![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
На допомогу прийде «Світломор»
Після дворічного ремонту і суттєвого переоснащення на ходові випробування в море вийшов потужний буксир «Світломор-4».
Віднині цей багатофункціональний теплохід спроможний виконувати різноманітні рятувальні операції у найскладніших погодних умовах. До кінця поточного року його буде передано на баланс Одеського морського торговельного порту. «Світломор» чергуватиме в акваторії Чорного моря і, в разі необхідності, залучатися іншими країнами басейну для проведення буксирувальних та пошуково-рятувальних операцій.
Як відзначають фахівці Державної інспекції з безпеки судноплавства, на буксирі працює професійний екіпаж. Він пройшов спеціальну підготовку і має досвід проведення рятувальних робіт.
Ренійський район
Спрацювали з мінусами
Невтішні підсумки першого півріччя. Вони оприлюднені на засіданні колегії при голові райдержадміністрації.
У порівнянні із аналогічним періодом минулого року, за більшістю показників район спрацював з мінусами. Так, обсяг виробництва зерна знизився на 40%, борошна – на 73%, вилов риби знизився на 51%. Усе гірші справи Ренійського порту: обсяг вантажопереробки, у порівнянні із минулорічними результатами, скоротився на 22%.
Стан справ у сільському господарстві теж не тішить. Середня врожайність зернових культур другий рік поспіль залишається дуже низькою – близько 17 центнерів з гектара. Виробництво м'яса у живій вазі знизилося на 15%, молока – на 34%, вовни – на 40%.
Результат перерахованого вище: податкові надходження до зведеного бюджету скоротилися на півтора мільйона гривень. За рейтингом район посідає в області 23-тє місце.
Ізмаїл
Шведська допомога «Надії»
Представники шведської благодійної місії «Допомога Сходу» доставили благодійному фонду «Надія» чергову партію гуманітарної допомоги – два фургони, доверху заповнені вантажем. Цього разу привезли одяг, постільні приналежності, предмети інтер'єру, взуття, столи, шафи.
Як повідомила керівник фонду Світлана Моісеєнко, шведи вже не вперше передають «Надії» гуманітарну допомогу різного призначення. Супроводжує вантаж місіонер Нільс Нільсон, який неодноразово бував у наших краях.
Світлана Моісеєнко висловила вдячність багатьом підприємцям міста за організацію харчування та проживання гостей, які прибули зі Швеції, а керівникам ізмаїльських музеїв – за знайомство із визначними пам'ятками міста.
Котовськ
Телефон зворотного зв'язку
Розпорядженням міського голови при виконкомі створено і працює телефон зворотного зв'язку. Мета – контроль над роботою комунальних служб міста.
Щодня з ранку і до вечора за номером 4-04-23 сюди може звернутися будь-який житель Котовська та розповісти про свої проблеми. Його уважно вислухає інспектор по роботі зі звертаннями громадян Інна Тіора. Якщо у того, хто телефонував, виникли проблеми у тепло-, водо– або електрозабезпеченні – ці життєво важливі питання беруться на замітку міським головою. Реагують на інформацію відповідні служби. Жоден із дзвінків не залишається без уваги.
Балтський район
За джерела справді чисті
На територіях сільських громад сьогодні пробурено близько 140 артезіанських свердловин (використовується половина), та понад 6 тисяч криниць загального й індивідуального користування. Одна з основних причин високих показників їх бактеріального забруднення – утримання в незадовільному санітарному стані.
Державна санітарно-епідемічна служба останнім часом налагодила постійний лабораторний контроль за станом якості води джерел питного водопостачання. Так, з 318 досліджених проб, взятих з криниць у селах, у 264 випадках зареєстровані перевищення вмісту нітратів, відхилення від нормативів за бакпоказниками. Переважна більшість криниць протягом багатьох років не чистилися та не дезінфікувалися. Довкола багатьох криниць відсутні огорожі, лави для відер, кришки, дашки тощо. А тому в районі часто фіксується захворюваність на гепатит А та шлунково-кишкові інфекції. Лише злагоджені дії населення та фахівців сприятимуть стабілізації ситуації у цій важливій справі.
Роздільнянський район
Готовність – до 1 жовтня
Відбулася нарада керівників та провідних спеціалістів підприємств та організацій з питання підготовки житлово-комунального, паливно-енергетичного господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період.
Докладно було обговорено хід розрахунків за енергоносії, використані у минулому опалювальному сезоні, за борги постачальникам палива, які терміново необхідно погасити.
Обговорення цих та інших проблем підготовчого періоду пройшло за участю представників управління газового господарства, комунальних підприємств «Роздільнатеплокомуненерго», «Лиманськетеплокомуненерго», «Домоуправління», «Роздільнянське житлово-комунальне господарство» тощо. Також ішлося щодо доведення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня. Вирішено найближчим часом винести їх на обговорення громадськості. До 1 жовтня об'єкти життєзабезпечення та соціальної сфери мають бути готові до роботи без збоїв у холодний період, а також погашена заборгованість за використаний природний газ.
Великомихайлівський район
«Мистецька скарбниця рідного краю»
Під такою назвою відділ культури та туризму райдержадміністрації почав втілювати в життя нову культосвітню програму.
У її межах протягом року організовуватимуться виставки робіт народних умільців з усього району. Стартувала вищезгадана програма персональною виставкою народної майстрині Ніни Гладун із села Петровського. Ця талановита жінка успадкувала мистецький талант від своїх матері й бабусі. Працює вона з тканиною, папером, склом, тістом, бісером, пластиліном. Такий вид творчості називають «наївним», тобто щиро зігрітим теплом. І справді, роботи Ніни Вікторівни не лише милують око, а й зігрівають душу та викликають щире захоплення.
Виставка експонуватиметься у багатьох закладах культури району. А через рік, коли буде розгорнуто підсумкову експозицію, всі охочі зможуть помилуватися найкращими роботами місцевих майстрів.
Арцизький район
Рейд «Урок»
З метою своєчасного виявлення дітей, які не приступили до навчання, з 1 вересня у районі триває Всеукраїнський рейд «Урок». Він завершиться 15 грудня.
Під час рейду аналізуються умови проживання дітей у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, для надання їм адресної допомоги. Також провадяться цільові рейди місцями концентрації дітей з метою виявлення таких, які не розпочали 1 вересня навчання, їх ставлять на профілактичний облік.
Вживаються інші заходи щодо повернення дітей до шкіл та інтернатних закладів, притягнення до відповідальності батьків або осіб, що їх замінюють, за неналежне виконання своїх обов’язків.
Білгород-Дністровський район
Від Затоки до Криму
У відділі у справах сім’ї та молоді міськради проаналізовані результати літнього оздоровлення та відпочинку дітей.
Різними формами оздоровлення та відпочинку було охоплено не менше 50% дітей шкільного віку. При цьому близько 2-х тисяч школярів, або 40% від загального їх числа скористалися відпочинком у 13-ти таборах денного перебування на базах загальноосвітніх шкіл та міського центру дитячої творчості.
У чотири зміни було організовано роботу дитячого оздоровчого закладу «Червоні вітрила» у Затоці, який цього року визнаний кращим серед інших в області. У подарунок від голови облдержадміністрації Едуарда Матвійчука «Червоні вітрила» одержали плазмовий телевізор, який встигли вже оцінити школярі-відпочивальники.
За рахунок коштів обласного бюджету у серпні в дитячому таборі «Чайка», розташованому у Сергіївці, за безкоштовними путівками відпочило 30 дітей пільгового контингенту. У цей же період 15 дітей, – вихованці ансамблю скрипалів «Віола» дитячої музичної школи, – оздоровилося у МДЦ «Артек».
Аварія на Царгородському мосту
Позавчора, о 19.00, на автодорозі загального користування Одеса-Рені біля залізничного моста через Царгородське гирло Дністровського лиману сталася ДТП.
Перед в'їздом на міст зіштовхнулися два легкові автомобілі марки «нісан». У цей час доби рух тут досить жвавий. На вузькій однобічній ділянці миттєво утворилася кілометрова автопробка. Багато водіїв машин, що прибувають, пов'язували змушену зупинку із плановим підняттям мосту для проведення суден. Зневажаючи правилами, вони намагалися узбіччям пробратися ближче до в'їзду на міст. Через 10 хвилин до місця пригоди крізь автомобільний затор з великими зусиллями дістався екіпаж Білгород-Дністровського взводу ДПС у складі старшого сержанта міліції Олександра Влащицького та прапорщиків Олексія Ладаняка і Руслана Колишкіна. Після складання схеми ДТП для ліквідації хаотичного затору знадобилося більше півгодини часу, оскільки постраждалі водії відмовлялися забирати розбиті авто із проїзної частини.
Причина аварії саме у цьому місці банальна. Припустима швидкість руху тут – 30 км за годину. Однак більшість не дотримується ні швидкісного режиму, ні дистанції руху, намагаючись швидше перескочити через міст. У сутінках водій другої машини не зорієнтувався в обстановці. У результаті удару перший «ніссан» врізався у металеве огородження дороги, пошкодивши його. Обидва автомобілі виявилися серйозно пошкодженими.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, А. БОНДАРЕВА, Є. МАСЛОВ, А. СТЕПАНОВА, Ю. ФЕДОРЧУК, Т. ГУРІЧЕВА
Сьогодні – День фізичної культури і спорту
ШАНОВНІ ДРУЗІ!
Дозвольте щиро привітати вас з Днем фізичної культури і спорту.
Дуже приємно відзначити, що з кожним роком у нашій області збільшується число прихильників здорового способу життя, зростає кількість фізкультурно-спортивних клубів, з’являються нові дитячо-юнацькі спортивні заклади. Численні клубні команди з різноманітних видів спорту репрезентують регіон серед найсильніших колективів у національних чемпіонатах України і найпрестижніших європейських і світових кубках.
З нагоди свята звертаюся зі словами особливої вдячності і найщиріших побажань до всіх фізкультурників і спортсменів: викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл і підліткових клубів, президентів спортивних федерацій і об’єднань, до команд майстрів, меценатів і ветеранів, олімпійських чемпіонів усіх поколінь, до тих, хто примножує спортивну славу нашої країни.
Нових вам успіхів, друзі!
Голова Одеської обласної ради М. СКОРИК
ШАНОВНІ ДРУЗІ!
Святкування Дня фізичної культури і спорту співпало з успішним виступом наших земляків на чемпіонатах Європи, Світу, етапах кубків Світу, Перших юнацьких Олімпійських іграх: Юлії Подолян (тхеквондо), Станіслава Мельничука, Бориса Санжай (веслування на байдарках і каное), Миколи Мільчева (стрільба стендова), Станіслава Мельникова (легка атлетика), Анастасії Мельниченко і Катерини Сітнікової (спортивна акробатика), Олени Хомрової і Андрія Ягодки (фехтування), збірних команд області з карате-до (тренер Валерій Кусій) і кікбоксингу (тренер Олег Барков), які здобутими медалями примножили імідж і авторитет України у світовій спільноті. Чемпіонами України стали чоловіча команда з регбі-7, команда юнаків з водного поло. П’ять спортсменів Одещини у складі Національної команди взяли участь у Перших юнацьких Олімпійських іграх в Сінгапурі. Карина Станкова (вільна боротьба) і Дмитро Атанов (дзю-до) поповнили скарбничку збірної команди двома бронзовими медалями. За підсумками всеукраїнського місячника «Спорт для всіх» щодо упорядкування спортивних майданчиків область увійшла до п’ятірки переможців. Вирішені питання фінансування робіт щодо реконструкції Палацу спорту в Одесі.
Обласна державна адміністрація підтримує всі ініціативи Президента України і всіляко сприятиме подальшому розвитку масової фізичної культури, спорту вищих досягнень, поліпшенню матеріально-спортивної бази для підготовки спортивного резерву до складу національних збірних команд України.
У День фізичної культури і спорту висловлюю найщиріші побажання фізкультурникам і спортсменам, тренерам – викладачам дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спортивних клубів, президентам спортивних федерацій, об’єднань і асоціацій, командам майстрів, меценатам спорту, численному фізкультурному активу.
Особлива вдячність – ветеранам фізкультури і спорту, олімпійським чемпіонам минулих років, чемпіонам Європи і Світу, які примножили спортивну славу області і нашої країни. Щастя і нових вам успіхів, друзі!
Голова обласної державної адміністрації Е. МАТВІЙЧУК
Почали з поля
Не встигли хлібороби передихнути від складних жнив, як настав час посівної. Перед цим для сільгоспвиробників традиційно організовується семінар. Цими днями такий семінар відбувся на базі СФГ «Журавушка».Господарством керує Валентин Журавленко. До Росіянівки, де базується господарство, з’їхалися фахівці з усього району.
Захід розпочався на одному з полів СФГ, де присутні мали можливість оглянути наявну техніку для проведення осінніх робіт. Тут механізатори СФГ «Журавушка» продемонстрували якість проведення сівби та обробітку ґрунту за традиційною і за так званою нульовою технологією, у результаті чого кожен міг зробити власні висновки.
Під урожай наступного року в районі заплановано посіяти близько 17 тисяч гектарів озимих культур.
Щоб домогтися високих результатів, аграріям слід докласти немало зусиль. Зокрема, виходити на вищій рівень організації виробництва продукції. Це вимога часу, на яку сьогодні аж ніяк не можна не звертати уваги, – зазначали учасники заходу.
Олена ХАРЧЕНКО, власкор «Одеських вістей», Фрунзівський район
«Аз Буки Веди»
крокує Бессарабією
60 хлопчиків та дівчаток прийняв нинішнього року болгарський культурно-просвітній центр «Аз Буки Веди» в Ізмаїлі, який діє з 2008 року на базі міської ЗОШ № 16. Тут теж продзвенів перший дзвінок. Але запис на навчання триває. Бажаючих глибше вивчати мову, історію, фольклор прабатьківщини серед етнічних болгар усе більше.
Причому займаються не лише юні городяни із різних шкіл, але й жителі сіл. Цьому сприяє графік роботи центру. Заняття проходять по неділях. А те, що вони вміють, – показали під час відкриття чергового навчального року у центрі. Більшість було нагороджено за успіхи у навчанні, за участь у різних міських, обласних, міжнародних конкурсах.
У нинішньому році введено вивчення ще одного предмету – географія Болгарії.
У липні нинішнього року учні центру разом із вчителями побували у столиці Болгарії Софії, були на навчальній практиці при департаменті удосконалення вчителів – у Софійському університеті ім. Климента Охридського. Декілька випускників центру вступили до болгарських вузів.
- У наших планах – подальша робота щодо виховання у дітей любові до прабатьківщини, — сказав піклувальник центру, президент Конгресу болгар України Юрій Граматик. – Цими днями такий центр відкрився у Болграді. До нас звертаються із проханнями про відкриття таких же центрів в інших райцентрах Придунав’я – у місцях компактного проживання болгар. І ми послідовно цю роботу провадимо.
Євген МАСЛОВ
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |