ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ТАРУТИНСЬКОМУ РАЙОНУ – 70
14.10.2010 / Газета: Одесские известия / № 112(4094) / Тираж: 23655

70-річчя від дня свого заснування відзначив у минулі вихідні район. Актова зала районного Будинку культури була переповнена. На свято зібралися ветерани війни та праці, жителі району та високі гості – голова обласної ради Микола Скорик, його перший заступник Микола Тіндюк та уродженець тутешніх місць – міністр економіки України Василь Цушко.

Приїзд знаменитого земляка став для районної влади приємним сюрпризом. Сам Василь Петрович зізнається, що лобіювати інтереси рідного регіону легше, коли є ініціатива місцевої та обласної влади. Але здебільшого йому доводиться розв’язувати індивідуальні проблеми з особистих прохань земляків:

– Мій телефон добре відомий жителям району. На жаль, частіше звертаються з питань, пов'язаних зі здоров'ям, медициною. Усе, що можу, роблю.

Втім, тарутинська земля може пишатися ще багатьма своїми видатними земляками. Серед них народний депутат України Сергій Гриневецький, головлікар району з майже 30-річним стажем та колишній голова райдержадміністрації, а сьогодні – начальник обласного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Михайло Бартко та багато інших чудових керівників та видатних трудівників. Про них, про 70-річну історію становлення, боротьбу в роки Великої Вітчизняної війни та про мирний розвиток району докладно розповів у своїй доповіді голова Тарутинської районної ради Георгій Топал.

Справжньою кузнею кадрів назвав Тарутинський район і голова Одеської обласної ради Микола Скорик.

– Тарутинський район дуже значимий у кадровому плані. Тут жили і працювали відомі люди, Герої Соціалістичної Праці, талановиті керівники господарств. Але головне – це один із найбільших районів області, відомий своїми досягненнями у галузі виноградарства та рослинництва. Район зі славетною історією, благодатною землею і працьовитими людьми. 70 років – дуже важлива дата, і я від усієї душі вітаю усіх жителів району із цим святом! – відзначив Микола Леонідович.

– На мене, як на депутата обласної ради, покладено велику відповідальність – бути куратором Тарутинського району. Протягом усього цього скликання я намагався максимально ефективно працювати у цьому районі. І чесно скажу, що робив це із великим задоволенням. Звичайно не завжди усе вдавалося. Але якщо мені і вдавалося допомогти у вирішенні тих або інших економічних питань, проблем у соціальній сфері, я завжди вважав це нашою спільною перемогою, – додав, вітаючи тарутинців, перший заступник голови облради Микола Тіндюк.

На честь ювілею розпорядженням голови облради кращі представники району були відзначені нагородами. Зокрема, Почесною відзнакою Одеської обласної ради нагороджено заступника голови Тарутинської районної ради Віру Денисову, Почесні грамоти вручено Надрічненському сільському голові Ользі Асташкіній, секретареві Веселодолинської сільської ради Марії Балабан. Цінні подарунки – наручний годинник обласної ради одержав голова сільгоспкооперативу «Бессарабський» Георгій Делібатов, вчитель російської мови та літератури Красненського навчально-виховного комплексу Олена Мочулко, доярка ЗАТ «Перемога» Домнікія Янчева. Наручним годинником нагороджено і куратора Тарутинського району, першого заступника голови облради Миколу Тіндюка.

У свою чергу, керівництво району також приготувало усім гостям, ветеранам війни та праці, передовикам народногосподарського комплексу пам'ятні нагороди до ювілею.

Сьогодні Тарутинський район – це великі сільгоспгосподарства, найбільші виноградні плантації півдня України, лісові та степові мисливські угіддя, це «зелений туризм» із привалами у бессарабських двориках та відповідні до європейського рівня готелі.

Але є ще й чимало нерозв’язаних проблем. Серед основних завдань голова обласної ради називає завершення газифікації та розвиток соціальної інфраструктури.

У межах своєї робочої поїздки Микола Скорик також ознайомився із матеріально-технічним станом двох житлових будинків колишнього військового містечка, розташованих на території селища Березине.

У 2004 році військову частину, яка тут перебувала, передислоковано до Білгорода-Дністровського. У будинках на 140 квартир залишилося проживати усього 25 сімей військових пенсіонерів. Фактично будинки виявилися без догляду. Ще у вересні 2007-го на своїй сесії обласна рада дала згоду на передачу майнового комплексу містечка із державної у спільну власність територіальних громад області. Але лише у 2009 році Кабінет Міністрів ухвалив рішення передати ці будинки у комунальну власність.

Одержавши у розпорядження цей житловий фонд, місцева влада планує вирішити житлове питання хоча б для частини своїх черговиків. За інформацією Березинського селищного голови Федора Желяскова, сьогодні на черзі у Березиному стоять близько 280 сімей, серед них воїни-афганці, працівники медзакладів та працівники освіти, діти-сироти та інші пільгові категорії.

Однак за останні роки будинки були занедбані – демонтована покрівля, опалення та каналізація, обвалюється на стінах штукатурка. Тобто, будинки стали непридатними для проживання. Перш ніж заселяти людей, тут потрібно провести ремонт, загальна вартість якого сьогодні обійдеться у понад 600 тисяч гривень. Вивчивши ситуацію на місці, голова обласної ради пообіцяв жителям селища та місцевій владі своє сприяння у вирішенні цього питання.

Автор: Наталя БОНДАРЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту