ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
БРИФІНГ — МИКОЛА СКОРИК: «ПРІОРИТЕТАМИ У НАШІЙ РОБОТІ БУЛИ І ЗАЛИШАЮТЬСЯ ІНТЕРЕСИ ОБЛАСНОЇ ГРОМАДИ ТА РОЗВИТОК РЕГІОНУ»
14.09.2010 / Газета: Одесские известия / № 99(4081) / Тираж: 23655

33-я сесія стала, мабуть, передостанньою у роботі Одеської обласної ради п'ятого скликання. Про підсумки діяльності нинішньої облради та перспективи формування органів місцевого самоврядування на найближчий виборчий період, ішлося під час традиційного брифінгу голови облради Миколи Скорика, який відбувся у перерві пленарного засідання. Пропонуємо вашій увазі його короткий виклад.

Дмитро Яновський, «Радио Одесса»: – Миколо Леонідовичу, на Ваш погляд, чи істотно зміниться особистісний склад обласної ради після виборів 31 жовтня?

Микола Скорик: – Гадаю, депутатський корпус зміниться. Наскільки – покажуть вибори. Це вирішать виборці.

Денис Гончар, ТК «Новая Одесса»: – А наскільки зміняться списки кандидатів від Партії регіонів до обласної ради у порівнянні з нині діючим складом?

Микола Скорик: – Потрібно дочекатися відповідної конференції обласної організації Партії регіонів, де затверджуватимуться списки. І ви всі їх побачите.

Світлана Меркулова, ТК «АТВ»: – Якою буде Ваша реакція на вимогу молодіжних організацій створити на базі Палацу студентів молодіжний культурний центр?

Микола Скорик: – А чим зараз це не молодіжний культурний центр? Там немає жодної комерційної організації, розташовані винятково дитячі і молодіжно-юнацькі секції. Що ще там потрібно створювати з погляду протестувальників? Нехай пояснять, тоді можна буде на цю тему подискутувати. Я нікого не хочу образити, але складно зрозуміти, чого конкретно хочуть організації, які вимагають якоїсь переорієнтації Палацу студентів.

Денис Гончар: -Під час їхнього мітингу звучали гасла про те, що не виконувалася програма підтримки молоді, на яку нібито було виділено 600 тисяч гривень...

Микола Скорик: – Якщо взяти статистику за 2006 – 2010 роки, то всі програми, які були закладені у межах бюджету, виконувалися на 100 %. Не було жодної статті, що відображена в обласному бюджеті і не одержала б грошей на реалізацію. Але в Одеській області є деякі регіональні програми, фінансування яких не передбачалося у бюджеті. Тут потрібно розуміти, що наявність регіональної програми і рядок у бюджеті – трохи різні речі.

Ярослав Католик, «Избирком»: – Миколо Леонідовичу, які зміни до Регламенту обласної ради Ви рекомендували б внести у наступному скликанні?

Микола Скорик: – Регламент – основний документ у роботі обласної ради. На початку нашої каденції над ним трудилася робоча група з керівників усіх політичних сил, які пройшли до обласної ради. Якщо порівняти обласну раду попередніх і нинішнього скликань, то вони, звичайно, відрізняються. Ми вносили свої зміни до регламенту, як, зокрема, стосувалися кількості постійних комісій, роботи погоджувальної ради, президії. Це дуже дійові органи. Тому що виносити всі дискусії у залу неправильно. Я не прихильник того, щоб сесії тривали до 12-ї години ночі. І коли говорять, що у нас швидко голосуються рішення, то це не тому, що всі з усім згодні, а тому що всі питання були серйозно попередньо відпрацьовані у комісіях, на президії і погоджувальній раді.

Гадаю, деякі зміни будуть і у регламенті наступного скликання. Але вони обговорюватимуться і вноситимуться виходячи з того, хто і як буде репрезентований в обласній раді. І з врахуванням того, що у ньому будуть депутати – мажоритарники і депутати від політичних сил.

Оксана Коваленко, ТК «Real-estate»: – На сесії Ви зробили докладну доповідь про свою роботу. Що Ви для себе вважаєте головним досягненням?

Микола Скорик: – Відповідно до закону про місцеве самоврядування, я зобов'язаний щороку звітувати перед депутатським корпусом і громадою Одеської області про те, чим жила обласна рада, і що я робив як її голова. Пріоритетами у нашій діяльності були і залишаються, з одного боку, соціальний захист населення, а з другого боку – інвестиційний розвиток нашого регіону. І ми намагалися поєднувати ці дві складові у роботі. А висновки робитимуть виборці, громада області. Я вдячний депутатам за те, що вони підтримали мій звіт не тільки за останній рік, але й за всю нашу каденцію. Ми з упевненістю йдемо на вибори і віримо у майбутню роботу обласної ради.

Оксана Коваленко: – Але в цілому, Ви задоволені своєю роботою?

Микола Скорик: – Цілком задоволені своєю роботою можуть бути тільки обмежені люди. Сподіваюся, я не належу до цієї категорії. Я розумію існуючі проблеми. Але в цілому наберуся нахабності сказати, що оцінюю нашу діяльність позитивно.

Денис Гончар: – Як зміниться загальна чисельність депутатів обласної ради наступного скликання?

Микола Скорик: – Відповідно до законодавства про місцеве самоврядування, єдиною нашою функцією при підготовці до виборів є визначення кількості депутатів в обласній раді та у радах нижчого рівня – міських і районних. В ухваленому сьогодні рішенні ми постаралися врахувати, з одного боку, норми закону, а з другого боку – побажання суб'єктів нашої області, і начебто нам це вдалося. В Одесі, зокрема, на пропозицію Одеської міської ради залишилося 120 депутатів. Що стосується обласної ради, то у наступному скликанні у нас буде 132 депутати. Тобто від кожного з 33 суб'єктів області обиратимуться по два депутата за мажоритарними округами і по два депутати – від політичних сил.

Дмитро Яновський: – А як зміниться кількісний склад на місцях?

Микола Скорик: – По-різному – десь залишилася попередня кількість депутатів, десь зросла, десь зменшилася. Міські ради формуються, виходячи з кількості населення. Обласна рада – виходячи з кількості адміністративно-територіальних одиниць, кожна з яких відповідно до закону має рівне представництво. Можна сперечатися, наскільки правильно те, що Одеса при своїй кількості виборців матиме стільки ж депутатів в обласній раді, скільки, наприклад, Фрунзівський район, у якому живе набагато менше жителів. Але я гадаю, для того, щоб усі суб'єкти області були адекватно репрезентовані – це все-таки правильне рішення.

Автор: Прес-служба обласної ради


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту