ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ДВОМОВНІСТЬ — ЦЕ ЗНАТИ НЕ ТІЛЬКИ РОСІЙСЬКУ
30.09.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 102(21143) / Тираж: 8525

Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що в Україні хибно розуміють поняття двомовності. «У мене нема особливої думки з приводу двомовності, у мене є здоровий глузд і відповідальність. У даному випадку ніхто не заперечує проти того, що історично склалася двомовність. І коли ми говоримо про те, що у нас має бути двомовність, я розумію так, що у нас повинні знати і українську, і російську мову, а не так, що двомовність — це знати тільки російську, а українська — «по боку». Вибачте мені за такий жаргонний підхід, але багато хто розуміє це так», — заявив він на прес-конференції у Харкові.

Володимир Литвин наголосив, що українська мова — «це не говірка, це повноцінна мова». «Я вважаю, що сьогодні треба було б забезпечити той, якщо хочете, природний консенсус, який у нас був. Адже ніхто не давив, по суті, до 2004 року, й у нас склалося природне мовне середовище. Адже мова — це, перш за все, конкурентне середовище, вона як джерело — завжди проб’є собі дорогу», — цитує УНІАН Голову Верховної Ради.

На думку спікера, мовна політика держави має надавати преференції громадянам, але не службовцям. «Треба, на мій погляд, для старшого покоління дати можливість спокійно жити. У тому числі в питаннях мовної сфери... Я вважаю, що людям треба дати свободу в цьому питанні, а чиновник повинен знати і українську, і російську, і, бажано, англійську, бо сьогодні 98 відсотків наукової інформації — англійською мовою», — наголосив Володимир Литвин.

У тому, що в країні має бути одна державна мова — українська, впевнений президент 1994 — 2004 років Леонід Кучма. «Я був і залишаюся (прихильником того. — Ред.), що в Україні має бути одна державна мова — українська, а російська мова не повинна відчувати себе іноземною, от і все питання», — відповів він журналістам у Сімферополі на прохання прокоментувати новий законопроект про мови, який має намір розглянути Верховна Рада.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту