![]() |
|
![]() |
![]() |
Відповідно до даних Головної державної служби України, з двох тисяч чиновників місцевого самоврядування тільки 61,5% мають повну вищу освіту. Курси підвищення кваліфікації проходять приблизно 12% муніципальних службовців. Майже 240 тисяч депутатів місцевих рад практично не одержують цільових освітніх послуг з питань місцевого управління. З цієї причини деякі місцеві чиновники іноді не знають, як можна розв’язувати ті або інші проблеми. Така ситуація призвела до того, що у країні заговорили про масштабні реформи у кадровій політиці.
На засіданні Ради регіонів при Президентові України було репрезентовано проект «Стратегії державної кадрової політики». Указ Президента Віктора Януковича прописував організувати громадське обговорення проекту. Саме громадське обговорення і стало основною темою Ришельєвських академічних читань під назвою «Модернізація державного управління, державної служби і кадрової політики».
Протягом двох днів працівники Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів, апарату Верховної Ради, а також представники наукових закладів, інших держав, з якими налагоджена співпраця, обговорювали шляхи модернізації кадрової політики. Документами для обговорення були подані проект Положення про президентський кадровий резерв «Нова еліта нації» і «Стратегія державної кадрової політики України».
З привітаннями до учасників форуму виступили міністр Кабінету Міністрів України Анатолій Толстоухов, голова Одеської обласної ради Микола Скорик, голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук, мер Одеси Едуард Гурвіц.
- Приємно відзначати, що ініціативи Глави держави уже сьогодні втілюються у проектах які виносяться на обговорення у нинішніх читаннях, — підкреслив Микола Скорик. — Україна сьогодні потребує кадрових змін. Незважаючи на те, що сьогодні у країні налічується понад три тисячі нормативних актів, у яких використано термін «місцеве самоврядування» і майже 700 чинних законів, безпосередньо пов'язаних з місцевим самоврядуванням, у правовому забезпеченні країни залишається ще чимало прогалин, а у законодавчих актах багато суперечливих норм. Тому головна мета сучасної державної кадрової політики — сприяти оптимальному використанню ресурсів з урахуванням основних потреб економіки та світових тенденцій. Така державна служба продуктивно працюватиме і користуватиметься довірою і повагою суспільства.
Організатори заходу впевнені, що робота у п'яти секціях, подальше обговорення проблемних питань дадуть поштовх до подальшої реалізації проектів, а отже до поліпшення стану кадрової політики у нашій країні.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |