ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЦЕНЗУРА — ДІЯННЯ КРИМІНАЛЬНЕ
09.10.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 105(21146) / Тираж: 8525

Верховна Рада має намір запровадити кримінальну відповідальність за цензуру у засобах масової інформації. За відповідний проект закону №6447-1 у першому читанні проголосували 257 депутатів.

Автори законопроекту пропонують доповнити Кримінальний кодекс статтею «Порушення прав і свободи літературної, художньої, наукової та технічної творчості, або цензура».

Згідно з цією статтею, умисне порушення прав на свободу творчості, якщо воно завдало істотної шкоди державним і громадським інтересам, карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 гривень), або арештом на строк до 6 місяців, або ж обмеженням волі терміном до 2 років. При цьому пропонується встановити, що незаконне втручання представників влади у здійснення творчої діяльності карається штрафом від 15 до 200 неоподатковуваних мінімумів (255 — 3400 гривень), або обмеженням волі до 4 років, або ж позбавленням права обіймати певні посади терміном до 3 років.

Законопроект також передбачає, що вимоги представників влади до ЗМІ попередньо узгоджувати поширювану інформацію або перешкоджання іншим способом поширенню інформації карається обмеженням волі терміном до 4 років або позбавленням права обіймати посади до 3 років.

Покарання у вигляді штрафу до 15 неоподатковуваних мінімумів (255 гривень), або арешт терміном до 6 місяців, або ж обмеження волі терміном до 3 років пропонується встановити за вилучення зібраних, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів їх підготовки.

За посягання на життя або вбивство журналіста, головного редактора чи керівника ЗМІ, а також їхніх близьких родичів, у зв’язку з виконанням ними професійних журналістських обов’язків, законопроект, внесений народним депутатом від Блоку Юлії Тимошенко Оленою Кондратюк і підтриманий у першому читанні більшістю голосів, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 9 до 15 років або ж довічного ув’язнення.

До речі. Більшість громадян вважає, що в Україні існує політична цензура. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

У тому, що політична цензура в країні «існує», впевнені 22,3% респондентів, «скоріше існує» — 34,2%, — повідомив директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій БИЧЕНКО. Водночас протилежної думки дотримуються близько чверті опитаних («не існує» — 7,6%, «скоріше не існує» — 19,1%). Решта опитаних не змогли дати відповіді на запитання.

Респондентам пропонувалося також висловити думку про дії щодо позбавлення ліцензій на використання частот телевізійного мовлення телеканалів ТВі та «5 канал». Лише кожен дев’ятий з опитаних (11,6%) вважає, що головною причиною цих дій є те, що ліцензії видавалися з порушенням закону. Більшість вважає таку ситуацію тиском на ЗМІ: 28,3% переконані, що це політичний тиск на опозиційні канали, а 26,7% — що таким чином представники влади, які мають інтереси в телевізійному бізнесі, борються з конкурентами. Дослідження проведене з 30 вересня по 5 жовтня в усіх регіонах України. Опитано 2007 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки — 2,3%.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту