![]() |
|
![]() |
![]() |
Політична партія «Фронт змін» на своїй конференції, що відбулася в Одесі, визначилася з кандидатами у депутати, які братимуть участь у виборах Одеської міської ради. Перший номер у цьому списку — нинішній мер Едуард Гурвіц, який балотуватиметься і на пост міського голови, другий — голова представництва Міністерства закордонних справ України в Одеській області Костянтин Ржепішевський, третій — ректор Одеського національного морського університету Ірина Морозова, четвертий — депутат міської ради Володимир Рондін і п’ятий — доцент кафедри євроінтеграції ОРІДУ Олександр Остапенко.
Арсеній Яценюк, спілкуючись із журналістами, запевнив, що з кожним з депутатів укладено угоду про партійну відповідальність, щоб вони усвідомлювали: не можна переходити з фракції у фракцію, не можна розбазарювати землі, не можна власні інтереси ставити над громадськими. «Депутати повинні йти в народ, спілкуватися з одеситами, розповідати про себе, а не ховатися, — наголосив лідер «Фронту змін». — Вони повинні бути реальними політиками, а не політичними бізнесменами».
На спільній з Едуардом Гурвіцем прес-конференції, відповідаючи на запитання, чому «Фронт змін» підтримує чинного мера, Арсеній Яценюк наголосив:
— Ці вибори мають виграти одесити. Я вірю у вашу небайдужість. Потрібно показати Партії регіонів, що Одеса — це не один з мікрорайонів міста Донецька, як вони вважають.
Арсений Яценюк відзначив, що висування Едуарда Гурвіца від партії «Фронт змін» можна вважати епохальним не тільки для Одеси, а для України:
— Ми сьогодні прийняли надзвичайно важливе рішення — не стільки важливе для політичної партії «Фронт змін», скільки для Одеси. Я хочу підкреслити те, що альтернативи чинному меру Едуардові Гурвіцу на майбутніх виборах я не бачу. І в першу чергу — це повинен бути вибір городян. Мером має бути людина, яка вболіває за Одесу, яка знає, що робити, яка має перспективне бачення і яка буде це реалізовувати. Едуард Йосипович може розраховувати на мою повну і цілковиту підтримку. І те, що ми фактично сформували вперше за останній рік реальний демократичний пул як противагу Партії регіонів, — це сигнал для України загалом. Люди можуть мати спільні цілі й ідеї, люди здатні бути не політиканами, а державними діячами і політиками з великої букви для того, щоб вирішувати проблеми й Одеси, і одеситів, і вийти на загальнонаціональний рівень розуміння у частині створення реальної альтернативи сьогоднішній провладній партії та формування демократичного політичного суспільства. Ми зможемо виступити і на парламентській кампанії 2012 року, і на президентській — 2015-го. Проте необхідно починати з Одеси. Тому прийняте сьогодні рішення я вважаю правильним, можна сказати — епохальним для Одеси. Кращого вибору для одеситів я сьогодні не бачу. Тому я гарантую повну, всеохопну підтримку персонально для Едуарда Йосиповича і персонально для кожного одесита.
Зі свого боку Едуард Гурвіц підкреслив, що разом з партією «Фронт змін» зробить усе можливе, щоб суперникам у мерській гонці не вдалося перетворити політичну боротьбу у війну в місті:
— Я щиро вдячний партії «Фронт змін» та її лідерові Арсенію Петровичу за ту підтримку, яку вони надали мені, і думаю, що ця підтримка надається загалом й Одесі. Я прекрасно розумію, що, як сказав Арсеній Петрович на конференції, наші суперники хочуть перетворити боротьбу у війну. На жаль, ми зіштовхувалися з цим у нашому житті на виборах 98-го... Історія іноді повторюється двічі... спочатку як трагедія, а потім як фарс. І от через 12 років фарс очевидний. Я думаю, що разом з партією «Фронт змін» ми зможемо протистояти цьому «беспределу» разом з сотнями тисяч людей, які в Одесі прекрасно розуміють, що й до чого.
— Чи має шанси на цих виборах в Одесі перемогти представник не Партії регіонів? — Було одне з перших запитань від журналістів.
Едуард Гурвіц: — От у цьому питанні й криється вся суть майбутніх виборів, коли завчасно оголошується переможець. Причому, нервово оголошується, ледве не в істериці: партія сказала «треба» і теперішній комсомол відповів «є»... Насправді, Одеса — місто, у якому люди багато чого знають і розуміють — бачать конкретні справи і пусті балачки. І саме надія на те, що одесити — люди не схильні до того, щоб їх відверто обдурювали, і які вже пройшли через це, — вони ніколи на таке «не клюнуть». І все це практично не залишає шансу тим, хто займається злобною діяльністю. При цьому робляться посилання на керівництво країни, на Президента, який, як я бачу, спробував від них відмежуватися, видавши указ про те, щоб його прізвище не обтріпували на кожному ліхтарному стовпі разом з прізвищами цих «претендентів». І, звісно ж, ми ще дуже далекі від звичних цивілізованих виборів у цивілізованому суспільстві. Тому проявити принциповість у цьому повинні не тільки політичні партії, які протистоять безкраю, не тільки лідери цих партій, але й одесити. На це є велика надія.
Арсеній Яценюк: — Мені абсолютно зрозуміло, яким чином проходитиме виборчий процес в Україні загалом й в Одесі зокрема. Було дуже смішно, коли в газеті «Комсомольськая правда», здається, минулого тижня, я прочитав, що «Партія регіонів закликає до чесних виборів». Мені здалося, що це Перше квітня. Це звернення до кого? Відповім на ваше запитання дуже чітко: вибори в Одесі повинні виграти одесити. Не Партія регіонів, не певні товариші з донецьким ухилом, а насамперед — одесити. Одеса — не район міста Донецька і не вотчина Партії регіонів. І коли йдеться про виборчий процес, то я хотів би передусім нагадати товаришу Азарову, як віп-агітатору від Партії регіонів, про те, що бажано, щоб Микола Янович займався сьогодні питаннями економіки країни. Я хотів би зараз задати йому запитання щодо Податкового кодексу — раз, щодо пенсійного віку — два, щодо газових тарифів — три, щодо двох мільйонів безробітних — чотири, щодо відсутності грошей у державному бюджеті — п’ять. Це — перше. Друге — хотів би запитати вельмишановного товариша Костусєва, який керує Антимонопольним комітетом: що трапилося з цінами в країні? Якщо пам’ять не зраджує, то саме Антимонопольний комітет відповідальний за цінову політику. Ось якщо вони розберуться у своєму господарстві, то тоді в них, напевно, буде моральне право говорити про досягнення в місті Одесі.
Стосовно виборчого процесу загалом. Вони це передбачають як реальну політичну війну. Вони вважають, що вони при владі — значить, вони найсильніші. Я їх хочу розчарувати. На все є історичні короткі поправки. Нещодавно Партія регіонів була в опозиції. Повідомлю їм приємну звістку — раніше або пізніше, але вони знову потраплять в опозицію. Це природний процес. Тому не треба перетворювати це у війну. Це боротьба за того, хто кращий, а не за того, хто гірший. Це боротьба за того, хто краще зробить безпосередньо для Одеси. І, повертаючись у 2005 рік, коли я сюди приїхав як перший заступник голови обласної держадміністрації... От мені не треба розповідати, якою була Одеса у 2005-му. Я не хочу навіть повертатися спогадами в той рік. М’яко кажучи, сірі враження. Я дуже добре пам’ятаю, як місто почало змінюватися на очах. Розумію, що ще не все зроблене. Але тільки покажіть мені міста в Україні, де зроблено краще? Я готовий вести дискусію.
На запитання журналіста про назву партії і про те, які зміни вона уособлює, Арсеній Яценюк відповів іронічно:
— Зміни в місті Києві. Там обрали молоду гарну команду. Через якийсь час команду я узнав, а місто Київ я не впізнав. Я не хочу, щоб в Одесі було повторення цієї історії вже у вигляді фарсу. Так, скажу відверто — політична партія «Фронт змін» не виховала, не підготувала реального кандидата в мери Одеси. Тому що бути просто кандидатом — це одна ситуація, а бути людиною, яка знає, що робити, — це інша. Ліпшого кандидата, ніж Едуард Гурвіц, — нема. Його нема не тільки від «Фронту змін», його нема ні в кого. І це об’єктивна реальність.
Щодо «Фронту змін». Наше завдання — показати нову якість управління. І ми про це говорили з Едуардом Йосиповичем. Йому вирішувати. Моя позиція така: місто повинне показати практично проектний підхід — де є мета, є завдання, є проблема. Під цей проект формується група, під цей проект формуються люди, запрошуються іноземні консультанти, кращі спеціалісти України і ставлять завдання. Ми за рік вирішуємо цю проблему — починаючи від питної води і закінчуючи транспортними комунікаціями. Це називається проектний підхід до системи муніципального управління. Друге — ми, як політична партія, відряджаємо своїх кандидатів у депутати в європейські країни, насамперед у Фінляндію та Польщу. Фінляндія — країна номер один у світі за якістю життя, Польща — це краща країна в Європі, яка провела адміністративно-територіальну реформу, постсоціалістична країна. Готовий довести, що без змін чинного законодавства ми спроможні управляти містом на якісно іншому рівні. Розумію, що зміни в місті повинні бути привнесені не тільки міською владою. Хочу запитати сьогодні чинного Президента і прем’єра: ви що збираєтеся робити, крім того, що ви централізували всі бюджетні ресурси? Говорили про те, що «Владу — радам», а виявилося, що всі ради — все в Партії регіонів. Без вирішення проблеми щодо Бюджетного кодексу, щодо законодавства про місцеве самоврядування, щодо Податкового кодексу, який повинен стимулювати розвиток регіону, щодо створення реальної зони порто-франко в Одесі, яка тут була давно, — неможливо вирішити проблеми Одеси в цілому. Ми готові до діалогу з владою, тільки до діалогу, а не до диктату.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |