![]() |
|
![]() |
![]() |
Найбільшим хабарем цього року були 125 тисяч доларів, які дали за право користування землею і розташування на ній торговельних точок. Пригадується, рекорд серед хабарників минулого року був вищий – 2 млн гривень, – за послуги щодо надання землі у Роздільнянському районі.
Багато подібних ситуацій перебувають під контролем. Перший заступник прокурора Одеської області Михайло Чорний поінформував про деякі з них на прес-конференції, присвяченій підсумкам роботи наглядового відомства за 8 місяців поточного року.
Хабарництво і корупція залишаються всепроникаючими явищами у соціальні верстви. Наприклад, не обійшлося без камінця у город навіть органів внутрішніх справ. 868 працівників міліції притягнуто до дисциплінарних стягнень. 35 – до кримінальної відповідальності. М. Чорний розповів про співробітника Хмельницького райвідділу Одеси, викритому у фабрикуванні матеріалів рейдової перевірки, чим і користувався як інструментом для вимагацтва. Зараз судді визначають його майбутнє.
Постав перед судом також один з уповноважених відділу щодо боротьби з незаконним обігом наркотиків Одеського міського управління міліції. Він вимагав 200 доларів за своє рішення закрити справу і не притягати до відповідальності порушника, затриманого з 450 грамами наркопрепаратів.
В людей у погонах зустрічаються і такі гріхи, як ігнорування закону про звертання громадян. Дільничні поклали під сукно у цілому 512 заяв або винесли постанови про відмову у порушенні кримінальної справи. Хоча доказового матеріалу для початку слідства було досить. По суті, прохачам було відмовлено у допомозі.
Зате зусиллями міліції перекрито 22 міжнародних наркоканали. Взято під варту не тільки перевізників, але й розповсюджувачів цих згубних для здоров'я і психіки засобів. Багато з них – продавці у продуктових крамницях і бармени за стійками нічних закладів. Вони таємно продають курильні суміші і аж ніяк не безневинні пігулки.
Але і ці порушення мерхнуть перед масштабами злочинів, скоєних організованими злочинними угрупованнями. Останні втратили початкову форму рекету і набули рис юридичних баталій. Для одержання наживи шляхом обману, використовують підробку, підтасування фактів, фіктивні документи, перекручення статей закону, що призводить до затягування нескінченних судових процесів. Цінується не груба ломова сила, а віртуозність адвокатів, підкуп виконавців, запрошення найманих свідків. Це дуже ускладнює боротьбу із злочинністю.
Як повідомив М. Чорний, ліквідовано 23 організовані злочинні угруповання. Вони працювали у сфері економіки, вражали вірусом жадібності банківську систему.
Одним з поширених видів відмивання і відкачування грошей є створення конвертованих центрів. Тут не обійшлося без змови із співробітниками податкових органів та участі у нечесній грі керівників високого рангу. Так до суду відправлена справа про угруповання, до складу якої входили голова правління ВАТ «Одеснафтопродукт», начальники кількох підприємств, директор малого підприємства «Залив». На рахунку цієї гоп-компанії витрати у сумі 38 млн гривень.
Гучною кримінальною справою стали матеріали щодо діяльності осіб, які розпоряджалися коштами кредитної спілки «Україна». Ці фармазони завдали збитку державі, який обчислюється сьогодні 80 млн гривень. Кілька справ щодо таких персон перебувають у роботі.
Навколо створення ще одного «конверта» згрупувалося 12 чоловік. Про те, на яку широку ногу вони почали жити, можна судити хоча б з розмірів конфіскованого у них майна. Воно становить 3 млн гривень. На думку прокуратури, найбільша шкода, яка завдається суспільству такими злочинцями, полягає у тому, що вони підривають правові підвалини і систему економічних відносин між громадянами, сферою підприємництва та державою. Хтось чесно сплачує податки, а хтось обкрадає бюджет, мінімізуючи свої доходи. Такі приховувачі справжніх доходів паразитують на тілі суспільства.
Симптоматично, що за звітний період скоєно 16771 злочин. Це приблизно на 12 % вище, ніж за той же час у 2009 році. Тобто, незважаючи на ризик, матеріальні апетити зростають. Багато злочинців перебувають під слідством або вже сидять. Решта відчувають, що для них настає час переходити з харчування у зіркових ресторанах на камерну баланду. Але скільки авантюристів ще вірять у свою щасливу зірку!
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |