ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
21.09.2010 / Газета: Одесские известия / № 102(4084) / Тираж: 23655

Одеса

Подвигу партизанів та підпільників присвячується

Завтра, 22 вересня 2010 року, відбудеться урочистий ритуал покладання квітів до пам'ятника Невідомому матросу на Алеї Слави на відзначення подвигу партизанів та підпільників у період Великої Вітчизняної війни.

Початок о 10.00. У заході візьмуть участь керівники області та міста, представники ветеранських і громадських організацій.

Нагадаємо, що День партизанської слави, встановлений Указом Президента України у 2001 році, відзначається як день всенародної поваги до тих, хто боровся із фашистами у глибокому тилу ворога.

За мужність і героїзм 200 тисяч партизанів та підпільників нагороджені орденами і медалями, а 223 удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

Для підвищення конкурентоспроможності

Сьогодні, об 11.00, у Малій залі міської ради відбудуться презентація та обговорення ініціативного проекту Міжнародної торговельної палати (ICC Ukraine) «Інвестиції в людей – ключовий чинник підвищення конкурентоспроможності».

Як повідомило управління інформації міськради, це соціально-економічний проект, ініційований з метою підвищення конкурентоспроможності національних підприємств.

Основне призначення стандарту «Investors in People» – побудова на практиці ефективної системи менеджменту, оптимізація організаційної структури підприємства, стратегії планування, досягнення гармонізації взаємодії керівників та співробітників.

Мета зустрічі – презентація основних принципів єдиної у світі стандартизованої технології «Investors in People», яка дозволяє побудувати ефективну модель управління персоналом для підвищення рівня продуктивності, прибутковості та конкурентоспроможності організації і запрошення до участі у пілотному проекті в Україні.

Організатори заходу – управління економіки, інвестиційної політики та зовнішньоекономічної діяльності Одеської міської ради і Національний комітет Міжнародної торговельної палати України (ICC Ukraine).

Розмова піде про професійні конкурси

Завтра у межах міської програми сприяння розвитку інформаційної сфери відбудеться семінар «Про участь журналістів Одеси у професійних конкурсах».

Організатор: управління інформації Одеської міської ради.

Мета заходу – надання інформації та консультацій, обмін думками з питань, пов'язаних із різними професійними конкурсами. У семінарі візьмуть участь представники ЗМІ, державних та місцевих владних структур.

Розмова піде про професійні конкурси ЗМІ в Україні, успіхи одеських журналістів у них; підготовку конкурсних матеріалів.

Ширяївський район

Чи врятує новобудова від отрутохімікатів?

Об’єкти із залишками небезпечних хімічних сполук, що загрожують всьому живому, розташовані поблизу села Копійкового. Нещодавно тут відбулося виїзне засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Начальник управління з питань НС та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації О. Міхеєв, заступник начальника цього управління Ю. Чук, голова райдержадміністрації Н. Куртогуз, заступник голови РДА В. Ткач, начальник відділу Держкомзему у Ширяївському районі О. Ненько, Малігонівський сільський голова Л. Ясніцька та інші зацікавлені особи вели мову про спорудження нового складу отрутохімікатів та вирішення питання щодо ліквідації старого приміщення. Торік на це було виділено 750 тисяч гривень, однак значну частину коштів не використали. Цього року обласна рада додатково виділила ще 530 тисяч гривень, зокрема, на створення захисної зони зелених насаджень. Нині провадиться рекультивація земель. Для вирішення цього питання Малігонівська сільська рада має взяти на баланс старий склад і передати його комунальному підприємству «Облтрансбуд». Необхідно також виконати землевпорядні роботи, замовити виготовлення проектно-кошторисної документації тощо.

Ізмаїл

Поки товчуть воду у ступі...

У міському управлінні водоканалізаційного господарства вважають певним успіхом вже те, що під кінець року сума запланованого раніше збитку зменшиться майже удвічі. Проте, за попередніми розрахунками, вона складе у межах 1,8 млн грн. Певним виходом зі становища тут вважають підвищення тарифів до економічно обґрунтованих. В Ізмаїлі вони на порядок нижчі, ніж у сусідніх містах. Однак ці пропозиції на засіданні виконкому міськради підтримані не були.

– Нині чинний тариф, – говорить начальник КП «ВУВКГ» В'ячеслав Кулик, – не дозволяє покрити зростаючих боргів і зайнятися заміною аварійних систем. До теперішнього часу з початку року замінили всього 2,5 кілометра зношених труб. Та й у минулому, благополучнішому, році, у зв'язку із нижчим рівнем витрат, змогли замінити лише 5 км. А аварійними вважаються близько ста кілометрів!

Як поінформував керівник комунального підприємства, воно зуміло за рахунок власних коштів підготуватися до зими, домагається цілодобової подачі води 98 – 99% споживачів. Але далі становище стає усе важчим та безнадійнішим.

Додамо: для того, щоб повністю замінити аварійні труби, треба не менше 12 – 15 мільйонів євро – не враховуючи також потребуючого заміни устаткування, впровадження енергоощадних технологій та будівництва власних очисних споруд.

Тут, можливо, і дається взнаки найвідчутніше те, що нинішнє скликання міської ради, на відміну від районної, найчастіше з'ясовувало між собою стосунки, забувши про конструктивний підхід до розв’язання головних міських проблем та лобіювання інтересів Ізмаїла на обласному і урядовому рівнях. Адже недарма кажуть – вода камінь точить. Але поки що її, тобто воду, товчуть у ступі…

Комінтернівський район

Вже Зима в очі заглядає...

Одне-єдине питання розглядалося на позачерговій сесії районної ради. Це – видатки із загального та спеціального фондів на підготовку до зими соціальних закладів.

Через фінансове управління райдержадміністрації з цією метою спрямовано 4 млн 394, 9 тис. грн. У переліку об’єктів значаться школи, фельдшерсько-акушерські пункти, дитячі садки, дитячі будинки (в т. ч. сімейного типу, та сім’ї, в яких взято піклування над сиротами). Значні суми виділено на ремонт сільських водопроводів, каналізаційних та газорозподільних мереж. Не обійдено увагою і таку важливу проблему як ремонт доріг. Затверджено також поточні видатки районної ради, райвідділу освіти, Територіального центру соцобслуговування пенсіонерів та самотніх непрацездатних громадян, управління праці та соціальної політики. Всього на підготовку до зими у районі спрямовано понад 6 млн грн.

Балтський район

У Піщану – з рейдом

За рішенням координаційної ради при райдержадміністрації з питань попередження поширення ВІЛ/СНІДу, наркоманії, туберкульозу, ліквідації дитячої безпритульності проведено медико-соціальний рейд до села Піщана.

У ньому взяли участь фахівці ЦРЛ, соціальних служб райдержадміністрації, правоохоронних органів та працівники сільради.

Під час рейду виявлено та взято на диспансерний облік п'ятьох людей хворих на хронічний алкоголізм, випадки педикульозу у дорослих та дітей, взято кров на аналіз у понад двадцяти людей на виявлення венеричних хвороб та ВІЧ-інфекції.

Також члени рейдової бригади побували у десяти неблагополучних сім’ях, де живуть вісімнадцятеро дітей, батьки яких пиячать, не виконують своїх обов'язків. З ними проведено попереджувально-профілактичні бесіди.

Березівський район

Щоб не затьмарювалися дні дитинства

На черговій нараді в райдержадміністрації заслухано питання про стан роботи з дітьми із неблагополучних сімей. Про проведення профілактичної операції «Літо-2010» доповів В. Олійник – начальник служби у справах дітей РДА.

Під час операції в населених пунктах району обстежено 14 неблагополучних сімей. Рейди провадилися спільно з працівниками кримінальної міліції у справах дітей, дільничними інспекторами та представниками місцевої влади. Проведено профілактичні бесіди з батьками, дано термін для створення належних умов догляду за дітьми у сім’ях. Також проведено рейди «Діти вулиці», «Вокзал» на території міста Березівки. За бродяжництво та жебракування з вулиці вилучено двох дітей та влаштовано до місцевого притулку. З батьками провадиться відповідна робота.

Особливу увагу приділено малолітнім сиротам, позбавленим батьківського піклування, а також дітям, які живуть у прийомних сім’ях і тим, що відзначаються так званою девіантною поведінкою. Не випадково у пришкільних таборах та оздоровчому закладі «Чайка» відпочило та оздоровилося 53 дитини вказаних категорій.

У межах соціального проекту «Дні дитинства», з метою підготовки до школи дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, проведено районну доброчинну акцію «Готуємо дітей до школи», в результаті якої 60 учням з неблагополучних, малозабезпечених та багатодітних сімей вручено шкільне приладдя.

Южне

Народний вчитель – перший в області

З солідними напрацюваннями і здобутками розпочали новий навчальний рік педагоги міста.

Свідчення тому – нагороди і звання. Відзначено багатьох представників шкіл та дошкільних закладів.

Так, директорові Авторської школи Миколі Гузику присвоєно почесне звання народного вчителя України (він став дванадцятим у країні і першим на Одещині, хто удостоєний цієї високої відзнаки).

Завідувачка дитячого садка № 4 Віра Сучок здобула перемогу на Всеукраїнському фестивалі педагогічних інновацій і посіла третє місце у загальнодержавному конкурсі «Педагог-новатор-2010».

Вчителем року у самому Южному визнано російського філолога школи № 1 Тетяну Полтавську, яка в аналогічному обласному конкурсі була названа другою у своїй номінації.

Алла Кириченко з Авторської школи визнана серед переможців Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року з предмету духовно-морального спрямування».

Вихованці цих та багатьох інших южненських педагогів стали минулого навчального року переможцями і призерами обласних предметних олімпіад, спартакіади школярів Одещини.

Ізмаїл

Грант для бібліотеки

У міській центральній дитячій бібліотеці пройшло виїзне засідання Всеукраїнського саміту «Дитяче читання як феномен культурної спадщини». І це – не випадково. Ізмаїльці в нинішньому році перемогли у конкурсі проектів розвитку бібліотечної системи і одержали грант – 15 тисяч доларів. Гроші будуть використані на комп'ютеризацію.

– Ця бібліотека – одна з кращих в Одеській області, – відзначила генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей Настасія Кобзаренко. – Її характеризують творчий підхід до роботи, використання нетрадиційних методів. Тут є чому повчитися і на що подивитися.

Учасники ознайомилися із книжковими експозиціями, фондами, оформленням приміщень.

– Від побаченого залишилися найкращі враження, – така думка головного фахівця управління культури і туризму облдержадміністрації Ольги Тарасової. – Вражають не лише значні книжкові фонди, але й діючий тут Театр книжки.

На саміті було дано позитивну оцінку і зусиллям міської влади. У нинішньому році на ремонт будинку виділено 280 тисяч гривень. 30 тисяч пішло на ремонт бібліотечного фонду.

Великомихайлівський район

Мелодії для співочої душі

П’ять років минуло відтоді, як в районі було започатковано День української пісні. Згодом це свято переросло у фестиваль народних колективів і отримало назву «Мелодія душі». Цьогоріч колективи гостинно зустрічав Кіровський БК.

На його сцені демонстрували свої вокальні здібності народний вокальний ансамбль «Калинонька» Великомихайлівського РБК, народний хор Великоплосківського БК, народний театр Великомихайлівського РБК, народний вокальний ансамбль «Горлиця» Новоборисівського БК, місцевий народний вокальний ансамбль «Кіровчанка», вокальний жіночий ансамбль «Струмок» Цебриківського БК, дитячий театральний колектив «Ассоль» Першотравневого закладу культури, вокальний жіночий ансамбль «Гармонія» Гребениківського БК.

Також народний театр та народний ансамбль «Калинонька» Великомихайлівського РБК потішив і глядачів театралізованою мініатюрою «Ярмаркує весь народ».

Учасників фестивалю вітали і нагороджували грамотами начальник відділу культури і туризму Р. Беген та радник голови райради В. Тростенюк.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, Ю. ФЕДОРЧУК, Є. МАСЛОВ, О. НЕБОГАТОВ,

А. СТЕПАНОВА, Т. МАСИМ’ЮК

Сьогодні – Міжнародний день миру

МИРУ І ЗЛАГОДИ

Немає нічого ціннішого, ніж мир на планеті, у кожній країні, у кожній громаді, у кожній сім’ї. Там, де руйнуються мир і спокій, гинуть всі надії, сподівання і плани. На зміну їм приходять тривоги і страждання, голод і холод, які випали на долю нашого народу у роки Великої Вітчизняної війни, які випадають сьогодні на долю тих, хто стає жертвою політиків і терористів, котрі породили «гарячі точки», провокують конфлікти, що забирають спокій і життя невинних людей. Проти цього борються прихильники миру усіх країн, які відзначають сьогодні черговий Міжнародний день миру.

Миротворці Одещини, виконуючи різноманітні програми та проводячи акції, розроблені обласною Радою миру, вносять свою частку у забезпечення стабільності, злагоди, взаєморозуміння у нашому регіоні, де живуть представники понад 130 національностей, зміцнюють міжнародні зв'язки, переконливо пропагують головні загальнолюдські цінності, залучають нових людей до своїх лав.

У Міжнародний день миру від імені обласної Ради миру і від себе особисто бажаю всім жителям Одещини, щоб завжди було над головою чисте, блакитне небо і землю не тривожили розриви бомб і снарядів. Нехай мир і злагода, добробут і любов живуть у кожній сім’ї.

Голова Одеської обласної Ради миру, Герой України, Почесний громадянин м. Одеси В. ФІЛІПЧУК

Барви селищних іменин

Цими днями Саврань відзначала свій 612-й день народження. Керівники району та райцентру щиро привітали жителів та гостей Саврані. На святі прозвучало багато пісень. Відбулися конкурси та турніри, в яких могли проявити свої здібності багато охочих. Одні, наприклад, змагалися у швидкості поїдання пельменів, другі в тому, хто більше разів підніме мішок цукру. Любителі пива мали змогу безкоштовно опорожнити не один кухоль цього напою.

Ті, хто придбав квиток лотереї, могли виграти не тільки телевізор, мобільний телефон, праску, а й живого баранчика.

У програмі свята було чимало нагороджень. Зокрема, тут відзначали ті колективи, які найкраще дбають про санітарний стан своїх підприємств, організацій, установ та прилеглих до них територій. Серед перших цілком справедливо було нагороджено колектив дитячого садочка «Веселка», його очолює Людмила Гремалюк.

Комісія визначила й кращі садиби. Тут однією з перших назвали мешканку вулиці Лікарчука Оксану Бондар.

На свято прийшли цілими родинами. Після офіційних поздоровлень, вшанування переможців та іменинників, конкурсів і концерту ще довго радувала молодь дискотека в центрі парку під зоряним небом. А на районному стадіоні на честь селищних іменин лунали салюти.

Лариса ПІВТОРАК, власкор «Одеських вістей», Савранський район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту