ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
КУЯЛЬНИК БАЛАЧКАМИ НЕ НАПОВНИТЬСЯ
02.10.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 103(21144) / Тираж: 8525

На Куяльницькому лимані оздоровилася незчисленна кількість людей. Цілюща водойма справляється з різними хворобами, усім допомагає, якщо не рятує. Це й не дивно: грязі нашого лиману за своїм складом цінніші за грязі Мертвого моря! Врятувавши багатьох, тепер Куяльник сам потребує порятунку: лиман обмілів і, як запевняють науковці, скоро може зникнути зовсім. А якихось сорок років тому там можна було пірнати…

Провідні екологи та вчені області вже не раз збиралися, аби знайти відповідь на питання: як врятувати Куяльницький лиман? Хто винен в його обмілінні, вони знають. Щоправда, думки з цього приводу дещо різняться. Одні стверджують, що винна природа, яка не посилає дощі — головну поживу водойми. Інші впевнені: покарати треба тих, хто незаконно видобуває пісок, гублячи річки, які впадають у лиман, і є його водоносними артеріями. У цьому впевнені і правоохоронці. Вони штрафували ділків, зокрема й тих, що перекрили річку Великий Куяльник греблею, щоб зробити собі дорогу. Штрафували неодноразово, але віз, точніше екскаватори, й досі там — поблизу річок, що живлять лиман…

Проблема й у тому, що науковці достеменно не знають, як саме рятувати Куяльник. З допомогою прісної води? З Хаджибейським лиманом уже «догралися»: спускаючи прісні води, його лише загубили… Тож, наразі, стверджують, необхідно провести екологічну оцінку стану Куяльника та річок його басейну. За це першочергово візьметься щойно створена басейнова рада Куяльницького лиману, куди увійшли вчені Одеського державного екологічного університету та ОНУ ім. І. І. Мечникова, представники Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Одеській області, управління екологічної безпеки Одеської міської ради, Одеської гідрогеологічно-меліоративної експедиції тощо.

На першому засіданні ради, яку очолив заступник голови Одеської облдержадміністрації Анатолій Новаковський, також наголосили на необхідності проведення оцінки стану гідротехнічних споруд (дамб, водовипусків, шлюзів), розчищення русел річок та реконструкцію очисних споруд.

Залишається лише сподіватися, що Куяльник не одними балачками наповниться…

Автор: Олена МИЛОСЕРДНА.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту