ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
МІЛЬЙОНИ НА СМІТНИКУ, АБО ЩО ТРЕБА ЗРОБИТИ, ЩОБ ОДЕСА СТАЛА СПРАВДІ ЄВРОПЕЙСЬКИМ МІСТОМ
09.09.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 95(21136) / Тираж: 8525

Підраховано, що населення Одеси залишає після себе 700 тисяч тонн відходів за рік. З них 200 тисяч тонн становить папір, 25 тисяч — текстиль, 12 тисяч — пластмаса. Разом зі сміттям викидається багато поліетиленової, скляної, металевої тари тощо. А це ж цілі поклади ресурсів! Внаслідок їх невикористання міський бюджет втрачає мільйони гривень, до того ж завдається величезна шкода екології.

Чи знаєте ви, що для розкладання природним шляхом паперу потрібно від 2 до 10 років, консервної бляшанки — понад 90, поліетиленового пакета — 200, пластика — 500, скла — понад 1000 років?! І це в той час, коли потужності багатьох полігонів уже вичерпують свої можливості. Зокрема, на одеському сміттєвому полігоні «Дальницькі кар’єри», який працює з 1974 року, на сьогодні дві третини площі, що складає 60 гектарів, зайнято.

Про все це говорила у своєму виступі заступник начальника управління екологічної безпеки Одеської міськради Валентина Дацюк під час прес-конференції, присвяченої питанням повторного використання відходів. Щоб дати вторинним ресурсам друге життя, треба насамперед організувати роздільний збір відходів. Закордоном ця справа звична, а в нашому місті тільки починається.

Німецька компанія «Ремондіс Україна» у Приморському районі міста вже встановила 98 контейнерів для роздільного збирання сміття.

Перший заступник начальника управління житлово-комунального і паливно-енергетичного комплексу міськради Олександр Козловський та генеральний директор компанії «Ремондіс Україна» Штефан Крессе впевнені: цю програму можна розвивати і в інших районах міста, але для цього потрібні технічні можливості і нормальне, усвідомлене ставлення до цього процесу городян.

Спеціальні контейнери поступово докуповуються, нова техніка завозиться. Головне завдання сьогодні полягає в тому, щоб сортування відходів перетворити у звичку. Як це бачимо в Данії, Швеції, Бельгії, Нідерландах, Австрії, Німеччині. Наприклад, у Німеччині на смітник викидається всього п’ять відсотків відходів, усі інші переробляються.

Сьогодні в Одесі запроваджується двоконтейнерна система збирання твердих побутових відходів. Паперовий, пластиковий, металевий і скляний непотріб, а також упаковку від соків та молока треба буде викидати в контейнери з жовтою кришкою, все інше — у звичайний. У місті вже почали встановлювати вуличні рекламні носії з інформацією про це. Крім того, всі одесити одержать поштою інформаційні буклети. Почне працювати також відповідний інтернет-сайт.

Емблемою цієї інформаційної кампанії обрано метелика — символ переродження, а основним гаслом — «Дай сміттю шанс на друге життя».

Автор: Валентин ЩЕГЛЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту