ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
З ОНОВЛЕНОЮ ДАМБОЮ — СПОКІЙНІШЕ
14.10.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 106(21147) / Тираж: 8525

Рені може злегка перевести подих — реконструйовано і введено в експлуатацію першу ділянку захисної дамби. Про завершення робіт щодо укріплення цього життєво важливого для міста об’єкта стало відомо 8 жовтня під час виїзного засідання державної комісії на чолі з головою Держкомітету з водного господарства Василя Сташука. Протяжність реконструйованого відрізка — 16,5 кілометра.

Необхідність зміцнити дамбу, збудовану понад 40 років тому, була зумовлена, насамперед, цьогорічними дунайськими паводками, які двічі — спочатку навесні, а потім у червні-липні — ставили абсолютні рекорди щодо підйому рівня води за увесь час спостережень на Дунаї. Реальна загроза прориву дамби і затоплення сусідніх територій підкреслила гостроту проблеми, і держава, нарешті, усвідомила серйозність ситуації. 30 червня цього року Кабінет Міністрів виділив гроші на зміцнення дамби.

Загалом, щоб уберегти Придунав’я від водної стихії необхідно зміцнити і надбудувати до висоти від 4 до 6,5 метра всі 215 кілометрів захисної дамби. Для виконання цих робіт з резервного фонду передбачено виділити 253 мільйони гривень, з яких перші 67 уже надійшли. З цих коштів до 1 грудня планується виконати роботи на 61-кілометровому відрізку дамби, а до 20 грудня закінчити відновлювальні роботи на 7 шлюзах. Сьогодні тут цілодобово працює понад 250 осіб та сотня одиниць техніки.

Саме тут, у штабі будівництва, розташованому безпосередньо біля дамби на 7-му кілометрі автодороги Рені — Ізмаїл, після ознайомлення Державної комісії з ходом робіт відбулося підписання державного Акта про здачу в експлуатацію першої ділянки захисного об’єкта. Акт підписали директор Одеської об’єднаної дирекції будівництва водогосподарських об’єктів Георгій Бузіян та голова Ренійської райдержадміністрації Володимир Чумаченко.

Крім питань, пов’язаних з ходом реконструкції дамби, обговорювалася також ситуація та її ймовірні наслідки, що виникла через техногенну катастрофу, яка сталася в Угорщині. За словами голови Державного комітету з водного господарства Василя Сташука, незважаючи на те, що отруйні відходи, які витекли з відстійника на тамтешньому глиноземному заводі, будемо сподіватися, таки не дійдуть до нашої території (це 1600 кілометрів від місця аварії), але запобігливі заходи вживаються. Водозабори Рені та Ізмаїла підготовлені до екстреного закриття, якщо виникне така необхідність. Запасів питної води у разі небезпеки вистачить на 21 добу.

Автор: Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту