ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
РІШЕННЯ КСУ НЕ ОБМЕЖИЛО ПОВНОВАЖЕННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
16.10.2010 / Газета: Одесские известия / № 113(4095) / Тираж: 23655

Голова Одеської обласної ради Микола Скорик позитивно оцінює рішення Конституційного Суду України і вважає, що скасування конституційної реформи 2004 року жодним чином не обмежило повноваження місцевого самоврядування. Про це Микола Скорик заявив в ефірі Одеської обласної державної телерадіокомпанії.

– Як громадянин я повністю підтримую рішення КСУ. Одразу хочу зауважити, що повноваження місцевих органів влади ні в чому не змінилися. Тому що другого етапу конституційної реформи не було, і ніяких додаткових повноважень в результаті змін до Конституції 2004 року місцеві органи влади не отримували. Навпаки, ми отримали двовладдя в Україні і постійні чвари, коли, скажімо, Прем’єр-міністр на міжнародній арені могла говорити неприємні речі про Президента і навпаки. При нинішній політичній системі це неможливо.

Можу навести приклад роботи нашої каденції. З одного боку, в Одеській області і у всіх південно-східних регіонах України домінувала і домінує Партія регіонів. З другого боку, всі ці п’ять років ми мали Президента – представника зовсім іншої політичної сили. Він призначав губернаторів, голів районних державних адміністрацій, керівників центральних органів виконавчої влади виключно з числа своїх політичних партнерів.

Для того, щоб захистити інтереси наших громадян, ми побудували досить серйозну вертикаль місцевих рад. Нам навіть дорікали, що розширився апарат обласної ради. Справді так, але це було потрібно для того, щоб ми могли виконувати свої функції і захищати своїх виборців. На той час це було дуже важко робити. Тому на певному етапі було протистояння між виконавчою владою і місцевим самоврядуванням. Однак, головне завдання органів влади – надавати населенню якісні соціальні послуги. Я про це говорив і раніше, що, за великим рахунком, нашим співгромадянам байдуже, як називається орган влади, що надає їм ці послуги – чи це районна рада чи районна адміністрація. Вони мають бути впевнені, що їх конституційні права будуть захищені.

Повернувшись до Конституції 1996 року, ми отримуємо економію бюджетних коштів на утримання органів влади, стабільність і керованість в сфері державного управління та нормальний вигляд нашої держави в очах міжнародної спільноти.

З другого боку, Віктор Федорович Янукович говорить про те, конституційну реформу необхідно продовжувати. Що місцеві органи влади мають отримати більшу самостійність і повинні залежати виключно від виборців. Кілька днів тому Глава держави також заявив про те, що ми повинні продовжувати консультації з політичними силами, громадськими організаціями, з нашими громадянами з приводу того, якою повинна бути Конституція України і якою повинна бути держава в цілому. Тому, конституційна реформа на рівні регіонів триватиме.

Автор: Наталя БОНДАРЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту