![]() |
|
![]() |
![]() |
Письменник, дослідник, публіцист, активний громадський діяч — один з провідників Київської міської організації ОУН — Богдан Червак наприкінці вересня відвідав Одесу. Цього разу, а з часу його останнього візиту в наше місто минуло п’ять років, завітав з презентацією своїх праць — історичного есе «Україна між перемогами і поразками», збірки «Націоналізм. Нариси» та розвідки, присвяченої 100-річчю від дня народження Олега Ольжича, «Слово, що стало зброєю». З цим творчим доробком автор уже знайомив жителів Рівного, Полтави, Хмельницького, Вінниці, Черкас та багатьох інших куточків України.
Зустріч проходила в приміщенні Одеської обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» і була «аудиторного» характеру: прийшло кілька десятків осіб. Серед них — журналісти, політологи, письменники, художники, студенти, — ті, кого цікавить новітня історія України. Те, що про візит київського гостя мало хто знав, голова обласної «Просвіти» Олександр Степанченко пояснив так: «Ми нікого не запрошували особисто, а тільки зробили розсилку електронною поштою. Можливо, не всі вчасно прочитали наш анонс».
Спочатку Богдан Червак розповів про зміст своїх видань та роль українського націоналізму у відновленні української державності, у теперішньому і майбутньому політичному житті. Щодо праці «Україна між перемогами і поразками», то в ній, аналізуючи давню і сучасну історію Вітчизни, автор намагався дійти розуміння причин наших звитяг та втрат періоду Козаччини, Карпатської України, Другої світової війни... У книгах використано маловідомі документи і публікації, що робить їх цікавими для широкого кола читачів та цінними для фахівців.
Розповідаючи про гостя, Олександр Степанченко підкреслив, що аудиторія довго не відпускала Богдана Червака, бо він цікавий співрозмовник і має про що розповісти як прихильникам та потенційним читачам, так і опонентам. «Богдан Червак чимало подорожував Європою, зустрічався з багатьма відомими людьми, в тому числі з української діаспори. Свого часу очолював одну з найстаріших газет «Українське слово» (заснована в Парижі 1933 року), яку й зараз читають в Австралії, Сполучених Штатах, Франції та багатьох інших країнах світу». Попри свій ще досить молодий вік (45 років) Богдан Остапович належить до когорти тих, кого називають «ходяча енциклопедія».
Презентовані видання автор подарував Одеській «Просвіті».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |