ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
14.09.2010 / Газета: Одесские известия / № 99(4081) / Тираж: 23655

Одеса

Субсидії – до початку опалювального сезону

З 1 серпня поточного року до департаменту праці та соціальної політики міської ради надійшло 12 тисяч звертань від сімей з приводу призначення субсидій. Про це під час круглого столу «Надання субсидій у спрощеному порядку» повідомила директор департаменту праці та соціальної політики міськради Олена Китайська.

За її словами, сьогодні субсидії оформляються навіть тоді, коли в людини є борги за житлово-комунальні послуги.

– Борг не є підставою для відмови, субсидія призначається на поточні платежі, – підкреслила Олена Китайська, уточнивши, що при департаменті створено комісію, яка розглядає питання призначення субсидій як виняток.

Директор департаменту повідомила, що також підписано розпорядження щодо створення робочої групи з питань регулювання та контролю права призначення субсидій за спрощеним порядком.

– Щотижня ми звітуємо про те, як триває в нас робота, тому що поставлено завдання – до початку опалювального сезону охопити усі сім’ї, які потребують підтримки і з боку держави, і з боку мерії, – відзначила Олена Китайська.

За її словами, для того, щоб не виникав ажіотаж при оформленні субсидій, змінено порядок роботи районних управлінь соціального захисту.

– Вони тепер працюють із 8.00 до 20.00 та в суботу, з 9.00 до 13.00, щоб прийняти усіх охочих людей оформити субсидію, – підкреслила директор департаменту.

Ще раз про культуру читання

Завершився п’ятиденний саміт директорів обласних бібліотек для дітей «Дитяче читання як феномен культурної спадщини». Про саміт вже повідомляла газета.

Він проходив за участю представників Міністерства культури та туризму України, фахівців Національної бібліотеки України для дітей, дитячих бібліотек Миколаївської, Харківської, Херсонської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернігівської областей, міста Севастополя.

Учасники обговорили такі питання: книжка і комп’ютер у дитячій бібліотеці; розвиток сімейного читання як одного з аспектів формування майбутнього читача; ефективні форми роботи з читачами-дітьми; культура читання сучасної дитини; міжнародний досвід формування читацької активності дітей; світ дитинства – грамотність, духовність, творчість.

Начальник обласного управління культури Н. Бабіч розповіла про організацію роботи дитячих сільських бібліотек. Зокрема, про те, як щороку проходить їх комплектування книжками та поліпшення матеріальної бази загалом. Учасники заходу ознайомилися з досвідом роботи бібліотек Ізмаїльського, Саратського та Фрунзівського районів.

З Македонії – із перемогою

Одесити підкорили македонське місто Охрид, у якому пройшов третій Міжнародний хоровий фестиваль.

Конкурсанти із Південної Пальміри – молодіжний жіночий хор «Оріана» при Обласному центрі української культури на чолі із Галиною Шпак та хор «AVE MUSIKA» Християнського університету із керівником Сергієм Савенком – вперше брали участь у такому престижному форумі. Перший млинець не виявився грудкою, і наші земляки повернулися додому у статусі лауреатів у своїх вікових категоріях. Учасники виступали на набережній, у церквах та музеях міста. Одесити повернулися додому не лише з перемогою, але й з чудовими враженнями від поїздки, вони відчували підтримку місцевих жителів та сподіваються, що у наступному році також гідно репрезентують рідне місто на цьому хоровому фестивалі, і перемоги стануть традицією.

«Край» саме у Південній Пальмірі

Сьогодні у кінотеатрі «Москва» відбудеться прем’єра фільму відомого російського режисера Олексія Учителя «Край». Про це повідомила прес-служба організатора першого показу – компанії «Интерфильм».

Участь у події підтвердили: Олексій Учитель, Юлія Пересильд (головна героїня фільму), Володимир Машков, Олексій Горбунов.

Нагадаємо, що на відкритті 1-го Одеського міжнародного кінофестивалю у липні поточного року Володимир Машков репрезентував гостям фестивалю витяги з цього фільму і обіцяв, що перша прем'єра на території СНД відбудеться саме у Південній Пальмірі.

– Ми так подумали з творцями зовсім нової картини, яка називатиметься «Край», що, мабуть, прем'єра буде в Одесі у вересні цього року. Знаєте, є така приказка: якщо щось добре пройшло в Одесі, то воно пройде добре скрізь.

На прес-конференції режисер фільму Олексій Учитель підтвердив, що Одесу для прем'єри обрали не випадково:

– Місто у вас чудове. Це було одностайне рішення. У нас таке передчуття, якщо ми стартуємо в Одесі, то все у нас буде гаразд.

Білгород-Дністровський

Тенденція до стабілізації

На вересневому засіданні виконкому міськради розглянуто підсумки соціально-економічного розвитку міста за перше півріччя.

Відзначено сталу тенденцію до стабілізації економіки. До зведеного бюджету надійшло понад 17 млн грн або на 35% більше, ніж за аналогічний період минулого року. На 56% більше платежів до держбюджету перераховано від підприємств. Темп зростання фактичних надходжень склав 124,6%, при цьому аналогічний показник по області у першому півріччі склав 111,5%. Середньомісячна заробітна плата по Білгороду-Дністровському, у порівнянні з першим півріччям 2009 року, збільшилася на 24,4% і склала 1663 грн. При цьому ріст заборгованості щодо виплати заробітної плати у першому півріччі вдалося зупинити.

Любашівський район

Якісне насіння – добрий ужинок

Цими днями на базі передового насіннєвого господарства «Агро-Ритм» вп’яте відбулася науково-практична конференція «День поля-2010». В її роботі взяли участь провідні науковці Одеського селекційно-генетичного інституту, інституту селекції та насінництва «Чабани», представники компаній «Осева-Прага», «Євраліс-Сіменс», «Бізонтех-2006», керівники, провідні фахівці управління агропромислового розвитку, фермери регіону. Також приїхали партнери господарства з Миколаївської, Кіровоградської, Херсонської, Черкаської, Дніпропетровської та Запорізької областей.

В актовій залі управління агропромислового розвитку райдержадміністрації відбувся науково-практичний семінар з проблем селекції та насінництва. Його учасників привітав голова райдержадміністрації Олексій Вовк, який відзначив, що від ефективної праці аграріїв залежить добробут країни.

Директор «Агро-Ритму» Віктор Стоцький розповів присутнім про здобутки керованого ним господарства. Яскравим прикладом тому служить насіння, вирощене тут. Ним засівається в Україні понад 3% площ, а це – 150 тисяч гектарів. Зрозуміло, що без підтримки науковців та співпраці з дослідними інститутами тут не обійшлося. Особливо це стосується Одеського селекційно-генетичного інституту.

Наступним етапом конференції став огляд посівів соняшнику і кукурудзи. Велике враження справили на землеробів півметрові в діаметрі шапки соняшнику і стебла кукурудзи з п’ятьма качанами.

Конференція завершилася підписанням договорів про закупівлю гібридів репрезентованих високопродуктивних сільгоспкультур.

Іванівський район

Дано конкретні доручення

Голова райдержадміністрації Наталя Бянова провела апаратну нараду, в якій також взяв участь голова райради Олексій Мазур.

Передусім було розглянуто питання щодо облаштування об’єктів водопостачання; погашення заборгованості із заробітної плати та легалізації заробітної плати і приведення її до середньообласного рівня; надання субсидій населенню за спрощеним порядком та пільг багатодітним сім’ям.

З розглянутих питань керівники району дали конкретні доручення відповідним службам.

Котовський район

Розпорядилися по-хазяйському

Жителі села Борщі роками відчувають дефіцит питної води.

Тому на останній сесії районної ради депутати вирішили спрямувати значну частину коштів із 450 тисяч гривень, виділених із обласного бюджету саме на будівництво артсвердловини та ремонт водопроводу у цьому населеному пункті.

32 тисячі, що залишилися, підуть на капітальний ремонт котельні Климентівської ЗОШ – дитсадка. До перших заморозків із усіма роботами ремонтники обіцяють упоратися.

Кодимський район

Витрати взяв обласний бюджет

Нинішнього року витрати на капітальний ремонт доріг у селах Загнітковому, Лабушній, селищі Слобідці взяв на себе обласний бюджет.

Органами місцевого самоврядування та дорожною службою району провадиться ямковий і поточний ремонт. До робіт залучається техніка підприємств та організацій, котра взимку переобладнується для снігоочищення.

Ізмаїл

І храмів сорок сороків…

У місті останнім часом активно провадиться будівництво церковних храмів та каплиць. Рік тому на громадських слуханнях було дане добро парафіянам на будівництво храму Георгія Побідоносця на перехресті проспекту Суворова та вулиці Рєпіна. Перший етап робіт тут вже завершено.

На останньому засіданні виконкому міськради було розглянуто питання щодо дачі згоди на розробку містобудівного обґрунтування на розміщення Свято-Ільїнського храмового комплексу у мікрорайоні Южний. А перед цим на засіданні містобудівної ради обговорювалася ініціатива парафіян, які ратують за новий храм Святої Катерини по вулиці Радянської міліції. Ініціативу підтримано. Планується також спорудження каплиці Святого Димитрія Донського на одній із сусідніх вулиць.

На будівництво нових церковних споруд отримане благословення митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела, про що повідомив настоятель Свято-Покровського кафедрального собору протоієрей о. Георгій.

Нові можливості діагностики

До Ізмаїла за рознарядкою Міністерства охорони здоров’я України та за активного клопотання облдержадміністрації прийшов цінний вантаж – устаткування комп'ютерного томографа. Він буде встановлений у Дунайській басейновій лікарні після завершення реконструкції приміщень. Тут створюється нове відділення – променевої діагностики (ВПД). Вартість найсучаснішого за усіма характеристиками устаткування виробництва фірми «Дженерал моторз» (США), становить 4 мільйони гривень.

– Новий томограф дасть можливість значно поліпшити якість екстреної та планової діагностики пацієнтів із різними захворюваннями і травмами, – сказав головлікар ДБЛ Олександр Верба. – Додам: у нинішньому році до лікарні вже надійшла та встановлена наркозно-дихальна апаратура австрійського виробництва. Також одержали і застосовуємо у обстеженні новітнє устаткування для досліджень УЗД у кольоровому чотиривимірному зображенні. Зроблено справжній ривок.

Миколаївський район

Подарували незабутнє свято

Фестиваль-конкурс «Село моє, для мене ти єдине», започаткований торік головою райдержадміністрації Олександром Чорним, нинішнього року розпочали жителі Новопетрівської територіальної громади.

В урочистостях взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Лариса Висоцька, в. о. начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Ірина Кудерська, Новопетрівський сільський голова Олександр Коваль. Учасники мали змогу оглянути виставки вишитих рушників, малюнків учнів місцевої загальноосвітньої школи. Потім сільський голова нагородив почесними грамотами та подарунками учасників художньої самодіяльності, лауреатів обласного конкурсу «Чисті роси» Мар’яну Гринечко та Людмилу Будіш. Грошовою премією було відзначено вчителя музики Новопетрівської загальноосвітньої школи Миколу Загороднього. Теплою, душевною була розповідь про село директора Новопетрівського сільського Будинку культури Наталі Мунтян. Учасники свята насолоджувались задушевними піснями та віршами, що звучали зі сцени у виконанні аматорів художньої самодіяльності і учнів загальноосвітньої школи.

Роздільнянський район

«Надію» усі люблять

«Надією» називається хорова капела із села Рибальського. Створена як хор ветеранів, вона стала справді народною.

У її складі сьогодні співають не лише ветерани, але й молодь. Душею колективу протягом багатьох років залишається його художній керівник Лариса Андріївна Лагутіна. Вона сама пише пісні, співає.

Із концертами хорова капела «Надія» виїжджає до сіл району, де має великий успіх у глядачів.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, О. МЕЛЬНИК, О. КРАСНОЛОБОВА, Т. ГУРІЧЕВА, Ю. ФЕДОРЧУК, А. СТЕПАНОВА, Л. КУЗЬМЕНКО, Є. МАСЛОВ

Готуючись до повені восени

Розпочато роботи щодо зміцнення дамби, яка тягнеться берегом Дунаю уздовж автотраси Рені — Ізмаїл. Саме ця дамба була найслабшою ланкою у системі гідротехнічних споруд в Українському Придунав’ї і цього року під час небувалого підняття води у річці місцями давала небезпечну течу.

Треба буде зміцнити і оновити близько 23 кілометрів захисних споруд, вартість реконструкції оцінюється у 67 мільйонів гривень, які виділені з Державного бюджету відповідно до розпорядження Кабміну. Замовником реконструкції дамби виступає держпідприємство «Одеська обласна дирекція будівництва водогосподарських об'єктів» (ООДБВО), генеральним підрядником є представництво «МТД Холдинг ГмбХ» (м.Київ). Завдання поставлено дуже жорстко — виконати намічені роботи до 1 грудня поточного року.

Цими днями у Рені відбулася нарада за участю усіх служб та підприємств, так чи інакше задіяних у реалізації противоповеневих заходів. Як відзначив начальник управління з надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації Олександр Міхєєв, роботи необхідно провести у гранично стислий термін, оскільки фінансування здійснюється з резервного фонду — неосвоєні гроші повернуться до скарбниці безповоротно. Як повідомив директор ООДБВО Георгій Бузіян, на сьогоднішній день вирішені практично всі організаційні та технічні питання, пов'язані з проведенням реконструкції дамби. Зокрема, будуть зняті дротові прикордонні загородження, на окремих ділянках доведеться вирубати заповідний ліс (прикордонники та екологи з цим погодилися). Ґрунт доставлятиметься з кар'єра біля села Орлівки, а також з околиць Рені.

Єдиною невирішеною проблемою залишається доля автотраси Рені — Ізмаїл: є серйозні побоювання, що важка техніка під час земляних робіт остаточно зруйнує і без того розбите дорожне полотно. Тим часом ця траса — єдина автомобільна магістраль, яка пов'язує Ренійський район з основною територією України. До того ж, по дорозі Рені — Ізмаїл здійснюються інтенсивні пасажирські та вантажні перевезення міжнародного значення. Видатки на ремонт дороги після реконструкції дамби не передбачено у проекті. Питання залишається відкритим.

Антоніна БОНДАРЕВА, власкор «Одеських вістей», Ренійський район

Від ідеї до дії

Район відвідали представники Королівства Нідерланди та україно-голландського центру аграрних технологій «Дукатт». Центр тісно співпрацює з багатьма вітчизняними сільгоспвиробниками, залучаючи до роботи іноземних, зокрема, голландських інвесторів.

Кілька років тому в одному з тендерних проектів ЦАТ «Дукатт» взяв участь сільгосппідприємець з села Маяки В’ячеслав Агузаров.

Спільно з іноземним інвестором та Київським центром аграрних технологій він створив конкурентоспроможне виробництво з використанням сучасних технологій.

Основні ставки було зроблено на сучасну систему зберігання овочевої продукції. Нові сховища, площею близько 1,5 тисячі квадратних метрів забезпечують якісне довготривале збереження врожаю з мінімальними енергозатратами.

– Ми знаємо, що зберігаємо живий продукт, тому всі складові системи підтримують ідеальні умови для свіжих овочів та фруктів, – говорить Наталя Погожа, директор центру аграрних технологій.

Ознайомитися з результатом роботи приїхали головні інвестори проекту: Кейс Оомен, Евер Ян Крайнсбрінк, Мейвес Браувер.

Начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Микола Рудь, спілкуючись з гостями, розповів про успіхи та проблеми у вирощуванні овочевих культур, зокрема, томатів.

Оглянувши сховище, присутні пройшли до теплиці, збудованої згідно з потребами і можливостями зберігання вирощеної в них продукції.

– Будівництво цієї єдиної в регіоні теплиці найкращим чином відповідає вимогам виробників розсади овочів та квітів, – говорить директор фірми «Гран» В’ячеслав Агузаров. – Ми покладаємо великі надії на неї.

Конструкція теплиці має значно більшу, у порівнянні зі звичайними, корисну площу, досконалу систему фіксації плівки та найкращу форму для ефективного сходження снігу та стікання конденсату. Робота в ній повністю автоматизована.

Кіма ДЕРКАЧ, Біляївський район

Автор: В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, О. МЕЛЬНИК, О. КРАСНОЛОБОВА, Т. ГУРІЧЕВА, Ю. ФЕДОРЧУК, А. СТЕПАНОВА, Л. КУЗЬМЕНКО, Є. МАСЛОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту