![]() |
|
![]() |
![]() |
Три роки поспіль Фонд Конрада Аденауера і Фонд Роберта Боша спільно з Інститутом євроатлантичного співробітництва та Польською фундацією Роберта Шумана реалізовують проект «Європа у валізі», основна ідея якого — якомога більше розповісти українцям про Європу та перспективи європейської інтеграції України. Що для мене особисто означає ідея об’єднаної Європи? Що для мене найважливіше у ЄС? Які конкретні наслідки має процес зближення України та ЄС? Як молоді люди можуть взяти участь у процесі євроінтеграції України? На ці та інші питання відповідали експерти з Польщі, Німеччини та України, які, «запакувавши у валізу» свої знання та особистий досвід, відвідали Одесу, Херсон, Миколаїв та Нову Каховку.
На зустріч, що відбулася у Малому залі Одеської міської ради, прийшли студенти, журналісти, представники громадських та молодіжних політичних організацій. Адже цей проект покликаний посилити діалог між країнами на рівні громадянського суспільства (візити європейців в Україну і навпаки для обміну досвідом, запрошення нашої юні на навчання у провідні навчальні заклади ЄС, стажування у міжнародних установах тощо).
Керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге, котрий нещодавно став відомий широкій громадськості після арешту в аеропорту Бориспіль, коли його впродовж 10 годин протримали в ізоляції за підозрою в шпигунстві на користь Німеччини, розповів, що для нього особисто Євросоюз — це територія спільних цінностей, які вдало об’єднують економічну та політичну інтеграцію. Україна, проголосивши європейський вектор розвитку, не повинна обмежуватися лише деклараціями. Уряд має створити умови для успішного життя та роботи своїх громадян. Одна з найважливіших цінностей, які потрібні для вступу України в ЄС, — це мобільність для людей, можливість вільно пересуватися в європейському просторі. Демократія неможлива без громадянської активності, тож Ніко Ланге закликав українців бути активними у виборі можливостей свого життя.
Президент польського Фонду Роберта Шумана Анна Радван-Ререншеф проникнулася ідеєю європеїзації ще в ті часи, коли її країна не була членом ЄС, працюючи волонтером у проекті «Європейські перспективи». Вона підтримала думку свого колеги про те, що молодь повинна бути активною, повинна сама творити власне життя. Переконана в тому, що Європа — це той шанс для України, який не можна упустити, Анна Радван-Ререншеф закликала: «Використовуйте європейські проекти, отримуйте досвід роботи за кордоном, ставайте фахівцями у Європі для того, щоб бути найкращими тут, в Україні».
Європейські експерти зазначали, що все це — реальні можливості для української молоді, просто необхідно брати участь у різних програмах, не чекаючи, поки хтось щось зробить там, нагорі. Гості розповіли про велику кількість європейських освітніх порталів, які пропонують навчання (стипендії і гранти) для молодих українців. На цих сторінках в інтернеті розташована інформація для студентів, які хочуть отримати магістерську освіту, для науковців, що прагнуть стажуватися в ЄС, для керівників навчальних закладів, котрі долучаються до Болонської системи освіти, для урядовців та громадських активістів, що мають відношення до освітніх питань. Необхідно лише обрати для себе напрямок, відповідну програму і надіслати анкету. Для цього не знадобляться великі гроші — потрібно знати одну або дві європейські мови і взяти участь у відбірному турі обраної програми. З візами, зазвичай, проблем нема.
— Будьте активними, — закликають експерти ЄС, — адже це ваша країна, ваше майбутнє. Потрібно змінювати своє життя на краще, і різноманітні європейські проекти, конкурси та гранти допоможуть у цьому. Це прекрасний шанс на те, щоб пожити в іншій країні, досконало оволодіти мовою, зустріти нових друзів, отримати нові враження, набути нових знань і досвіду.
З українського боку проект «Європа у валізі» втілюють Центр міжкультурної комунікації Києво-Могилянської академії та громадська організація «Молодіжний гуманітарний центр» за підтримки міжнародного фонду «Відродження».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |