![]() |
|
![]() |
![]() |
Саме таке порівняння вжила генеральний консул Республіки Польща в Одесі пані Йоанна Стжельчик (на знімку) на відкритті фотовиставки «Варшавська Прага», що відбулося 29 вересня у холі Одеської міської ради.
Справа у тому, що Прагою у Варшаві називають один з старіших районів польської столиці, який чимось — і за своєю архітектурою, і за строкатим етнічним складом жителів, і за родом їх занять, і навіть за рівнем злочинності — можна вважати аналогом одеської Молдаванки.
Під час Другої світової війни цьому району, можна сказати, поталанило — від бомбардувань та обстрілів він постраждав менше, ніж інші частини Варшави. Але у післявоєнний час його наче забули. І тоді як інші райони столиці відновлювалися та розвивалися, Прага немов законсервувалася. Тепер ці напівзруйновані від часу «острівці довоєнного минулого» полюбили митці, які почали там створювати студії й майстерні, картинні галереї, невеличкі театри та культурні центри, що істотно впливає на богемне життя Варшави. Там з’явилися модні кафе та ресторани, і колись «депресивний район», з якого його мешканці намагалися за будь-яку ціну вирватися, став популярним і магічним місцем для туристів.
Відкриття виставки «Варшавська Прага» приурочили до візиту в Одесу офіційної делегації з польської столиці на чолі з віце-мером Варшави паном Володимиром Пашинським. Мета цього візиту — підписання угоди про встановлення партнерських відносин між Одесою та Варшавою.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |