![]() |
|
![]() |
![]() |
Голова Одеської обласної ради Микола Скорик зустрівся з міністром щодо питань роботи з болгарами за кордоном Республіки Болгарії Божидаром Димитровим. На зустрічі також були присутні Генеральний консул Республіки Болгарії в Одесі Георги Проданов та заступник голови постійної комісії обласної ради з питань прикордонного, міжрегіонального та міжнародної співпраці Петро Волков.
Під час офіційної розмови Микола Скорик запевнив високого гостя, що депутатський корпус нинішнього, п'ятого, скликання протягом усього періоду своєї роботи намагався приділяти особливу увагу розвиткові національних меншин, які компактно живуть на території Одеської області. Зокрема і розвитку та зміцненню позицій болгарської громади. Микола Леонідович також подякував болгарській стороні за постійну турботу про представників своєї діаспори і підкреслив, що яскравим прикладом спільних дій влади Одещини та Болгарії може бути, зокрема, Болградська гімназія, яка нещодавно відзначила своє 150-річчя. До її ювілею на кошти обласного бюджету за підтримки депутатів обласної ради було відремонтовано будинок цього навчального закладу. А уряд Болгарії допоміг додатково оснастити гімназію комп'ютерною технікою та іншим навчальним обладнанням.
Єдине, чого не вистачало за ці чотири роки, вважає голова облради, так це міжрегіональних контактів. Адже, по суті, Одещина з радянських часів зберігає побратимські відносини з єдиним суб'єктом Болгарії – містом Варною.
– Одним з головних важелів влади на рівні регіону є налагодження економічної та гуманітарної співпраці між Одеською областю та регіонами інших країн. При всій сталості наших зв'язків, при тому, що болгари в Одеській області – навіть не національна меншина, а повноправні громадяни, які широко репрезентоапні в органах державної влади та місцевого самоврядування, на жаль, у питаннях міжрегіональної співпраці у нас залишилося багато резервів, які, гадаю, ми зможемо реалізувати вже у майбутньому скликанні. І це дасть додатковий імпульс у розвитку двосторонніх відносин між Україною та Болгарією, – вважає Микола Скорик.
На думку Миколи Леонідовича, роль болгарської громади у житті Одеської області дуже велика. Це одна з найактивніших діаспор, яка з особливою дбайливістю зберігає свою національну ідентичність, і у той же час бере активну участь у громадських процесах, що відбуваються в Україні. Гостинна Одеська земля стала рідною для багатьох болгар, які втекли від османського ярма, їхніх нащадків, дала поштовх національному визвольному рухові у Болгарії. Багатьох болгарських героїв, таких, як Христо Ботев, одесити і жителі області пам'ятають і вшановують як своїх земляків.
У свою чергу, Божидар Димитров, висловив велику вдячність державі Україні в цілому, і Одеській області зокрема, за рівноправне ставлення до представників болгарського народу, що відповідає демократичним принципам.
– Болгарська меншина в Одеській області становить близько 70 % від 160 тисяч болгар, які живуть в Україні. Вони живуть у своїх містах і селищах. У Болгарії навіть немає таких великих сіл (по 5-6 тисяч) як тут. Переважно населення наших сіл становить близько тисячі чоловік. Україна дала болгарам усі права і свободи, які належать національним меншинам у демократичних країнах. І для мене у цьому стосунку Україна – найдемократичніша країна у світі. Практично ми не маємо тут проблемних питань, – відзначив пан Димитров.
Єдине прохання, з яким звернувся до голови облради болгарський міністр – посприяти у розв’язанні питання щодо Всеукраїнського центру болгарської культури. Нагадаємо, він розташований у будинку пам'ятки архітектури у пров. Віце-адмірала Жукова, 9, що належить обласній громаді. Раніше після усіх суперечок, що стосуються орендної плати, з орендарем – Асоціацією болгар України, уряд Болгарії мав намір надати матеріальну підтримку Асоціації і допомогти викупити цей будинок. Проте сьогодні Божидар Димитров повідомив, що у зв'язку зі світовою економічною кризою, Республіка Болгарія не зможе так багато витрачатися. Втім, Микола Скорик запевнив міністра, що на сьогодні обласна рада готова розглянути питання про надання пільгової орендної плати розміром 1 гривня на рік для забезпечення діяльності Всеукраїнського центру болгарської культури, за умови, що Асоціація болгар України виконає всі процедури і вимоги, пов'язані з розрахунком нормативно-орендної плати. З цією позицією погодився і Божидар Димитров.
Наталя БОНДАРЕНКО
Невеликі корективи
Порядок денний 33-ї сесії обласної ради, наміченої на найближчу п'ятницю, обговорювався уже неодноразово. На засіданнях погоджувальної ради та президії облради, у постійних комісіях... Тому чергова погоджувальна рада під головуванням Миколи Скорика внесла до уже наявного переліку питань лише невеликі зміни.
Наприклад, пункти щодо призначення на посаду керівників закладів охорони здоров'я і про укладення контрактів цілком логічно об'єднали в один. Іноді видозміни стосувалися самих документів, пропонованих на розгляд депутатам. Скажімо, треба було внести зміни до програми розвитку української мови, культури та історичної свідомості на території Одещини, оскільки попередній варіант мав деяке «політичне забарвлення». Члени погоджувальної ради вирішили також не виносити на сесію питання про «позбавлення» Одеського російського театру імені партійного діяча радянських часів Іванова. На їхню думку, таке рішення повинно ухвалюватися за результатами громадських слухань. А от про присвоєння театру почесного звання «академічний» на сесії буде сказано.
З'явилося у сесійному порядку денному і кілька нових питань. Зокрема, на затвердження депутатів будуть подані дві регіональні програми – енергоефективності Одеської області та щодо забезпечення питною водою. Щоправда, в Ольги Соловенко, керівника фракції Блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція» виникло запитання: оскільки програма енергоефективності прямо пов'язана з майбутнім реформуванням ЖКГ, то, можливо, слід ухвалювати ці програми «у змичці», після попереднього узгодження? Ситуацію роз'яснив заступник губернатора Олександр Малін. За його словами, всі перераховані регіональні програми є частиною великих національних проектів і створювалися за методичними напрацюваннями профільних міністерств. Проте, оскільки державна реформа програм ЖКГ ще доопрацьовується, то і до обласної також вноситимуться уточнення, а отже, – на вересневу сесію вона поки що не виноситиметься. У той же час немає сенсу гальмувати ухвалення інших програм, «зав'язаних» на субвенціях з Держбюджету, які повинні бути передбачені у 2011 році.
На засіданні погоджувальної ради розглядалося також питання про благодійну допомогу дітям. Одноденний заробіток співробітників обласної ради, пожертвуваний ними з цією метою, а також наявні на рахунках «залишки» минулого року разом склали 27 з лишком тисяч гривень. Оскільки апарат обласної ради шефствує над Андрієво-Іванівською школою-інтернатом (Миколаївський район), то саме їй рекомендовано переказати ці кошти.
Повертаючись до сесійної тематики, можна відзначити, що на 33-й сесії облради не планується ухвалення якихось гучних політичних заяв. Зате багато уваги буде приділено бюджетним питанням і темі підготовки до майбутніх виборів до місцевих рад.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |