![]() |
|
![]() |
![]() |
На соціальні теми
На апаратній нараді обласної держадміністрації було заслухано два докладних звіти. Про кадрове забезпечення лікувально-профілактичних закладів у сільській місцевості інформував тимчасовий виконувач обов'язків начальника управління охорони здоров’я та медицини катастроф В'ячеслав Полясний.
Про роботу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Одеської області щодо наведення порядку в будівництві та попередження самовільної забудови доповів виконувач обов'язків начальника цієї служби Петро Рябоконь.
Губернатор Едуард Матвійчук, його перший заступник Наталя Чегодар, інші промовці вказали на недостатню роботу двох відомств. Зокрема, про необхідність закріплення молодих лікарів на селі. А для цього разом із місцевими органами предметно вирішувати питання забезпечення їх житлом, створення необхідних побутових умов.
Звернено увагу на питання контролю за будівництвом різних об'єктів та житла, попередження спроб їх самовільного спорудження, особливо у курортній зоні. Тут повинні бути поєднані зусилля усіх контролюючих органів, відзначив губернатор.
Під час апаратної наради голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук доручив начальнику управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Сергію Троньку виступити з доповіддю про перевірку стану справ у будинках-інтернатах регіону.
За його словами, до теперішнього часу при перевірці були виявлені порушення лише у Новосавицькому психоневрологічному будинку-інтернаті Великомихайлівського району. А саме: за документами у закладі перебувають близько 200 пацієнтів, але фактично у інтернаті проживають на 100 пацієнтів менше. Крім цього, під час перевірки були знайдені і інші системні порушення – щодо ведення фінансово-господарської діяльності, оформлення медичних документів хворих, штатного розкладу працівників.
«Я прошу вас провести детальнішу перевірку усіх подібних установ – я впевнений у тому, що ви знайдете порушення, тому що вони там є. Найважливіше питання – це де 100 людей із Новосавицького інтернату? Прошу відпрацювати це питання та перевірити усе – від медичних карток до табличок на цвинтарі. Це волаючий факт, який вимагає ретельної перевірки», – додав Едуард Матвійчук.
Голова облдержадміністрації порушив питання щодо більш детальної перевірки інших будинків-інтернатів, оскільки, за інформацією правозахисних організацій, у роботі цих закладів теж є порушення.
Також Едуард Матвійчук відзначив, що російські діти із сімей які постраждали від пожеж, повинні відчувати себе як вдома, перебуваючи в Одесі.
За словами начальника управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Івана Яковлєва, на сьогодні в Одеси перебувають близько 200 дітей, батьки та рідні яких постраждали внаслідок пожеж у Росії. Це – діти з 4 районів Московської області.
«Протягом цього тижня дельфінарій відвідають усі діти. Також російські діти відвідують музеї, беруть участь у розважальних заходах, які проходять у таборах», – додав І. Яковлєв.
У свою чергу, Едуард Матвійчук відзначив, «що російські діти – рідні для нас, тому це питання потрібно тримати на контролі».
Громадські слухання
Відбулися перші громадські слухання «Регіональним мовам Одещини – конституційні права».
У цьому заході взяли участь заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Дмитро Волошенков та радник голови облдержадміністрації з гуманітарних питань Зоя Мазур.
«Мовне питання є важливим та гострим для Одеського регіону. Це питання впливає на багато сфер, зокрема, на охорону здоров'я, освіту. Необхідно розв’язати мовну проблему так, щоб кожен житель Одеської області відчував себе захищеним і вільним у праві вибору мови. За ініціативою голови Одеської обласної державної адміністрації Едуарда Матвійчука почато проведення громадських слухань», – зазначив Дмитро Волошенков.
Конструктивна зустріч
Заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олександр Малін провів зустріч з міністром Республіки Болгарія з питань роботи з болгарами за кордоном Божидаром Димитровим.
Під час зустрічі відбулася змістовна, конструктивна розмова, яка стосувалася збереженню та розвитку етнічно-культурних традицій болгарського населення Одеської області.
«В Одеському регіоні проживає велика кількість болгар, які в українському середовищі зберігають свої традиції. З боку обласної влади ми будемо сприяти цьому процесу і усіляко підтримувати діаспору», – заявив Олександр Малін.
Водію, не грубіянь, будь ласка
Одеська облдержадміністрація ще раз вирішила нагадати автопідприємствам, як важливо дотримуватися культури спілкування під час перевезення пасажирів.
– Адже водії маршруток насамперед працюють з людьми, а вже потім з технікою, – підкреслила заступник губернатора Людмила Варавва на прес-конференції, присвяченій проблемам безаварійного обслуговування громадян міським транспортом.
Як один з ініціаторів створення обласної координаційної ради щодо безпеки дорожнього руху вона вважає, що у секторі її уваги повинні бути і проблеми ввічливості. Пасажири, які користуються послугами автобусних перевізників, часто обурені тим, що водії поводяться непристойно, непоодинокі випадки, коли їхня брутальність і зневага доходить до краю відвертого хамства. Вони ігнорують права пільгових пасажирів і вимагають з них повної сплати за тарифом. Багато хто вважає, що технічний і санітарний стан маршруток незадовільний, де, схоже, не робилося прибирання салонів і не пралися чохли на сидіннях з дня приймання машин. Є і подяки, але, на жаль, їх менше!
Для того, щоб виник діалог між користувачами пасажирського транспорту та органами обласного управління з 18 серпня почала діяти гаряча телефонна лінія «Пасажирський рейд», до якої уже почали надходити дзвінки від одеситів. В усіх маршрутках вивішено таблички з номером: 718-94-94. За цим телефоном чергові вислухають зауваження про недоліки, про якість обслуговування, претензії і побажання користувачів автобусами. Ця інформація стане основою для вжиття відповідних заходів.
За словами Л. Варавви, наслідки для порушників можуть бути суворими: аж до звільнення недбайливого водія або навіть припинення дії договорів з автопідприємством. А право здійснення пасажирських перевезень передавати іншим організаціям, що забезпечують нормальний сервіс.
До цієї моральної проблеми привернута увага всіх організацій, служб і відомств, причетних до роботи пасажирського транспорту.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.037Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |