ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
АПК: РЕАЛІЇ, РЕЗЕРВИ, ПЕРСПЕКТИВИ — ШУКАТИ РАЗОМ
11.09.2010 / Газета: Одесские известия / № 98(4080) / Тираж: 23655

Нещодавно за ініціативи управління агропромислового розвитку райдержадміністрації відбулася семінар-нарада. На демонстрації ділянки СВК «Правда», приїхали представники сільгосптоваровиробників Великомихайлівського, Фрунзівського, Кодимського та Красноокнянського районів. До речі, з 66 фермерів нашого району на семінарі були присутніми 49, а також керівники майже усіх значних сільгосппідприємств.

Керівник СВК «Правда» Віталій Петрович Кирлан з належною гостинністю зустрів гостей. Він уже кілька років підряд активно співпрацює з компанією «Сінгента», випробовуючи на дослідних ділянках гібриди не лише соняшнику та кукурудзи, а й інших культур. І хоча це доволі копітка праця – він задоволений її результатами, адже випробувані гібриди займають все більше площ господарства, а також пропоновані до районування і сусідам. У «Правді» ці ділянки доглянуті, і демонструвати присутнім їх було несоромно.

Ознайомившись з ділянками гібридів соняшнику та кукурудзи, а також вислухавши докладні розповіді Ігоря Миколайовича Бузанова, регіонального менеджера компанії «Сінгента», у присутніх виникло чимало запитань, на які тут же вони могли отримати відповідь.

Наступним кроком семінару стало пленарне засідання. Олександр Сергійович Безименко, начальник управління агропромислового розвитку РДА, ознайомив присутніх з інформацією «Про стан підготовки сільгосппідприємств району до сівби озимих культур у 2010 році». Доповідач зазначив, що під урожай наступного року планується посіяти господарствами району озимих зернових на площі 21170 га, в тому числі озиму пшеницю на площі 14100 га, жито на площі 100 га, озимий ячмінь на площі 6970 га. Крім того, планується посіяти озимий ріпак на площі 3500 га. На сьогоднішній день фактично посіяли озимий ріпак на площі 494 га (або 14% до плану) такі господарства як СВК «Правда» – 44 га, ТОВ «Флора» – 300 га, СТОВ «Мрія» – 150 га. Сприятливі погодні умови дозволяють посіяти заплановане.

Прогнозована потреба в насінні озимих зернових культур з перехідним фондом складає 4216 тонн, в тому числі пшениці – 3196 тонн, ячменю – 1003 тонни та жита 17 тонн. Фактично засипано 4216 тонн або 100% до плану, ячменю – 1003 тонни або 100% і 17 тонн жита – 100%. Надійшло на даний час до насіннєвої інспекції на перевірку 2883 тонни зерна з них кондиційного 2883 тонни (1-2 репродукції) або 68% до районного плану.

Одним з найважливіших елементів технології вирощування зернових культур є мінеральні добрива. У більшості господарств району протягом майже двох останніх десятиліть органічні та мінеральні добрива вносяться в обмеженій кількості або і зовсім не вносяться. У цьому зв’язку спостерігається сталий від’ємний баланс поживних речовин у ґрунті і, внаслідок цього виникає стрімкий спад природної родючості ґрунту. Разом з тим сільгосппідприємствами вже закуплено 900 тонн (або 69%) мінеральних добрив для проведення комплексу осінньо-польових робіт.

Загальна кількість зернових сівалок по району складає 115 одиниць, майже всі вони в технічно-справному стані, при цьому необхідно зазначити, що в переважній більшості реформованих господарств використовується високопродуктивна посівна техніка, яка в змозі за один робочий день засівати по 80-100 га, замінюючи при цьому 4-5 одиниць сівалок старих моделей. Загалом, в сівбі озимих культур буде задіяно 86 посівних агрегатів, роботи у більшості господарств планується завершити в кращі агротехнічні терміни: озиму пшеницю передбачається сіяти з 17.09 по 27.09, озимий ячмінь – з 25.09. по 15.10. Оптимальні терміни сівби озимого ріпаку втрачені у зв’язку з відсутністю вологи в ґрунті, тому його потрібно сіяти негайно.

Далі з науковими і практичними рекомендаціями виступив науковий співробітник Одеського селекційно-генетичного інституту М.Г. Максимов.

– При сівбі озимих є певна технологія, і ми її повинні дотримуватися, – сказав Микола Гаврилович. – Про підготовку площ уже пізно говорити, тому потрібно враховувати попередники. А ще чітко пам’ятати про терміни сівби, бо, як відомо, і надто рання і надто пізня сівба доброго результату не дає. Потрібно шукати «золоту» середину. – Не забувайте про якість насіння, – застеріг хліборобів вчений. – А ще про добрива та захист рослин. Родючість наших ґрунтів стрімко знизилася. Отож потрібно вносити добрива. А ще слід добре знати родючість кожного поля конкретно.

Потім своїми рекомендаціями, порадами і пропозиціями з присутніми поділилися менеджери компанії «Сінгента» – Володимир Олександрович Зайцев та вже згаданий Ігор Миколайович Бузанов. Вони зазначали, що їхня компанія активно працює на Україні і пропонує сільчанам нові, прогресивні гібриди сільськогосподарських культур та засоби захисту рослин. «Сінгента» щодня вкладає в науку один мільйон гривень.

– Ми знаємо, що район найпроблематичніший в області щодо опадів, зазначали промовці, а тому і гібриди, і засоби захисту рослин мають використовуватися стосовно кожного поля конкретно. Саме для цього ми й працюємо в районі. Головне – дати вам продукти, які б відповідали вашим умовам.

А ще «сінгентівці» запропонували красноокнянцям об’єднуватися для закупівлі їхньої продукції.

– Поєднуватися таки треба, – погодився з попередніми промовцями заступник голови райдержадміністрації Сергій Миколайович Білий. – Для цього й зробили перший крок, зібравши всіх сільгосптоваровиробників у цій залі. Без об’єднання нам важко буде будувати відносини. Сьогодні нам треба надолужувати прогаяне. Ми прагнемо до діалогу, співпраці, і від всіх нас, спільно, залежить, знайдемо ми порозуміння чи ні. Аналізуючи першу спробу, роблю висновок, що таки порозуміємося. Бо тільки спільно ми подолаємо ті проблеми, які накопичувалися роками.

– Я вдячний за взаєморозуміння і підтримку всім, хто сьогодні, не зважаючи на невідкладні справи, знайшов можливість взяти участь у семінарі, – сказав Микола Васильович Лемищук, голова райдержадміністрації. – Я прошу у вас підтримки, і обіцяю її вам, якщо ми діятимемо спільно і заради загальної справи. Ми маємо знаходити спільну мову навіть у найважчих питаннях, звичайно, коли до того прагнутимемо. Перший крок зроблено. За ним будуть і інші, тож давайте крокувати разом.

Семінар завершився, а розмови і обговорення почутого тривали. І керівники великих сільгосппідприємств, і фермери дійшли спільної думки, що такі зустрічі необхідні і корисні. То ж до наступної зустрічі!

Автор: В. БУЗИКА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту