ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
02.10.2010 / Газета: Одесские известия / № 107(4089) / Тираж: 23655

Одеса

Перспективи для плідної співпраці

Завершився офіційний візит делегації громади Херцег Нові (Чорногорія) до нашого регіону. Як вже повідомлялося, головним результатом цього візиту стало підписання головою облради Миколою Скориком та главою делегації Деяном Мандічем Меморандуму про співпрацю між Одеською областю та громадою Херцег Нові.

Іноземні гості також побували в Іллічівську та Білгороді-Дністровському, у Акерманській фортеці та в Одеському оперному театрі, ознайомилися з роботою «Промислово-торговельної компанії «Шабо» та дитячого реабілітаційного центру для інвалідів «Майбутнє». Останнім пунктом у програмі перебування стало відвідування Одеського національного медичного університету.

– Ми постаралися показати Одеську область як європейський регіон, багатий своєю історією, зокрема, історією розвитку науки. Сподіваюся, члени делегації одержали гарні враження, і цей візит матиме своє продовження у сфері туризму, розвитку виноробства, медицини. Але найголовніше – це розвиток зв’язків між українським та чорногорським народом, – вважає голова Одеської обласної ради Микола Скорик.

– Я вдячний долі за таку чудову можливість побувати в Одеській області, де нас приймали з такою теплотою та щирістю, – говорить керівник чорногорської делегації, міський голова Херцег Нові Деян Мандіч. Дуже приємно було довідатися, що ваш університет співпрацює із навчальним закладом у Чорногорії. Я впевнений, що наші зв’язки будуть розвиватися.

Згодний зі своїм колегою і голова Скупщини (місцевої ради) Херцег Нові Предраг Анджеліч.

– У центрі реабілітації пана Литвака ми побачили чудові успіхи, яких досягли ваші фахівці. І тут ми бачимо широке поле для розвитку співпраці. Ми можемо повною мірою реалізувати деякі наші задуми та одержати добрий ефект від спільної роботи, – додав, зі свого боку, пан Анджеліч.

Контейнерний бум на причалах

Одеський морський торговельний порт за 8 місяців поточного року збільшив перевалювання контейнерних вантажів, у порівнянні із аналогічним періодом минулого року, в півтора раза – до двох з половиною мільйонів тонн.

Нині перевалювання цих вантажів здійснюють стивідорні компанії «ГПК-Україна» та «Бруклін – Київ», які реалізують великі інвестиційні проекти.

Гортаючи «Одесские страницы»

3 жовтня, о 16.00, у Будинку медпрацівника відбудеться вечір, присвячений презентації шостого випуску літературно-художньої антології «Одесские страницы».

Антологію надруковано у літературно-художньому та культурологічному міжнародному альманасі «Меценат и Мир» за минулий рік, що виходить щороку в Москві.

З 2003 року «Одесские страницы» знайомлять читачів Росії та України із талановитими представниками культури міста. Журнал у журналі є першим заснованим в Росії збірником творчості авторів-одеситів. Усі випуски «Одесских страниц» поміщені на сайті альманаху.

У вечорі візьмуть участь автори нового випуску «Одесских страниц» – поети Євгенія Красноярова, Сергій Ніжинський, Анатолій Яні, Кларісса Ярошевич, прозаїки Валентина Ковач, Марія Янушкевич, журналіст та мистецтвознавець Євген Голубовський та автори попередніх випусків «Одесских страниц» (2003 – 2008 рр.) Семен Абрамович, Семен Вайнблат, Сергій Главацький, Галина Маркелова, Юлія Мельник, Анатолій Михайленко, Ігор Павлов.

Вечір проведе письменник, мистецтвознавець, упорядник «Одесских страниц», у минулому – літературний секретар Анастасії Цвєтаєвої Станіслав Айдінян.

Вкрав чуже, продав за своє

Як повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ, працівники Державної служби по боротьбі із економічною злочинністю викрили одного з працівників товариства з обмеженою відповідальністю, який у липні нинішнього року незаконно реалізував 3,4 тисячі тонн пшениці, а виручені гроші він привласнив.

У результаті протиправних дій товариству із обмеженою відповідальністю завдано збитків у 2,4 мільйона гривень. Слідчим управлінням ГУ МВС області порушено кримінальну справу за ознаками присвоєння, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Южне

У порту – плавучий острів

До акваторії порту «Южний» зайшло найбільше в історії гавані судно. Довжина балкера «V Kerkis» типу «Сapsize» – 315, ширина – 50 метрів, водотоннажність – близько 210 тисяч, максимальне осідання – понад 18 метрів.

Цей гігант побив рекорд порту 2009 року, коли до акваторії Малого Аджалицького лиману увійшло судно «Australia» довжиною 303 і шириною – 46 метрів. Передбачається, що у «Южному» «V Kerkis» візьме на борт 143 тисячі тонн залізорудного концентрату. Причому завантажать його до максимально можливого тут осідання – понад 14 метрів.

Дозавантаження ж здійснять на зовнішньому рейді.

Білгород-Дністровський район

На рішення – мінімум часу

Керівництво міста та району взяло участь у нараді при голові обласної ради Миколі Скорику, на якій йшлося про проблемні питання адміністративно-територіального устрою.

За підсумками роботи наради Затоківській та Сергіївській селищним радам дані доручення щодо виготовлення проектів землевпорядкування, пов'язаних зі зміною меж цих населених пунктів, для їх подачі на затвердження обласній раді у встановленому законом порядку. Аналогічні завдання отримані Білгород-Дністровською районною та міськими радами. Розгляд конфліктної теми, як відомо, що має судову історію, запланований на засіданні президії обласної ради.

Невизначеність територіальних кордонів, голосування громад за кандидатів на посаду міського та селищних голів може призвести до оскарження результатів виборів у суді та оголошення їх недійсними. Саме тому дана проблема вимагає розв'язання у найкоротший термін.

Іванівський район

Вакцинація: проблеми та шляхи їх розв’язання

На базі Одеської обласної дитячої клінічної лікарні за головування Валентини Вікторівни Сосніної, головного лікаря обласного Центру здоров’я, відбулася нарада «День спеціаліста служби формування здорового способу життя».

Головна тема – вакцинація на Одещині. Участь в нараді взяли заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ганна Луньова, консультант обласного протитуберкульозного диспансеру Леонід Авербух, лікар-імунолог обласної дитячої клінічної лікарні Людмила Самойленко, обласний позаштатний алерголог управління охорони здоров’я адміністрації Людмила Поплавська, голова Товариства Червоного Хреста Тамара Барнич та інші фахівці у галузі охорони здоров’я, представники ЗМІ.

Із виступів фахівців однозначно зрозуміло – вакцинація необхідна, відмова від цього методу попередження захворювання збільшує ризик зараження. Особливої уваги заслуговує вакцинація проти туберкульозу, передусім серед дітей. Важливо також проходити медичні огляди.

Після наради сталася приємна подія – головний лікар обласного Центру здоров’я В.В. Сосніна вручила грамоти найкращим фахівцям серед лікарів, відповідальних за санітарно-просвітницьку роботу. Приємно, що Грамотою за підсумками діяльності нагороджена і наш представник – відповідальний за санітарно-просвітницьку роботу в Іванівському районі Наталя Василівна Пащенко.

Овідіопольський район

Живуть перспективами

Під час 34-ї сесії районної ради було заслухано звіт райдержадміністрації про виконання районного бюджету за перше півріччя поточного року.

Відзначалося, що дохідну частину загального фонду виконано на 103,6%. Обсяг виконання видаткової частини за перше півріччя склав 44,4% до річних призначень. На сесії внесено зміни та доповнення до бюджету на 2010 рік, що стосуються внутрішнього перерозподілу.

Як повідомила начальник управління економічного розвитку РДА Наталя Бессараб, з виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку у першому півріччі район посів перше місце в області. У депутатів виникли питання щодо перспектив подальшого розвитку району. Зокрема, йшлося про будівництво сміттєпереробноого заводу та реконструкції напірного колектора.

Голова РДА Михайло Жидков розповів про роботу із потенційними закордонними інвесторами, про намічені проекти та терміни їх реалізації.

Голова районної ради Володимир Левчук повідомив: нинішній склад депутатського корпусу становить 60 чоловік, а за рішенням Одеської облради, у наступному VI скликанні він зменшиться до 40 чоловік.

Савранський район

Буде тепло

На території Дубинівської сільради функціонують два ФАПи, два заклади культури, ЗОШ І-ІІІ ступенів, НВК та дитсадочок.

Як розповіла сільський голова Валентина Поплавська, фельдшерсько-акушерські пункти обох сіл, дитсадочок, Будинки культури вже забезпечені дровами та вугіллям. Ще влітку відремонтували приміщення ФАПів, реконструювали опалювальну систему в дитсадочку, замінили на більш економний котел.

Саратський район

В Результаті – збитки

Додаткові сили та кошти районна влада вирішила негайно спрямувати на наведення санітарного порядку та стабілізацію водопостачання селища і району.

У зв'язку із цим на спеціальній нараді розглянуто, зокрема, питання про роботу комунального підприємства «Сарата». Причини збиткових результатів, як підкреслив його начальник Іван Попазов, криються у занижених тарифах та заборгованості населення за комунальні послуги. За останній період оплата населення знизилася із 80% до 50%. На сьогодні фактичні витрати КП «Сарата» 1,5 – 2 рази перевищують реальні доходи. Фінансовий результат від діяльності підприємства за січень – серпень 2010 року становить мінус 174 тисячі гривень. Найближчим часом тут планують ввести нові економічно обґрунтовані тарифи.

На вимогу голови Саратської РДА Ігоря Сиротюка складено план заходів щодо виведення КП із кризового стану та налагодження нормального ритму його роботи. Намічено активізувати увагу адмінштрафів за антисанітарію.

Крім того, зі сторінок місцевої преси керівництво району звернулося до жителів сіл та селищ із проханням активізувати проплату заборгованостей за спожиті комунальні послуги.

Ізмаїл

«Парус» чекає на вітер

Три роки триває ремонт міського дошкільного навчального закладу «Парус». Саме стільки років тому змусили відселитися звідси стоматологічне відділення Дунайської басейнової лікарні, а також низку громадських організацій і клубів. Спочатку йшли розмови, що для виконання робіт вистачить трьохсот тисяч гривень.

Насправді коштів знадобилося значно більше. Лише у нинішньому році область виділила півтора мільйона на монтаж інженерної мережі. І це – далеко не все. Ще потрібно закупити меблі, кухонне устаткування для харчоблоку.

Ремонт іде до завершення. Лише, як ремствують в Ізмаїлі, ці півтора мільйона існують тільки на папері, і у вересні з облбюджету гроші не були виділені. Щоправда, в Одесі обіцяли розв'язати це питання найближчим часом.

Хоча одразу виникає запитання: а чому б не піднапружитися самим городянам і збільшити частку фінансування з міського бюджету?

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, Є. НИЗОВ, Т. ГУРІЧЕВА, Л. ПІВТОРАК, Є. МАСЛОВ, Р. КІР’ЯК

День передплатника

На початку жовтня своє свято відзначають люди, які через свої професійні обов'язки, доносять газети та журнали нам додому, займаються передплатою, приймають поштові перекази і здійснюють цілу низку інших різноманітних поштових операцій.

У Роздільнянському цеху обслуговування споживачів № 3 відбувся черговий День передплатника. На найактивніших передплатників очікували призи від «Укрпошти».

Анна СТЕПАНОВА, власкор «Одеських вістей», Роздільнянський район

Нова зала шкільного музею

У день висадки Григорівського десанту, у музеї Одеської загальноосвітньої школи № 17, який носить ім'я тієї героїчної операції, відкрилася третя зала. Вона присвячена Великій Вітчизняній війні.

Школі – 33 роки. Усього на рік менше існує музей. Його роботу допомагає підтримувати благодійний фонд ВАТ «Одескабель». Зусиллями педагогів та учнів, працівників заводу музей давно став визначною пам'яткою не лише Суворовського району, а й усієї Одеси. Сюди із задоволенням приходять закордонні делегації. А учні проводять екскурсії українською, російською, англійською та німецькою мовами. Завдяки новій залі переможе історична справедливість: екскурсантам знову розповідатимуть про подвиги воїнів Великої Вітчизняної.

С. МАРШИНА

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.009
Перейти на повну версію сайту