![]() |
|
![]() |
![]() |
14-15 вересня Одеса приймала високу гостю – пані Цецку Цачеву, Голову Народних Зборів Республіки Болгарії (аналог нашої Верховної Ради). Це її перший візит до України. Після відвідування Києва пані Цачева прибула до нашого регіону. Чудовим приводом для візиту стало 100-річчя Генерального консульства Болгарії в Одесі. Крім того, Одещина – один із найбагатонаціональніших регіонів України, а болгарська діаспора, (понад 160 тисяч чоловік) – найбільша та найдружніша.
Пані Цачева – перша жінка-спікер в історії болгарського парламентаризму. Свою професійну діяльність вона починала як робітниця деревообробної фабрики. Потім здобула юридичну освіту, зайнялася політикою і в липні минулого року була обрана спікером Болгарського парламенту.
Під час офіційної зустрічі в аеропорту закордонну делегацію вітали керівники області, представники МЗСу та дипломатичного корпусу, а також болгарських громадських організацій. Потім іноземні гості на чолі із пані Цачевою прибули до Будинку прийомів Одеської облради. Під час бесіди із головами обласної ради Миколою Скориком та облдержадміністрації Едуардом Матвійчуком зайшлося не лише щодо відродження попередніх побратимських зв'язків (Одеса–Варна), але й про тіснішу взаємодію на рівні регіонів.
– Однією із цілей цього візиту є намір відновити традиційно важливі зв'язки, – відзначила Цецка Цачева. – Як представники законодавчої влади, ми не маємо прямого впливу на реальний розвиток економіки. Та, проте, взаємодія на нашому рівні дає дуже сильний поштовх для поновлення економічних взаємин. Свідченням цього може служити чергова сесія спеціальної міжурядової комісії, яка в жовтні відбудеться у Києві.
Пані Цачева також відзначила, що після минулорічних парламентських виборів у Болгарії вперше при Кабінеті Міністрів було засновано посаду «міністра без портфеля». Він займається винятково зв'язками із болгарами за кордоном, багато їздить по усьому світу, зустрічається із представниками болгарської діаспори, і зовсім нещодавно побував в Україні. Що стосується скасування візового режиму для болгар – громадян України, які бажають частіше відвідувати історичну батьківщину, то поки що це питання вступає у суперечність із вимогами Євросоюзу, членом якого стала Болгарія. У той же час, болгарський уряд працює над ідеєю зниження «візової такси». Однак навіть зараз, за інформацією Посольства Болгарії в Україні, кількість взаємних поїздок представників наших двох держав значно зросла.
У свою чергу, голова Одеської облради Микола Скорик відзначив, що для Одещини «велика честь приймати керівника законодавчої гілки влади Болгарії – країни, з якою у нас дуже тісні історичні, культурні та економічні зв'язки». Микола Леонідович відзначив, що «облрада нинішнього скликання виконала та перевиконала свої обіцянки у частині міжрегіональної співпраці». Він висловив упевненість, що депутати нової каденції «активно продовжать початі напрацювання», а візит пані Цачевої позитивно вплине на цей процес.
Крім офіційних зустрічей із керівниками обласної та міської влади, спікер болгарського парламенту також поспілкувалася із представниками болгарської діаспори у Всеукраїнському центрі болгарської культури. Пані Цачева висловила задоволення тим, що Одеська область завжди демонструвала толерантне ставлення до етнічних болгар і забезпечила їм сприятливі умови для збереження та розвитку національної культури та болгарської мови.
– Я дуже хвилювалася перед цією зустріччю, тому що кожного з болгар в Одесі сприймаю як свого брата або сестру. Коли ти потрапляєш до іншої країни і зустрічаєш там людей, із якими в тебе спільне коріння, спільна мова, спільний побут і спільна культура, – це дуже зворушливо, – зізналася Цецка Цачева.
Голова Народних Зборів Болгарії також додала, що поряд із підтримкою болгар в Україні, серед основних цілей її візиту стоїть і зміцнення дружніх відносин між нашими країнами:
– Я впевнена, що у майбутньому ми станемо ближчими. І для того, щоб між громадянами двох держав така близькість виникла, вони повинні спілкуватися. А ми, політики, повинні створити прості правила, без зайвої бюрократії та адміністративних складнощів для того, щоб люди почували себе громадянами Європи та світу.
На завершення свого візиту Цецка Цачева взяла участь у відкритті виставки «Епоха царя Фердинанда I та повернення Болгарії до Європи», що відбулася у будинку Генерального консульства в Одесі та присвячена 100-річчю цього дипломатичного відомства. Серед почесних гостей також були голова Одеської обласної ради Микола Скорик, представник Міністерства закордонних справ України в Одесі Костянтин Ржепішевський, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Болгарії в Україні Димитар Владимиров, представники болгарської діаспори. Як відзначалося на зустрічі, Генеральне консульство Болгарії в Одесі (яке сьогодні охоплює Одеську, Миколаївську, Херсонську області та АР Крим), особисто Генеральний консул Георгі Проданов гідно виконують свою дипломатичну місію, відіграють важливу роль у культурному, соціальному, економічному житті нашого регіону, сприяють активізації двосторонніх зв'язків між нашими державами.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |