![]() |
|
![]() |
![]() |
Тут жити і працювати комфортно
Робочий візит Голови Верховної Ради України Володимира Литвина в Одеську область, який відбувся 25 вересня, був присвячений святкуванню Дня міста в Южному.
Чергову 32-гу річницю южненці відзначали із розмахом. Фестиваль національних культур на центральній площі міста потішив барвистими костюмами, інсценівками та досягненнями народної кухні. Зокрема, спікер ВР покуштував шматочок «найбільшого народного бутерброда» із салом з 4080 фрагментів, загальною площею у 12,5 квадратних метра.
Свого часу серед засновників Южного були представники найрізноманітних національностей. А сьогодні, на думку Володимира Литвина, це місто можна вважати «лабораторією міжнаціональних відносин».
– Ніхто нікому не наказує, якою мовою розмовляти. Люди єдині, але, у той же час, пам'ятають про своє національне та культурне коріння, – відзначив Володимир Михайлович.
Спікер ВР заявив, що «удвічі щасливий» тому, що святкування Дня міста збіглося із днем народження його друга та однопартійця Сергія Гриневецького (присутні вітали іменинника дружними оплесками).
Продовжуючи візит, Володимир Литвин відповів на запитання представників ЗМІ. Зокрема, він вважає, що зараз навряд чи доцільно вносити якісь зміни до Закону про вибори. Виборча кампанія вже розпочалася, і, навіть якщо спроби змін будуть, – залишилося обмаль часу для дотримання регламентних норм. Крім того, Володимир Михайлович висловився у тому дусі, що державі необхідно, нарешті, визначитися із питанням приватизації ОПЗ. І, якщо підприємство залишається у державній власності, зробити повернення ПДВ.
Втім, незважаючи на певні проблеми, Южне впевнено розвивається. За словами мера Володимира Новацького, за останній рік у місті народилося понад 360 малят, а загальний приріст населення (із урахуванням приїжджих) перевищив тисячу чоловік.
– До нас їдуть люди, народжуються діти… А це означає, що жити та працювати у нашому місті комфортно, – сказав Володимир Миколайович.
Символом нинішнього та майбутнього процвітання міста став пам'ятний знак, який з'явився на головній алеї, – викувана з металу яблуня, уся в плодах та листі (це символ єдності та родючості). «Дерево дружби» було урочисто відкрите за участю Володимира Литвина.
Потім гості перемістилися до Палацу культури «Дружба», щоб ще раз згадати історію рідного міста та її видатних земляків. До привітань долучився і голова обласної ради Микола Скорик:
– За останні роки мені доводилося бувати у вашому місті досить часто. Ми зустрічалися і з приємних, і з не дуже приємних приводів. Пережили період тривог навколо припортового заводу та порту Южного. Втрачали наших друзів … але життя триває. Я впевнений, що найважчі та найгостріші моменти позаду, тому що в країні настає політична стабільність. Сьогодні Южне – практично єдине місто в Україні, яке демонструє позитивну динаміку народжуваності. Вилучення із місцевого бюджету цього невеличкого міста перевищують показники цілої низки областей на заході України. І мені, як одеситу, хочеться побажати вам одного: щоб через 200 років про місто Южне знали в усьому світі точно так, як зараз знають Одесу. У вас для цього є усі перспективи та підстави.
Наталя БОНДАРЕНКО
Червонознам’янка відсвяткувала День села
Символічно, що День свого села Червонознам’янська територіальна громада вирішила відродити саме в день Різдва Пресвятої Богородиці (Друга Пречиста). Зранку у Свято-Різдво-Богородицькому храмі відбулося святкове богослужіння. У другій половині дня, у сонячну, прохолодну, осінню, вітряну погоду мешканці цього чудового, мальовничого села зібралися на урочисте святкування у центрі біля місцевого кафе, що поряд із ринком.
Урочисте зібрання відкрив священик отець Миколай, який привітав односельців з Різдвом Пресвятої Богородиці, розповів про історичне коріння цього свята.
Особливо теплим на адресу жителів села було привітання голови районної ради О.І. Мазура У своєму виступі Олексій Іванович акцентував, що Червонознам’янка зразкове село у всіх сферах, зокрема неможливо забути, що саме ця сільська рада свого часу першою у районі здобула перемогу в обласному конкурсі на кращий санітарний стан та благоустрій територій, продемонструвавши своїм прикладом, що внаслідок ефективної і наполегливої праці можна боротися за призові місця і бути кращими в області. Згодом, цю добру традицію підтримали інші громади нашого району. Голова районної ради побажав територіальній громаді Червонознам’янської сільської ради і надалі продовжувати славні традиції, а також нових звершень і досягнень та всіх інших життєвих гараздів, а кожному жителю окремо – міцного здоров’я, щастя, родинного затишку добра й благополуччя.
Також присутніх зі святом привітали Червонознам’янський сільський голова І.В. Войников, голова районного болгарського товариства «Другарі» В.П. Пєнов та начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації М.С. Божеску.
Ведучою цього святкового вечора була заступник директора загальноосвітньої школи I – III ступенів села Червонознам’янка О.О. Савочкіна. Олена Олександрівна – талановитий організатор, разом із завідувачем сільського Будинку культури Н.П. Юрдик та іншими місцевими талановитими аматорами культури і мистецтва протягом свята дарували гарний настрій мешканцям села. Приємно здивувало поєднання талантів – досвідчених і зовсім юних, які порадували гостей гарними піснями, чудовими виступами. Словом, концертна програма вдалася на славу.
Після концерту глядачі отримали можливість спостерігати за поєдинками молодих, мужніх і сильних юних борців з греко-римської боротьби у виконанні гостей з Малинівки. Перемогла дружба. Після виступу борців серед присутніх навіть визріла ідея, організувати у Червонознам’янці місцеву секцію, щоб наступного року продовжуючи добру традицію відзначення свята села, місцеві борці могли позмагатися з гостями із Малинівки. Свято завершилося народним гулянням.
Роман КІР’ЯК, головний спеціаліст виконавчого апарату Іванівської районної ради
Найактуальніша проблема – житло
Як вже повідомляли «Одеські вісті», минулої п‘ятниці Савранський район з робочим візитом відвідав перший заступник голови Одеської обласної ради Микола Тіндюк. Але Микола Андрійович прибув не один, а з цілою командою, в яку ввійшли дев’ять лікарів. Як підкреслив Тіндюк, приїзд лікарів обласних клінік не означає, що місцеві лікарі гірші. Дуже корисно оглянути хворих свіжим поглядом. А ще – надати людям консультації з тих чи інших питань.
Друга мета візиту – прийом громадян.
Микола Андрійович разом із своєю помічницею, заступником начальника відділу щодо забезпечення діяльності керівництва апарату облради Іриною Лашкул уважно вислуховували кожного відвідувача. Олена Цибух розповіла, що разом із чоловіком виховує трьох дітей, одна дитина дуже хвора. Щоб врятувати життя дитині, мати віддала йому свою нирку. А пізніше народила ще одну дитину. Тепер родина живе в найманому будинку, який продається. Але необхідних коштів на його придбання сім’я самотужки зібрати не може, бо чимало грошей йде на постійне лікування хлопчика. Тому Олена звернулась із проханням допомогти взяти кредит на придбання житла. До цієї проблеми зразу ж підключився голова Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Микола Миколайович Глембовський, який підказав, як можна вирішити її позитивно.
Серед питань, з якими звертались до Миколи Тіндюка – кредити на будівництво житла та поліпшення житлових умов, медичне обслуговування.
Загалом Микола Андрійович зробив висновок, що найактуальнішою проблемою в районі залишається житлова, інші питання соціального плану вирішуються непогано.
Паралельно з прийомом громадян голова Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Микола Глембовський проводив нараду із головами сіл та селища, на якій пояснював всі нюанси кредитування, розповів про співпрацю з фондом. Він розповів, скільки жителів Савранського району змогли скористатись пільговими кредитами за роки співробітництва.
На завершення свого візиту М.А. Тіндюк побував у центральній районній лікарні та в дитячому садку «Веселка», де зустрівся і поспілкувався з колективом цього дошкільного закладу. Як сказав Микола Андрійович:
– До дітей з порожніми руками не йдуть. Тож ми зібрали кошти і придбали 50 комплектів дитячої постільної білизни, а до них ще 50 рушничків.
Крім цього подарунка, гості привезли дітям солодощі. Господарі і гості залишились задоволеними. Микола Андрійович зізнався, що йому дуже сподобалось у цьому дитсадку, де не просто чисто, гарно, а ще й все зроблено із гарним смаком та великою любов’ю.
Розповідаючи гостям про свій заклад, завідувачка Людмила Романівна Гремалюк наголосила на тому, що тут все зроблено руками працівників закладу, що всі вони хороші спеціалісти і люди з добрими серцями, які люблять діток і свою роботу. Сама Людмила Романівна віддала «Веселці» двадцять років свого життя. Сама слідкувала, як провадилося будівництво, потім під її керівництвом все облаштовувалось. Не тільки виховували дітей, а іноді навчали і молодих батьків.
Впродовж всього візиту гостей супроводжували голова районної ради Микола Бадюл, голова райдержадміністрації Олег Іспанюк та селищний голова Володимир Юзьков. Це дало змогу деякі питання вирішувати зразу ж.
Говорячи про методи розв’язання важливих для жителів району проблем, Микола Андрійович сказав:
– Треба робити все з любов’ю. Тільки той, хто любить людей, може бути по-справжньому щасливим.
Лариса ПІВТОРАК, власкор «Одеських вістей», Савранський район
Зібралися у чотирнадцяте
24 – 25 вересня на території смт Жовтень Біляївського району відбулася традиційна 14-та Міжнародна спеціалізована виставка-ярмарок.
Головними її учасниками стали близько п'ятдесяти племінних підприємств регіону, які займаються розведенням елітних порід великої рогатої худоби, свиней, овець та птиці. Широко було репрезентовано сільськогосподарську техніку різного призначення. Відкриваючи цей щорічний захід, заступник голови облдержадміністрації Анатолій Новаковський підкреслив, що виставка-ярмарок не лише покликана продемонструвати досягнення сільгоспвиробників області, але й сприяти подальшому розвитку аграрного сектору економіки, впровадженню сучасних технологій, розширенню співпраці між українськими та закордонними підприємствами галузі.
Докладніший звіт про цю подію читайте у найближчому номері «ОВ».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |