ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
У ДУНАЙ ТЕЧЕ ОТРУТА
09.10.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 105(21146) / Тираж: 8525

На початку цього тижня на заводі з виробництва алюмінію MAL AG, за 160 кілометрів на захід від Будапешта (Угорщина), стався вибух, у результаті якого пошкоджено греблю резервуару з токсичними відходами — червоним шламом.

Після вибуху з резервуару вилилося приблизно 600 — 700 тисяч кубометрів відходів. Щонайменше четверо людей загинуло, 120 отримали травми, третина з яких, повідомляють світові інформагентства, перебувають у важкому стані. Тисячі мешканців довколишніх населених пунктів відселено, кілька сіл визнані непридатними до життя, у річці Марцаль, у яку хлинув шлам, загинуло все. Надзвичайний стан оголошено у трьох західних регіонах Угорщини.

Під загрозою опинилася екологія однієї з найбільших річок Європи — Дунаю, у води якого отрута потрапила 7 жовтня. Як зазначає «Німецька хвиля», після потрапляння отрутохімікатів в Дунай, екологічна катастрофа в Угорщині більше не є проблемою лише цієї країни. Течія несе отруйний червоний шлам у бік Словаччини, Хорватії, Сербії, Румунії, і, в підсумку, отрута може дістатися української території.

Угорські рятувальники скрупульозно метр за метром очищають місцевість від хімікатів, але самотужки впоратися з екологічною катастрофою їм не під силу. Ввечері у четвер Угорщина офіційно звернулася за допомогою до ЄС. Експерти з Євросоюзу, у тому числі, розглядають механізми надання допомоги, у разі виникнення такої потреби, Україні. Адже наша держава не є членом ЄС й офіційно не може бути реципієнтом спеціального Фонду допомоги у надзвичайних ситуаціях.

А тим часом в Україні Міністерство з надзвичайних ситуацій спільно з Міністерством охорони навколишнього середовища ведуть спостереження — з 6 жовтня в Закарпатській та Одеській областях здійснюється щоденний моніторинг стану поверхневих вод транскордонних витоків та на Дунаї. Забруднення на річці Дунай може досягнути меж міста Рені орієнтовно через 12 діб у разі, якщо сусідні країни вище за течією не впораються із запобіганням розповсюдженню червоного шламу у воді.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту