та «Про готовність соціальних закладів району до роботи у зимовий період».
За словами голови ради Д. Макосія, у виконання робіт, пов’язаних з підготовкою шкіл, дитсадків, медичних та інших соціальних закладів до зими, уже вкладено понад 2 млн грн. Роботи на суму 800 тис грн – у стадії завершення. Під час сесії планується уважно вивчити стан справ щодо кожного об’єкта і на ті з них, котрі цього потребують, спрямувати додаткові бюджетні та позабюджетні резерви у сумі ще близько 1,5 млн грн. Таким чином, у районі планується з максимальною відповідальністю вирішити питання готовності навчальних, медичних, культурних закладів до зими.
Ізмаїл
ВІДРЕМОНТУВАЛИ САМОСТІЙНО
Увесь минулий серпень Ізмаїльський пологовий будинок був закритий на ремонт. Потреба у цьому виникає ледве чи не щороку через те, що дуже важко вивести деякі хвороботворні мікроби, особливо небезпечні як для дітей, так і молодих мам.
Жительок Ізмаїла та району тимчасово направляли до сусідніх міст.
Як розповіла головлікар пологового будинку Анжеліка Розен, за місяць повністю проведено косметичний ремонт будівлі. Крім того, упорядковано санітарну кімнату (душову) на першому поверсі, палати на 2-му та 4-му поверхах, операційну.
Ремонтом займалися самі працівники та їхні родичі, спонсори.
До речі, сьогодні багато городян, які планують висунути свої кандидатури до місцевої ради та на посаду міського голови, усе голосніше говорять щодо необхідності будівництва нового, сучаснішого, пологового будинку.
Кодимський район
ОКРІМ ФІНАНСІВ, НЕОБХІДНА РЕОРГАНІЗАЦІЯ
Питанню водопостачання міста та сіл району надається належна увага, і воно перебуває під постійним контролем владних структур. Адже на сьогодні практично вся мережа водогонів потребує капітального ремонту.
Проте нинішнього року серйозні роботи в селах щодо питання водопостачання не будуть здійснюватися у зв’язку з відсутністю належних коштів. Крім того, аби покращити ситуацію, як зазначив начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Володимир Задорожнюк, слід ще й реорганізувати систему управління цими об'єктами, створити відповідні комунальні підприємства, котрі б несли пряму відповідальність за відновлення і розвиток водомереж.
Котовський район
КРАЩЕ ТАМ, ДЕ ВСЕ ДБАЙЛИВО ЗБЕРІГАЮТЬ
За підсумками районного конкурсу на кращий навчальний заклад з підготовки до нового навчального року, переможницею стала Нестоїтівська ЗОШ. Друге місце посіла Старокульнянська і третє – Гоноратівська школи.
Конкурсну комісію приємно здивувало у Гонораті, наприклад, оформлення класних кімнат, коридорів. Зі смаком підібрані колірні тони, затишок.
У повному порядку їдальня, спортивна зала, майстерня, котельня. Тут прижилася традиція – з перших вересневих днів і школярі, і дорослі знають, що усе майно повинно протягом навчального року залишатися чистим та справним. За цим тут особливо стежать, тому і на ремонти доводиться витрачати значно менше коштів.
Ширяєве
НА ЧЕСТЬ ЛІКАРНІ – ВЕТЕРАНА
Цими днями в районному Будинку культури відзначали 105-й день народження центральної районної лікарні.
Привітати ювілярку прийшли голова райдержадміністрації Наталія Куртогуз, голова райради Віктор Погорєлов, сільські та селищний голови, мешканці райцентру, вдячні пацієнти. З нагоди свята багатьох медичних працівників було відзначено грамотами та цінними подарунками.
У ЦРЛ зараз трудяться 36 лікарів, 93 працівники середнього та 64 молодшого медичного персоналу. Вшановували й тих, хто чесно відпрацював багато років на ниві охорони здоров’я, а нині вже на заслуженому відпочинку. Для кожного з них знайшла теплі слова головний лікар Ольга Волкова.
Гості свята прийшли з подарунками. Відділення поповнилося цього дня новим обладнанням, іншими необхідними речами. Присутні мали змогу переглянути документальний фільм про історичний та трудовий шлях медичного закладу, який розпочався понад століття тому у маленькій хатині з одним лікарем…
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, С. СЕРБІНОВ, І. БОНДАРЕВ, Є. НИЗОВ, Л. ПІВТОРАК, О. НЕБОГАТОВ,Є. МАСЛОВ, Л. КУЗЬМЕНКО, А. СТЕПАНОВА
Свято вдалося
Арцизу виповнилося 194 роки. Перша половина святкового дня розпочалася із захоплюючого двобою ветеранів футболу. Перемогу святкувала команда Дмитрівки із сусіднього Татарбунарського району. А на площі імені Шевченка звучали музика та пісні у виконанні учасників художньої самодіяльності. Але ближче до вечора на сцені літньої естради виступили зі своїми програмами улюблені всіма Одеський фольклорний ансамбль народної музики «Слов'яни» і тріо «Забава». На «біс» була викликана і пісня Наталі Волчанової – колишньої учасниці ансамблю «Слов'яни». У ньому вона співала шість років. Але потім повернулася до рідного села – Виноградівки.
Хвилюючий епізод – святкове слово міського голови Ю. Михайлова та вручення ним грамот і призів переможцям конкурсів на кращий дім, вірш про Арциз, соціальну рекламу. Плеяда почесних громадян міста поповнилася новими іменами. Ними стали ветеран війни Ганна Омелянівна Бородіна, ветеран районної медицини Володимир Антонович Теравський. А потім сцена була віддана діджеям з Ізмаїла, Одеси та Арциза. Організатором дискотеки став клуб «Чилі».
Таїсія БАРАНОВА, м. Арциз
«Капітошка» святкує новосілля
Особливим став початок вересня у житті Римарівської територіальної громади. Адже саме в День знань у селі відбулося урочисте відкриття дитячого садка «Капітошка». І немає жодних сумнівів, що цей заклад, такий довгоочікуваний і вистражданий, полегшить життя батькам та принесе радість дітям.
Дитсадок розмістився у спеціально підготовлених приміщеннях на базі місцевої школи. За рахунок районного бюджету для нього придбано нові меблі та необхідний інвентар, облаштовано кімнати відпочинку, санітарно-гігієнічне приміщення.
Не приховує своєї радості і хвилювання директор Римарівської школи Зінаїда Балагур. Адже дитсадок стане запорукою здорового розвитку та якісної дошкільної освіти.
– Сьогодні подвійне свято для всіх нас, – наголосив голова райдержадміністрації Микола Лемищук, вітаючи всіх присутніх з відкриттям дитячого садка. – Незважаючи на всі негаразди та проблеми, ми спромоглися знайти кошти та здійснити наш спільний задум.
– Також, свої вітання дітям, батькам і педагогічному колективу висловили в.о. голови районної ради Наталя Зубович, заступник голови райдержадміністрації Микола Піструїл та інші гості свята.
Усі запрошені прибули не з порожніми руками. Від райдержадміністрації та районної ради дитячому садку було подаровано побутову техніку.
Керівники місцевих агроформувань придбали для «Капітошки» фотоапарат, м’яке покриття та інші подарунки.
На черзі – відкриття дитячого садка в Антонівці.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.071Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |