ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГА — ВІД БУГА ДО ДУНАЮ
12.10.2010 / Газета: Одесские известия / № 111(4093) / Тираж: 23655

Одеса

Грамоти від найсвятішого Патріарха Кирила

Патріарх Кирил передав благословенні Патріарші грамоти керівникам правоохоронних органів Одещини, які взяли активну участь у підготовці та проведенні його візиту до Одеси у липні нинішнього року. Нагороди вручив за благословенням Патріарха митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел.

Серед нагороджених начальник Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області Михайло Яцков, начальник управління Державтоінспекції в Одеській області Олександр Якимович, начальник Державної податкової адміністрації в Одеській області Олександр Чорнобай, начальник Головного управління МНС в Одеській області Олег Львов, начальник Південної регіональної митниці Володимир Григор'єв.

Як повідомляє прес-служба Одеської та Ізмаїльської єпархії Української православної церкви, за поданням митрополита Агафангела, високої церковної нагороди від Блаженнійшого митрополита Київського та усієї України Володимира був удостоєний прокурор Одеської області Ігор Проценко. Крім того, благословенну архіпастирську грамоту з рук владики одержав начальник КРУ в Одеській області Олександр Карабанов. Раніше благословенні Патріарші грамоти були вручені митрополитом Агафангелом голові Одеської обласної ради Миколі Скорику та голові Одеської обласної державної адміністрації Едуарду Матвійчуку.

Старий-новий трамвайний маршрут

В Одесі вже функціонував трамвайний маршрут № 22, що сполучав залізничний вокзал із портом.

Потім його замінили тролейбусним маршрутом. І ось тепер, через багато років, трамвай під таким же номером буде обслуговувати маршрут Слобідка – Пересипський міст. На маршруті – два вагони з інтервалом у 25 хвилин.

Арцизький район

Готуються у волонтери

На базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4-ліцей» відбулася перша зустріч майбутніх скаутів-волонтерів району сезону 2010 -2011 рр.

Підготовка волонтерів відбуватиметься за напрямами: медицина, орієнтування, рятувальні роботи, виживання, краєзнавство, екологія, скелелазіння та розвідування. Понад 70 учнів вирішили пройти підготовку за вказаними напрямами. У подальшому вони планують відвідати АР Крим, Карпати та інші мальовничі місця України.

Балтський район

Відкрилося КП «Трудовий архів»

У районі відкрилося комунальне підприємство «Трудовий архів». Головне його призначення – приймання та збереженість документів працівників ліквідованих підприємств і організацій різних форм власності та підпорядкування.

Це накази, списки, особисті довідки, розрахунки щодо заробленої плати та ін.

Документи використовуються при нарахуванні пенсій людям, які працювали на підприємствах, що згодом були ліквідовані. Відкриття трудового архіву допоможе жителям району, які, оформляючи пенсії, часто не можуть зібрати усіх необхідних документів.

Ізмаїл

Чергового разу зІрвано сесію міськради

Позачергова сесія Ізмаїльської міської ради не відбулася. На ній депутати повинні були відкоригувати місцевий бюджет у зв'язку з надходженням субвенції, призначеної для проведення виборів 31 жовтня.

Крім того, у проекті порядку денного значилося питання про виділення коштів з міського бюджету на співфінансування заходів Загальнодержавної програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства до 2014 року. Цією програмою передбачено впровадження енергоощадних технологій. Зокрема, встановлення економічніших газових пальників. З цією метою ізмаїльцям обіцяно понад 1,1 млн грн. Частка міста у цьому проекті повинна бути не меншою 460 тис. грн. Виграш від цього безперечний: за підрахунками фахівців, заміна пальників у котельнях дала б можливість заощаджувати понад 300 тис. кубометрів природного газу. У грошовому еквіваленті це за нинішніми цінами становить близько 550 тис. грн.

Проте на сесію міськради прибуло всього 27 депутатів з 47-ми і одразу ж – голосування за порядок денний було провалено. Він не був затверджений і при повторному голосуванні, після чого сесія припинила роботу.

Подбали про дошкільників

До осені нинішнього року батьки ларжанських малят змушені були возити їх до дитячого садка сусідньої Нової Некрасівки.

Найбільше проблем виникало із тими, кому незабаром йти до школи.

Нарешті, цю проблему, завдяки облаштуванню останнього навчального блоку місцевої школи, розв’язано. На сьогодні 17 дошкільників відвідують підготовчий клас у рідному селі. Поки що педагоги провадять із ними заняття до 12.00. Але після того, як будуть вирішені усі інші питання, зокрема, із харчуванням, малята будуть перебувати увесь день у стінах навчального закладу.

Іванівський район

Більшість прагне до навчання

Повну загальну освіту у нинішньому році отримали 247 випускників шкіл району. Як же склалася їхня подальша доля?

До ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації вступило понад 15 відсотків абітурієнтів, до професійно-технічних навчальних закладів – 19,2. А от більшість стали студентами ВНЗ ІІІ-ІV рівнів. Причому, на контрактній основі навчається чверть з них, решта – на бюджеті. Щодо навчальних закладів, то найбільше випускникам району припали до душі Одеський національний політехнічний університет, Південноукраїнський національний педагогічний університет, Одеська національна академія харчових технологій, Одеський державний аграрний університет, Одеська державна академія будівництва та архітектури. Навіть до Одеської національної морської академії змогли вступити семеро випускників.

Серед закладів освіти району високий відсоток вступу до ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації виявили випускники шкіл Радісного та Петрівки, Богунового, Благоєвого та ін.

Овідіополь

Свято здобутків

В Овідіополі відбулося свято Врожаю. Традиційно воно розпочалося з ярмарки сільгосппродукції, ковбасних та хлібобулочних виробів, рибних делікатесів та солодощів.

Також досить колоритним став парад сільських та селищних рад району «Овідій вело-мобі-фест». Його учасники в костюмах та на оригінальному транспорті (прикрашені вози, мотоцикли, велосипеди, автомобілі, дитячі візки тощо) репрезентували свої населені пункти. Потім на великій сцені біля лиману пройшов концерт учасників районної художньої самодіяльності. У межах свята було розгорнуто виставки робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, конкурси короваїв та осінніх композицій, вишиванок, краси «Панна осінь-2010», національних страв.

Голова райдержадміністрації Михайло Жидков і голова райради Володимир Левчук відзначили нагородами кращих представників в галузі сільського господарства та переможців. Завершилося свято грандіозним феєрверком.

Ренійський район

У пам'яті збережемо

Районна комісія по Книзі скорботи України провадить облік учасників бойових дій у Великій Вітчизняній війні, які дожили до Дня Перемоги. На сьогоднішній день зареєстровано тисяча осіб.

На облік беруться фронтовики, які нині живуть у районі; уродженці цього куточка Придунав’я, поховані на малій батьківщині та за її межами, ті, хто служив у Ренійському гарнізоні.

Пошуківцям пропонують сприяння райвійськкомат, сільради, районна рада ветеранів, редакція газети «Ренийский вестник». Так, сільради, надавши списки учасників бойових дій, уточнюють дані. До справи увічнення Пам'яті переможців залучаються їхні діти та онуки – вони приносять ксерокопії необхідних документів. Так, жительки Рені Віка Мирна і Марина Мунтян надали комісії документи своїх дідів – учасників бойових дій Маркіяна Буткалова та Георгія Мунтяна. Робота щодо увічнення «усіх поіменно» триває.

Ширяївський район

Нагороду забезпечили гуси

Як уже повідомлялося, відбулася обласна виставка-аукціон племінних тварин, птиці та різноманітної продукції АПК.

Ширяївський район репрезентували два господарства: приватне сільгосппідприємство «Маяк», його очолює Микола Захар’єв, та сільгосптовариство «Никомаврівське», де директором Анжела Слєпухіна. На виставці ПСП «Маяк» представило племінний молодняк свиней білої великої української породи, а СТОВ «Никомаврівське» – гусей італійської білої породи.

Рішенням оргкомітету дипломом ІІ ступеня та цінним подарунком нагороджено СТОВ «Никомаврівське» за збереження генофонду сільськогосподарських тварин та птиці і зразкове ведення селекційної роботи.

Криза проти квартирної черги

Брифінг начальника управління капітального будівництва Одеської міської ради Івана Стаса був присвячений розподілу житла у місті.

У 2005 році в Одесі на квартирному обліку перебувало 28 тисяч сімей. На 1 січня 2010 року – 17749.

Цього року вдалося ввести в експлуатацію 140-квартирний будинок на селищі Котовського. 28 квартир одержало управління охорони здоров’я, 26 – КП «Одесміськелектротранс».

На жаль, до планів щодо отримання містом квартир від забудовників (відповідно до договорів на право забудови) втрутилася криза. Міській раді довелося розглядати стан справ на кількох фірмах і знижувати відсоток квартир, які передаватимуться місту.

Деякі фірми, як, наприклад, «Альянс», хоч і одержали пільгу – відсоток квартир для міста знижено з 12 до 6, свої об'єкти, де вони є 100%-вими інвесторами, фактично залишили. Місто самостійно вишукує кошти на будівництво мереж і комунікацій. Об'єкти «Альянсу» намічено вводити в експлуатацію частинами: 4 будинки до кінця року, ще 3 – на початку наступного.

Відповідаючи на запитання про відселення мешканців згорілого будинку Руссова, Іван Стас поінформував: поки що з 5 сімей не дала на згоду тільки одна. Решта уже вселяється у нові квартири.

Світлана МАРШИНА

Є де відпочити дітям

Центральний парк, що неподалік міської ради, тепер не впізнати. Тепер тут – чудове місце відпочинку як для дорослих, так і дітей.

Забезпечено освітлення алей, галявин та майданчиків у нічний час. На це задіяні кошти з бюджету. А ось дитячий майданчик для різних вікових груп, багатофункціональний гімнастичний комплекс для молоді (загальною вартістю майже у 100 тис. грн) збудовані виключно завдяки меценатству місцевих підприємців, організацій та установ. Така увага дитячому дозвіллю викликана тим фактом, що протягом минулого року, вперше за останнє двадцятиріччя, народжуваність у місті зросла до показника, що перевищує смертність. Місто молодіє, росте, вимагає нових зусиль щодо благоустрою центральної його частини і згаданого парку зокрема.

Олександр НЕБОГАТОВ, власкор «Одеських вістей», м. Березівка

Наставник для школярів і колег

Вчитель англійської мови Любашівської школи-гімназії Анатолій Іванович Музика за свою працю на педагогічній ниві був нагороджений Почесною грамотою Одеської обласної ради.

За плечима педагога – 40 років трудового стажу. Після закінчення Київського державного педагогічного інституту іноземних мов Анатолій Іванович спочатку працював у Любашівській СШ № 1, потім – в одній з балтських шкіл. Повернувшись до Любашівки, одинадцять літ очолював педагогічний колектив уже СШ № 2. Нині А.І. Музика викладає англійську мову у цій же школі, котра у 2003 році отримала статус гімназії.

Зосереджуючи увагу на постійному методичному вдосконаленні, Анатолій Іванович систематично використовує та впроваджує інноваційні технології в навчання. А набутий досвід багаторічної педагогічної практики він втілив у методичне видання, що отримало високу оцінку колег і рекомендовано Міністерством освіти і науки України для впровадження у загальноосвітніх школах. А.І. Музика – незмінний керівник шкільного та районного методичних об’єднань вчителів іноземної мови. Приємно, що педагогічний талант А.І. Музики неодноразово відзначався на різних рівнях. Він має звання «Вчитель-методист» та «Відмінник освіти України».

Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район

Автор: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, А. СТЕПАНОВА, Ю. ФЕДОРЧУК, Є. МАСЛОВ, О. НЕБОГАТОВ, М. САЛАБАШ, Л. ПІВТОРАК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту