![]() |
|
![]() |
![]() |
22 вересня – дата початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни. Офіційно День партизанської слави відзначається у нашій країні з 2001 року. Серед пам'ятних місць Одещини, пов'язаних з історією партизанського руху, особливе місце посідає село Нерубайське Біляївського району. Розташований тут меморіальний комплекс «Партизанська слава» дає можливість уявити життя партизанів у катакомбах. 22 вересня після покладання квітів на одеській Алеї Слави (на знімку) Нерубайське відвідав голова обласної ради Микола Скорик.
…З динаміків линуть пісні років війни, жовтогарячі та чорні повітряні кулі сплетені у вигляді символічної «георгіївської стрічки», у почесній варті застигли школярі… Історія триває. І нехай ми живемо уже в іншій державі, і Нерубайські катакомби не бачать вже такої кількості туристів, як за часів СРСР. Районна влада за підтримки області робить усе можливе, щоб унікальний меморіал був збережений. Так само, як і безліч інших пам'ятних знаків, які увічнюють історію Великої Вітчизняної, адже у Біляївському районі проходила одна з основних ліній оборони Одеси від фашистських загарбників.
Хтось із присутніх на мітингу ветеранів разом із сім’єю спускався у катакомби, хтось партизанив у Савранському районі, хтось зустрів День Перемоги розвідником у Берліні… На мітинг змогли прийти усього лише кілька чоловік, що в цілому зрозуміло – роки, здоров'я… Голова обласної ради Микола Скорик, вручаючи присутнім ветеранам пам'ятні подарунки – годинники, пообіцяв матеріальну допомогу у 500 гривень усім представникам цієї категорії із Нерубайского (а їх 29 чоловік).
Микола Леонідович згадав шкільні роки («я навчався в тій же школі, що й один із героїв Одеського підпілля – Яша Гордієнко»), а потім, звертаючись до присутніх школярів, сказав:
– Ті хлопці, які воювали у цих катакомбах, в загоні Молодцова-Бадаєва, були не набагато старшими від вас. Дуже приємно, що сьогодні ви тут, разом із ветеранами, яким вже за 80. Хочеться побажати їм здоров'я, і якнайдовше залишатися з нами. Тому що, доки вони з нами, війна буде для нас живою пам'яттю, а не текстами із книжок, кадрами із хронік та кінофільмів. Люди, які віддали своє життя за наше світле майбутнє, – герої свого часу та усіх поколінь…
Микола Скорик висловив упевненість, що героїчна історія одеського підпілля та партизанського руху краю і надалі буде служити вихованню «здорового патріотизму» у молодого покоління.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |