![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Заборгованість знижується
Заборгованість роботодавців регіону щодо зарплати перед своїми співробітниками знизилася на 35 відсотків, повідомив начальник Головного управління економіки облдержадміністрації Олег Муратов.
За його словами, з початку року її вдалося скоротити на третину, а кількість підприємств-боржників – у три рази. А до 1 жовтня поточного року, заборгованість склала близько 42 мільйонів гривень.
Найбільшим боржником серед недержавних підприємств є ВАТ «Чорномортехфлот», підкреслив Олег Муратов. І це при тому, що ЧТФ – економічно активне підприємство. Серед інших проблемних боржників названі комунальні підприємства «Міськелектротранс» і «Міські дороги». А також збанкрутілий завод «Краян», борги якого досягли 6 мільйонів гривень.
«Поцілунок Іуди» будуть реставрувати за державний кошт
Реставрацію картини Мікеланджело да Караваджо «Поцілунок Іуди, або Взяття Христа під варту» будуть реставрувати за державні кошти. Питання про те, де буде проходити реставрація, поки що не вирішено.
Скільки піде на це часу і грошей? Поки що на це запитання точної відповіді дати не може ніхто, включаючи директора Одеського музею західного та східного мистецтва Володимира Островського.
– Є дуже багато аргументів, щоб картина залишилася на реставрацію в Україні. Держава гарантувала повну та своєчасну оплату усіх необхідних реставраційних робіт. Щодо тривалості робіт, фахівці центру мені повідомили, що мова може йти про два роки, – сказав директор. – Стан картини трохи кращий, ніж ми сподівалися. У розмові із реставратором вищої категорії Тетяною Бичко, я зрозумів, що національний реставраційний центр мав справу і зі складнішими випадками, – відзначив В. Островський.
– Остаточно питання реставрації не може бути вирішене до завершення слідства. Завдання реставраторів – довести ідентичність полотна із крайками, які залишилися у рамці. Сьогодні картина проходить експертно-криміналістичну експертизу у Національному реставраційному центрі в Києві для підтвердження її автентичності.
Білгород-Дністровський район
Амбулаторія у межах проекту
У межах проекту ООН – ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», відбулося урочисте відкриття амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селі Бритівці.
Тепер у приміщеннях розташовані дитяче і терапевтичне відділення, фізкабінет та лабораторія. На умовах співфінансування закуплено сучасне медобладнання на суму близько 100 тис. грн.
Як відомо, спільний проект Євросоюзу, ООН та сільських громад стартував на Одещині у 2008 році. Саме тоді був проведений конкурсний відбір восьми районів для участі у згаданій програмі. По Білгород-Дністровському району беруть участь шість громад, які створили громадські об'єднання у Бритівській, Семенівській, Приморській, Краснокосянській, Шабівській, Старокозацькій сільрадах. Бритівська амбулаторія стала першим втіленням її положень у життя.
Іванівський район
Подвійне свято у Причепівці
У Причепівці подвійне свято. До Дня села тут відкрито нову мережу водопостачання. Баранівська сільська рада, до якої належить це село, бере участь у Проекті ЄС та ООН. Громада села зібрала на водогін 41 тис. грн, ще 40 тис. виділив районний бюджет, а 70 тис. грн профінансовано Проектом.
Вітаючи своїх земляків зі святом, сільський голова Л. Токар відзначила, що розв’язання проблеми із покращенням водопостачання не тільки об’єднало громаду, а й підтвердило, що тільки спільними зусиллями можна поліпшити своє життя.
Комінтернівський район
Петрівському технікуму – 90!
У Петрівці пройшли святкові заходи з нагоди 90-річчя заснування технікуму, який нині має статус державного аграрного навчального закладу.
Творчий колектив технікуму підготував цікаву концертну програму. Відбулися інші культурно-масові та спортивні заходи. На свято приїхали голова Комінтернівської райдержадміністрації Іван Марзак, заступник голови райдержадміністрації Сергій Дорохін та голова районної ради Дмитро Макосій. Голова РДА щиро привітав усіх викладачів, студентів та гостей зі святом, подарував комп’ютерну техніку та наголосив, що районна влада й надалі підтримуватиме навчальний заклад.
Ізмаїл
Перед виходом у запас…
Програма адаптації військовослужбовців, звільнених у запас, почала діяти на базі міськрайонного військкомату. Беруть участь у ній двадцять чоловік, яким незабаром треба залишити службу. Тренінгами займаються професіонали, які спеціально прибули до Ізмаїла.
Як розповів представник навчально-тренувального центру «Баварський дім», розташованого в Одесі, підполковник Валерій Ніколенко, програма впроваджується в Україні із 2005 року. До її реалізації залучені професорсько-викладацькі кадри військових та цивільних вузів, комерційних навчальних закладів. Слухачі беруть участь у тренінгах з психології, економіки, іноземних мов. Передбачене і спілкування із фахівцями ринку праці.
– Тренінгова програма є реальною допомогою для військовослужбовців при зміні роботи, – відзначив військовий комісар Ізмаїльського об'єднаного міськрайонного військкомату Андрій Коротков. – Як показує практика, після закінчення курсу слухачі працевлаштовуються набагато швидше.
Ширяївський район
Якщо можеш, чини добро
Лише другий рік пішов відтоді, як головою правління відкритого акціонерного товариства «Ширяївське автопідприємство – 15 167» стала Алла Сизоченко, а вже зроблено чимало добрих справ.
Саме з ініціативи Алли Олександрівни було придбано магнітофон для команди КВК «Супердітки» районного Будинку культури, килим для Миколаївського дитячого садочка, світломузика для Мар’янівського та Григорівського сільських Будинків культури. Крім того, за підтримки автопідприємства проведено ремонтні роботи в Старомаяківському дитсадку. Багато школярів за рахунок автопідприємства побували під час літніх канікул на екскурсіях в Одесі та Умані.
Роздільнянський район
Стали однокашниками
За пропозицією голови Роздільнянської райдержадміністрації Олексія Могилка, цього року посвята у першокласники набула нової назви та нового змісту.
Для понад п'ятдесяти першокласників із сіл Новоселівки, Новоукраїнки, Єреміївки, Бурдівки, Єгорівки та Болгарки була організована поїздка до кінноспортивного комплексу «Богнатове» на березі лиману. Їх катали на спортивних конях, для малят звучали у цей день музика та пісні. А ще кожна школа, крім готовності до участі у різних конкурсах, із собою привезла дерев'яні ложки. Ними хлопчики та дівчатка їли кашу із величезного казана, приготованого спільними зусиллями на багатті. Неповторний смак із димком, відчуття ліктя, дружби, взаєморозуміння та взаємоповагу вони пронесуть через усе подальше життя. Тепер же хлопчики та дівчатка не просто однокласники, а ще й однокашники.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, В. ЄРЬОМЕНКО, А. МИХАЙЛЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, О. НЕБОГАТОВ, Є. МАСЛОВ, Л. ПІВТОРАК, А. СТЕПАНОВА
Розпорядження
Про заборону відвідування лісів та в'їзду транспортних засобів
Зареєстровано в Головному управлінні юстиції
в Одеській області 9 вересня 2010 р.
за № 26/1019
Відповідно до статті 31 Лісового кодексу України, Правил пожежної безпеки в лісах України, затверджених наказом Державного комітету лісового господарства України від 27 грудня 2004 року № 278, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24 березня 2005 року за № 328/10608, з метою запобігання виникнення пожеж та оперативного на них реагування:
1. Заборонити відвідування лісів населенням і в’їзд до них транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки.
2. Головам районних державних адміністрацій спільно з Головним управління МВС України в Одеській області (Яцков М.В.) та Одеським обласним управлінням лісового господарства (Домікан В.І.) в період високої пожежної небезпеки забезпечити контроль за забороною відвідування лісів населенням і в’їзд до них транспортних засобів.
3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації з агропромислового комплексу.
4. Розпорядження набуває чинності з моменту опублікування в газеті “Одеські вісті”.
Голова обласної державної адміністрації Е. МАТВІЙЧУК м. Одеса 16.08.10 № 670/А-2010
Людина з енергією моря
Він, як і тисячі інших закінчив радянську школу, інститут, крокував у ногу з іншими у «совковій шинелі». Але зламний час оголив у ньому яскраву індивідуальність підприємця. А прихильність до моря вивела у розряд найзначніших господарників, чий бізнес впливає на процеси морегосподарської економіки усієї країни. Початком же було створення судноплавної компанії «Укрферрі», яку Олександр Маркович Курлянд очолює дотепер.
Мені запам'яталися визнання експертів міжнародного регістру Ллойда, згідно з якими його компанія з поромних перевезень є «найдинамічнішою, що розвивається на Чорному морі». На 50-річчя О. Курлянду було вручено медаль «За значний вклад, внесений у функціонування Євразійського транспортного коридора». Президенту компанії «Укрферрі» виповнилося 60. Не так і багато, маючи значні плани, задумані цією людиною.
За 15 років своєї діяльності компанія стала економічним ядром галузі. Їй не лише вдалося зберегти залізнично-поромну лінію Іллічівськ–Варна, але й відкрити та розвинути рентабельність нових напрямків на Дериндже, Поті, Батумі, Керч. А після придбання білих суден «Южная Пальмира» та «Каледония» – закласти основи пасажирського та круїзного судноплавства.
Про себе президент говорить, що не терпить фальші і віддає перевагу щирим взаєминам. Навіть при укладанні комерційних справ припускає достатню прозорість. А вже у повсякденних взаєминах з людьми – поготів.
Часто компанія виступає як меценат, завдяки її підтримці відбулося багато прем'єр у театрах, обласній філармонії. Тепло її турботи відчувають діти та ветерани, інваліди війни. «Укрферрі» виступала влаштувальником поїздок прочан по святих християнських місцях та юних талантів на міжнародні дитячі фестивалі.
– Ловлю себе на думці, що найбільше захоплююсь… роботою – головним заняттям мого життя, – говорить Олександр Курлянд.
Влад СЛАВІН
Гра, хай живе гра!
У виставковому комплексі Одеського морського вокзалу відбулася урочиста церемонія відкриття ще однієї лялькової композиції Михайла Коломея «Таке життя. Що наше життя ? – Гра». Невідомий філософ, Ринат Ахметов і Федір Достоєвський стали для автора найвиразнішим втіленням загадки, яку називають «Життя, схоже на гру».
Втім, творчих людей завжди цікавив феномен гри. Його досліджували Федір Достоєвський в «Игроке», Хуліо Кортасар в «Игре в классики», Герман Гессе в «Игре в бисер». Справді, кожен знаходить свою найзахоплюючу і неповторну гру.
Михайло Коломей віддав данину поваги Федору Михайловичу Достоєвському, чиї художні твори за тонкощами дослідження влади, яку має гра над людиною, захоплювали і далі захоплюють і режисерів, і лікарів-психіатрів. І Ринату Ахметову, який нескінченно закоханий у футбол і робить для його розвитку максимум можливого у знівеченій кризою Україні.
Нова робота Михайла Коломея, репрезентована напередодні дня народження Рината Ахметова, можливо, стане подарунком іменинникові. Якщо ж ні, поповнить яскраву лялькову експозицію у виставковому комплексі морвокзалу.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |