ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
НЕОФІЦІЙНІ ЗАРПЛАТИ: ПОТЕРПАЮТЬ І ЛЮДИ, І БЮДЖЕТ
30.09.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 102(21143) / Тираж: 8525

Як уже повідомляли «Чорноморські новини», минулої п’ятниці відбулося чергове засідання виконкому Одеської міської ради. На ньому розглядалася ціла низка питань, підготовлених юридичним департаментом, управлінням земельних ресурсів, представництвом управління комунальною власністю тощо.

Начальник управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Олесь Янчук виніс на обговорення пропозицію про скасування цілодобового режиму роботи кафе-бару «Сімона», що на Успенській. Голосна музика вдень і вночі, незважаючи на відповідні норми, настільки допекла мешканцям навколишніх будинків, що вони написали близько 20 звернень до міської влади з проханням припинити набридлу галасливу дискотеку. Долю цього закладу вирішить сесія міської ради.

Члени виконкому дали дозвіл на опрацювання містобудівної документації спорудження нового лікувально-реабілітаційного центру в Суворовському районі на території Одеської обласної клінічної лікарні. Начальник управління архітектури та містобудування міськради Борис Бровін розповів, що чотириповерховий центр зводитиметься на ділянці, де нині розташована зелена зона і стоянка автомобілів. Його площа складатиме 7500 квадратних метрів. Тут одночасно обслуговуватимуть 1150 пацієнтів.

На чергову сесію міської ради винесено також проект рішення щодо випуску муніципальних облігацій. Мета цього проекту — забезпечити рефінансування іноземної позики 2007 року. Термін погашення за облігаціями складатиме від 3 до 5 років. Сума заборгованості перед банком BNP Paribas — 50 мільйонів швейцарських франків.

— Це зовсім невелике навантаження на наше мільйонне місто, — зазначив, спілкуючись з журналістами, мер Едуард Гурвіц. — У цивілізованих країнах така практика загальноприйнята. Міністерство фінансів це визнає, і тому Одесі дали дозвіл випустити позику на рефінансування в розмірі 375 мільйонів гривень.

Міський голова висловив переконання, що місцеві вибори не завадять Одесі здійснити цей проект і нема сенсу залишати вирішення цього питання на поствиборчий період. У такому випадку ніхто не встигне це зробити до кінця року, а коливання курсів закордонних валют можуть викликати непередбачувані збитки.

Директор департаменту організаційно-кадрового і документального забезпечення та контролю міськради Наталія Шейко запропонувала винести на чергову сесію питання про створення виборчих дільниць в Одесі. Для виборів депутатів міської ради та міського голови пропонується створити 306 звичайних виборчих дільниць та 41 спеціальну — всього 347.

Як було оголошено, за даними Державного реєстру виборців у Малиновському районі Одеси зареєстровано 173494 виборці, у Приморському — 174494, в Суворовському — 191305, у Київському — 177463.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо недовиконання міського бюджету, Едуард Гурвіц пояснив, що планування надходжень було проведене відповідно до нормативів Міністерства фінансів, які не враховують рівень корупції у країні та прихованих платежів у конвертах.

— Державна влада, податкові органи повинні боротися з цим явищем, коли значні суми грошей (за оцінками фахівців — 50 відсотків) виплачуються неофіційно. Це явище негативно позначається перш за все на людях, які отримують такі зарплати, і на міському бюджеті також.

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.009
Перейти на повну версію сайту